FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

daň z prodeje akcií

Offline - Administrátor Profil 
26. 12. 2021 14:23 Odeslat příspěvek
A nevyplatilo by se ti zaplatit daňovému poradci a poslat mu konkrétní podklady, které máš?

Mimochodem podklad pro FÚ - ještě jsem ten správný podklad dle českého zákona neviděl :lol:
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
26. 12. 2021 15:34 Odeslat příspěvek
Reknu to otevrene, kdyz uz jsem se do toho ponoril, tak bych to rad doklepal.

A ano, uz jsem dosel k tomu, ze v teto oblasti neni nic jisteho. Napr. v tydnu jsem resil veci kolem financi SVJ a mimo jine se ze zajimavosti poptal jak je to s tou reprodukcni cenou nemovitosti pronajimane po peti letech od nakupu. A dozvedel jsem se podle vseho uz treti verzi jak se za reprodukcni cena urcuje :-)


Offline - Administrátor Profil 
26. 12. 2021 15:58 Odeslat příspěvek
reprodukční pořizovací cena: co názor NSS? Myslím, že lepší už nebude - https://sbirka.nssoud.cz/cz/dan-z-prijm ... p2933.html

Doklepat? Myslíš do vězení? :lol:


Offline - Diskutér Profil 
26. 12. 2021 16:03 Odeslat příspěvek
Jaka je vubec hranice pro basu?


Offline - Administrátor Profil 
26. 12. 2021 16:06 Odeslat příspěvek
100 000 Kč zkrácené daně.


Offline - Návštěvník Profil 
3. 2. 2022 07:54 Odeslat příspěvek
Minulý rok jsem nakoupil akcie ČEZ přes E-Broker Fio banky a pozděni prodal. Měl jsem tam zisk. Myslíte, že FÚ zjistí, že jsem zapomněl zdanit příjem z cenných papírů: Jedná se o daň v částce cca. 2 500 Kč.


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2022 16:51 Odeslat příspěvek
Malá ryba


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 3. 2022 17:13 Odeslat příspěvek
Dotaz:
zaměstnavatel mi dal akcie za 15000Kč. Já jsme je prodal. Předpokládám že prodej nemusím danit (do 100 000 Kč), ale to že jsem je dostal bych měl danit, je to tak ? A vyplnit bych to měl do přílohy 2 - druh příjmu - G - příjem akcie. Chápu to správně ?
Děkuji


Offline - Administrátor Profil 
5. 3. 2022 18:41 Odeslat příspěvek
Nikoliv. Zaměstnavatel ti měl akcie zdanit ve mzdě. Byl to nepeněžní příjem a z toho se měla odvést daň, sociální a zdravotní.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 3. 2022 14:09 Odeslat příspěvek
no, ale zaměstnavatel mi dal papír že tato částka je hrubá a že nic nezdanil


Offline - Administrátor Profil 
6. 3. 2022 15:10 Odeslat příspěvek
:lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: https://magazin.lmc.eu/zamestnanecke-ak ... -je-zavest

Jsem myslel, že už i ten poslední manažér ví, že to musí zaměstnanci dodanit. Naposledy jsem to řešil někdy před pěti lety. Od té doby všichny, které jsem kde potkal to zdaňují (a odvádí soc. a zdrav.).


Offline - Návštěvník Profil 
6. 3. 2022 21:28 Odeslat příspěvek
Velke technologicke firmy (v Praze napriklad Microsoft a Amazon) nadale davaji "akcie v hrubem", a plati se z nich jenom dan z prijmu. Akcie se nijak neobjevuji na vyplatnich paskach. Jak to maji danove osetrene a jestli by to proslo u soudu nevim, ale zatim taky nevim o tom, ze by nekdo zamestnancum nebo firmam delal problemy.

Bezne reseni v nasi firme bylo zahrnuti prijmu z vestovani akcii do uhrnu prijmu (radek 31) + priloha (volne psany dokument s tabulkou) ve ktere bylo vypsano, co z toho byl bezny prijem a co vestovani akcii.


Offline - Trvalý BAN Profil 
7. 3. 2022 07:12 Odeslat příspěvek
Velké technologické firmy by potřebovaly dostat pokutu od FÚ, aby se jejich vedení podřídilo zákonu, Rop by to mohl možná zařídit?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 1. 2024 10:15 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

v roce 2023 jsem prodala se ziskem akcie ČEZu za cca. 150.000 Kč, nedržela jsem je víc než tři roky, takže prodej těchto akcií budu danit.

Poprosím o radu. Do daňového přiznání uvedu:
D-prodej cenných papírů, slovní popis: prodej cenných papírů?
Poté uvedu:
Příjmy: 150.000 Kč, výdaje: nákupní cena akcií PLUS poplatky za nákup těchto akcií PLUS poplatky za prodej akcií? Je to správná úvaha s těmi poplatky?

Děkuji za radu


Offline - Administrátor Profil 
28. 1. 2024 10:52 Odeslat příspěvek
Ano, ano, ano.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 82 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies