FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Pár korunová dividenda do daní ?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 7. 2020 14:28 Odeslat příspěvek
Zdravím Vás,

pokud mi přišla dividenda z vlastnictví jedné akcie ve výši 120,-Kč, musím i toto uvést do daňového přiznání ?
Anebo se tam musí uvést až od určité hodnoty ?

Díky
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
20. 7. 2020 17:29 Odeslat příspěvek
Pokud má akciová společnost sídlo v Česku, vyplácí standardně dividendy už zdaněné patnáctiprocentní srážkovou daní. Takové – už zdaněné – dividendy se do daňového přiznání neuvádějí.

Dividendy ze zahraničí se musí zdanit podle §8.

Pokud jsi zaměstnanec a nemáš povinnost podávat daňové přiznání (zúčtování daně za tebe dělá zaměstnavatel) nemusíš DP podávat, pokud nemáš jiné příjmy do 6000 Kč.


Offline - Diskutér Profil 
20. 7. 2020 17:45 Odeslat příspěvek
odpoveděls jako kniha, ale ne přímo na to, co se ptá bmani - ptá se na to, zda to má uvést do DP, které za něj podává zaměstnavatel...


Offline - Nadšenec Profil 
20. 7. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
tom brava píše
ptá se na to, zda to má uvést do DP, které za něj podává zaměstnavatel...

Nic takového v otázce není a za druhé zaměstnavatel za nikoho DP nepodává.

Proto je potřeba vědět, jestli se jedná o český ISIN (zdaněný srážkovou daní) a jestli má povinnost z nějakého důvodu podávat DP. :-)


Offline - Administrátor Profil 
20. 7. 2020 20:55 Odeslat příspěvek
tom brava píše
odpoveděls jako kniha, ale ne přímo na to, co se ptá bmani - ptá se na to, zda to má uvést do DP, které za něj podává zaměstnavatel...

Tisíckrát rukou opiš "Zaměstnavatel nepodává za zaměstnance daňové přiznání, pouze provádí roční zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a daňového zvýhodnění."
Dokud to zde neuvidím nascanované, tak se ti sekce Daně a účetnictví uzavírá.


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2020 08:31 Odeslat příspěvek
To je zbytečné slovíčkaření. Ve skutečnosti je to obdoba daňového přiznání.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 7. 2020 09:57 Odeslat příspěvek
Praxe je takova ze mi zamestnavatel nachysta danove priznani, ktere si pak nesu na FU ja sam.. Je to kvuli urokum z hypoteky, ktere mi puvodne zamestnavatel popletl a kvuli tomu ted davam danove priznani...

Takze dostanu od ucetniho danove priznani vyplnene a ja ho jenom podepisu...

Jedna se o akcii ze zahranici...

"Pokud jsi zaměstnanec a nemáš povinnost podávat daňové přiznání (zúčtování daně za tebe dělá zaměstnavatel) nemusíš DP podávat, pokud nemáš jiné příjmy do 6000 Kč."

Z tohoto bych vydedukoval, ze pokud jsem zamestnanec, ktery si podava DP i pres to, ze nema jine prijmy do 6tis. Kc, tak nemusim uvadet ani tu 100korunovou akcii ?


Offline - Nadšenec Profil 
21. 7. 2020 20:15 Odeslat příspěvek
Dedukuješ špatně. Kdybys jako zaměstnanec DP nepodával, pak bys kvůli jiným příjmům do 6000 Kč DP podávat nemusel a tu dividendu bys nezdaňoval, viz § 38g 2).

Když musíš z jakéhokoliv důvodu podat DP, správně bys měl zdanit i tu malou dividendu. Leda že bys jakoby zapomněl. ;-)


Offline - Administrátor Profil 
21. 7. 2020 20:43 Odeslat příspěvek
suram: není. V daňovém přiznání vidí berňák příjmy konkrétního človíčka. V případě ročního zúčtování záloh vidí berňák jen čísla za všechny zaměstnance daného zaměstnavatele. Opravdu to je nebe a dudy.

bmani: pokud podáváš přiznání, tak do něj uvádíš vše co není osvobozeno, nebo zdaněno srážkovou daní.


Offline - Diskutér Profil 
21. 7. 2020 20:56 Odeslat příspěvek
Suram: Dík, mám stejný názor. Horší to má asi tazatel, neboť po těhle "knížecích" radách mlsala a Ropa podle mě stále neví, jestli to do toho DP zapsat nebo ne...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 7. 2020 21:52 Odeslat příspěvek
Názor (na to, co vyžaduje zákon) je jedna věc a zákon o dani z příjmů věc druhá.
Mlsal a Rop odpověděli přesně na to, na co se tazatel ptal.
Jak s touhle informací tazatel naloží, je opravdu pouze na něm.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 7. 2020 10:15 Odeslat příspěvek
Chapu, spravne bych to tam mel vyplnit :)

Nasel jsem to, ze se bude jednat o radek c.38 (kapitalove prijmy) k tomu je ale povinne vyplnit jeste prilohu 3, a to i kdyz nebudu uplatnovat dan zaplacenou v zahranici (protoze mi to nestoji za tech par korun)

A tady bych se chtel zeptat jeste na jednu radu... jak zjistim v jake zemi je danova rezidence te spolecnosti?

Konkretne jde o: https://finance.yahoo.com/quote/TM/ (NYSE:TM)

Premyslim, ze bych tech akcii prikoupil vice, ale nevim jak zjistim co pak uvest do prilohy 3 - "Kod statu" ?
Muzu si tam uvest co chci? tedy "JPN" a nebo musim nekde dohledat, kde ta spolecnost plati dane - nevim ani jak bych to zjistil ?


Offline - Administrátor Profil 
22. 7. 2020 19:49 Odeslat příspěvek
K té dividendě bys měl dostat nějaké lejstro a na něm by to mělo být. Pravda někdy to bývá problém, protože jednotný celosvětový formulář neexistuje.


Offline - Diskutér Profil 
22. 7. 2020 20:22 Odeslat příspěvek
Pokud ti přišly CZK, tak předpokládám, že divi již byla zdaněna u brokera.
Pokud ti přišla nezdaněná divi v hodnotě 120 CZK (např. z GB), tak ji musíš zdanit dle §8
https://finlord.cz/2017/01/jak-na-zdane ... -investic/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
mlsal píše
Pokud jsi zaměstnanec a nemáš povinnost podávat daňové přiznání (zúčtování daně za tebe dělá zaměstnavatel) nemusíš DP podávat, pokud nemáš jiné příjmy do 6000 Kč.


Počítá se do kvóty 6000 i příjem z prodeje akcií, kde je jinak osvobození do 100tis?

Řekněme, že jsem v lednu 2020 koupil německou akcii X za 50tis, dostal z ní dividendu 5000 Kč a v prosinci 2020 jsem akcii prodal.

Musím podávat daňové přiznání?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 39 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies