FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Podání daňového přiznání i když je 0?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 12. 2020 12:36 Odeslat příspěvek
Zdravím,
jedna věc týkající se danění investic mi stále není jasná - narazil jsem někde na větu, že bych měl podat daňové přiznání pokud za jendo zďanovací období nainvestuji více jak 100 000kč - možná to je jen nešťastně formulované. Ale vyznělo to na mě tak, že bych měl podat daňové přiznání i v případě, pokud jsem přes 100 000 pouze nainvestoval - nikoliv prodal - nezrealizovaný zisk. Daň by potom byla nula, ale daňové přiznání bych musel podat. Doufám, že to jen někdo neštastně napsal. Díky moc za jakékoli info.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
8. 12. 2020 14:15 Odeslat příspěvek
Pokud za daný rok prodáš akcie za více než 100 tis. kč a neměl jsi je déle jak 3 roky, jsi povinen podat daňové přiznání. I když daň bude 0. Jde o příjem ! Ne zisk. Pozor na to :-)

Pokud jsi jen koupil = žádný příjem nemáš = nepodáváš DP.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 12. 2020 19:21 Odeslat příspěvek
http://kacka.baldsoft.com/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 12. 2020 20:04 Odeslat příspěvek
Inev píše
Pokud za daný rok prodáš akcie za více než 100 tis. kč a neměl jsi je déle jak 3 roky, jsi povinen podat daňové přiznání. I když daň bude 0. Jde o příjem ! Ne zisk. Pozor na to :-)

Pokud jsi jen koupil = žádný příjem nemáš = nepodáváš DP.


Počkat, pokud prodam akcii PŘED uplynutím 3 let nebo za více jak 100 000, daň nebude nula...

V případě že splním časový test 3 let nebo příjem nepřesáhne 100 000, tak DP podat nemusím - jinými slovy: koupím jednorázově nějaké akciové etf a prodám ho po 5 letech, musím podat daňové přiznání ikdyž daň je 0?


Offline - Administrátor Profil 
8. 12. 2020 21:41 Odeslat příspěvek
Boha jeho.

Zdaňuje se příjem, nikoliv nákup. Přesněji řečeno zdaňuje se zisk.

Nezdaňuje se to, co je osvobozeno od daně - pokud prodej je uskutečněn až po splnění časového testu od nákupu. To se do daňového přiznání ani nepíše. Jenom pozor, pokud by osvobozený příjem byl vyšší než 5 mil. Kč / rok.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 12. 2020 01:07 Odeslat příspěvek
Zdaňuje se zisk, což je překvapivě [příjem - výdaj]. Jenže limit 100K je na příjem, tak se to lidem plete.

harsh1337 píše
Zdravím,
jedna věc týkající se danění investic mi stále není jasná - narazil jsem někde na větu, že bych měl podat daňové přiznání pokud za jendo zďanovací období nainvestuji více jak 100 000kč


Můžeš uvést odkaz na zdroj? Patrně jsi četl Mateřídoušku?


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 12. 2020 05:22 Odeslat příspěvek
Rop píše
... Jenom pozor, pokud by osvobozený příjem byl vyšší než 5 mil. Kč / rok.

Proč?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 12. 2020 07:43 Odeslat příspěvek
harsh1337 píše

Počkat, pokud prodam akcii PŘED uplynutím 3 let nebo za více jak 100 000, daň nebude nula...



Pokud koupíš akcie např. za 150 tis. Kč a prodáš je se ztrátou např. za 145 tis Kč = daň je 0, pořád jsi povinen podat daňové přiznání, protože máš příjem nad 100 tis. Kč a akcie nemáš déle jak 3 roky. Proto na to upozorňuji, že není důležité jestli se bude platit daň nebo ne.

-- 9. 12. 2020 07:48 --

hgfdsa píše
Rop píše
... Jenom pozor, pokud by osvobozený příjem byl vyšší než 5 mil. Kč / rok.

Proč?


Všichni poplatníci daně z příjmů fyzických osob mají počínaje 1. lednem 2015 povinnost oznamovat správci daně skutečnost, že obdrželi příjmy převyšující 5 milionů korun, které jsou od daně z příjmů osvobozeny.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 12. 2020 09:27 Odeslat příspěvek
Toto vlákno mě hodně zmátlo. Právě budu posílat výpověď podílových fondů. Založené to bylo někdy před mnoha lety (3+) a je tam něco pod 150 000 Kč. Co z toho pro mě vyplývá - musím podávat daňové přiznání?


Offline - Diskutér Profil 
9. 12. 2020 10:23 Odeslat příspěvek
A když už jsme u toho, tak ještě jeden scénář.
Když peliculiar prodá podílový fond starý mnoho let za 150000, čili splňující časový test (pod 5 milionů, takže to nikde nemusí uvádět) a k tomu akcie Tesly za 50000 Kč, co měl 2 roky... Akcie Tesly zdaňuje, protože v sumě je to příjem 200 000, nebo se cenné papíry splňující časový test zcela ignorují a bere se to jen jako příjem 50000, čili pod limit?

Chápu to jako že a), protože nejdřív se mluví o osvobození do 100 000 a z toho nad 100 000 o osvobození při splnění časového testu... Ale když ty příjmy osvobozené díky časovému testu nikde neuvádím, tak pak reportuji a chci danit příjem 50 000, který je osvobozený... A FÚ neví, že jsem prodal něco dalšího, co neuvádím...


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 12. 2020 11:48 Odeslat příspěvek
Inev píše
Všichni poplatníci daně z příjmů fyzických osob mají počínaje 1. lednem 2015 povinnost oznamovat správci daně skutečnost, že obdrželi příjmy převyšující 5 milionů korun, které jsou od daně z příjmů osvobozeny.

To platí i pro zaměstnance, který daňové přiznání nepodává? Dělá to za něj zaměstnavatel.


Offline - Administrátor Profil 
9. 12. 2020 20:07 Odeslat příspěvek
hgfdsa: Zaměstnavatel za tebe žádné daňové přiznání nedělá. Ten za tebe dělá jen roční vyúčtování daně ze závislé činnosti.
Pokud máš osvobozené příjmy nad 5 mega, tak musíš oznámit vždy - sankce je až 100 % pokuta.

peliculiar: když splníš časový test, tak osvobozeno a neuvádí se v přiznání

tmx643: nejdřív je test 100 000 Kč. Nezdaňuje se jen to nad 100 000 Kč, ale pokud přesáhneš 100 000 Kč, tak se zdaňuje vše. Pak teprve následuje časový test.


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 12. 2020 20:43 Odeslat příspěvek
A oznamuje se to v tom případě jak? Také přes zaměstnavatele?


Offline - Administrátor Profil 
9. 12. 2020 20:47 Odeslat příspěvek
Tak ještě jednou. Zaměstnavatel za tebe nic na berňák neoznamuje. Udělá roční vyúčtování daně ze závislé činnosti a na berňák pošle jen souhrnná čísla za všechny zaměstnance. Všechny ostatní daňové povinnosti si musíš řešit sám.


Offline - Trvalý BAN Profil 
9. 12. 2020 22:03 Odeslat příspěvek
No ale když chci třeba slevu na dani za příspěvky na penzijní připojištění, tak jen dodám zaměstnavateli roční výpis z penzijního fondu, kde je doloženo, že jsem zaplatil 36000 Kč za rok a zaměstnavatel to vyřídí za mě. Takhle to udělá za mě se vším ne?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies