FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Daň z příjmů 2021

Offline - Administrátor Profil 
2. 1. 2021 14:06 Odeslat příspěvek
Nikoliv. Vztah do roku 2020 má novela pouze na dlouhodobý majetek.
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
Kdyz se splni casovy test na akcie 3 roky a prodaji se se ziskem 30mil CZK(nakup za 10mil a prodej za 40mil) , jaka se bude platit dan? A jaka , kdyz se casovy test nesplni?


Offline - Nadšenec Profil 
19. 1. 2021 09:53 Odeslat příspěvek
0%/15%


Offline - Administrátor Profil 
19. 1. 2021 10:07 Odeslat příspěvek
Splnění časového testu = osvobozeno - do přiznání se neuvádí ani příjem ani výdaj - při částce příjmů nad 5 mil. Kč je potřeba oznámit berňáku osvobozené příjmy (speciální formulář)

Nesplnění časového testu = zisk se zdaňuje 15 % + 23 % z toho co převyšuje 1 701 168 Kč (počítá se to z celého základu daně - tedy včetně příjmů ze zaměstnání, podnikání, pronájmu a všeho dalšího)


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 10:09 Odeslat příspěvek
jsem z toho jelen teda a co ta formulace, ze nad 20 mil se zdanuje vzdy bez ohledu na casovy test?

Citace
Omezení osvobození příjmů z prodeje cenných papírů a podílových listů

Další schválenou změnou je omezení osvobození příjmů z prodeje cenných papírů a příjmů připadající na podílové listy při zrušení podílového fondu u fyzických osob do výše příjmu 20 mil. Kč. Podle současné úpravy je úplatný převod cenného papíru bez limitu osvobozen od daně z příjmů tehdy, pokud jsou cenné papíry drženy po dobu minimálně tří let (kmenové listy minimálně pět let). Nově tak po splnění tohoto časového testu budou osvobozeny pouze příjmy do výše 20 mil. Kč. Příjmy nad tuto hranici se budou zdaňovat 15% sazbou daně.


https://www.patria.cz/pravo/4549945/pos ... ekaji.html

A proc pisou o 15%, kdyz to bude 23%?


Offline - Administrátor Profil 
19. 1. 2021 12:18 Odeslat příspěvek
Protože nečteš zákon.

20 mil. Kč se do ustanovení § 4 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů dostalo takto:
1. Pozměňovací návrh Mikuláše Ferenčíka byl schválen poslaneckou sněmovnou (hlasování č. 12)
2. Celá novela včetně pozměňovacího návrhu byla schválena hlasováním č. 64.
3. V Senátu Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu navrhl vrátit zákon zpět Poslanecké sněmovně s pozměňovacími návrhy. Mimo jiné se navrhuje vypustit novelu § 4 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů: " 1. V čl. XI bod 1 vypustit."
4. Senát tento návrh schválil hlasováním č. 28 a vrátil zákon Poslanecké sněmovně.
5. Poslanecká sněmovna schválila zákon ve znění pozměňovacích návrhů ze senátu svým hlasováním č. 6.
6. Prezident zákon nepodepsal ani nevrátil (byť to vypadalo všelijak).
7. Ve sbírce zákonů vyšla novela jako zákon č. 609/2020 Sb. - v čl. XI bod 1 není text pozměňováku Mikuláše Ferenčíka, ale jiný bod.
8. Takže § 4 odst. 1 písm. x) zákona o daních z příjmů se nezměnilo - tedy žádný limit 20 mil. Kč tam není.

A pak že práce daňového poradce je jednoduchá.


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 12:46 Odeslat příspěvek
Neni, to ti uznavam, a diky, ale za ten bordel muzou politici a jejich piruety.

Takze prakticky dochazi "jenom" k navyseni o 8% (coz je ale o 53% vyssi dan :/ ) proti predchozi praxe pri zisku nad 48nasobek mesicni prumerne mzde a to, ze se to zapocitava do zakladu dane. Takze nekomu se prijem z akci zdani 23% hned od 1Kc, to je pekny ojeb.


Offline - Administrátor Profil 
19. 1. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
Spoustu let jsem považoval progresivní zdanění za zločin. Jenomže když se kouknu na veřejné rozpočty, jak nám za posledních 7 let ujíždí vlak, tak si myslím, že jiné řešení to nemá.


Offline - Trvalý BAN Profil 
19. 1. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
Ale takhle funguje celá EU. Život na dluh.


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 17:35 Odeslat příspěvek
Ale bohati za spatne verejne rozpocty nemuzou, podle mne je rovna dan spravedliva, ale kdyz uz, nech teda dani korporaty treba se ziskem 100m+, a ne ze ted beztrestne vyvadi dividendy do zahranici.

Jinak kdyz teda chapu spravne, 23% se bude muset danit i krypto - castky presahujici zaklad dane 48nasobku prumerne rocne mzdy?


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 17:46 Odeslat příspěvek
Já to nechápu, pronajímatelé mají daňovou sazbu 23 %? A to už za příjmy za rok 2020? To je ale zakázaná retroaktivita, ne?


Offline - Přeborník Profil 
19. 1. 2021 19:04 Odeslat příspěvek
Ano, pronajem padne do danoveho zakladu, takze zdanis vse 23% nad castku 1,7mil,nebo kolik je 48nasobek prumerne mes. mzdy.

Nebude retroaktivne, kalkuluji dopredu , jak se budou danit vynosy za rok 2021


Offline - Návštěvník Profil 
20. 1. 2021 20:16 Odeslat příspěvek
Dá se nějak on-line poznat, že úspěšně prošla přihláška na paušální daň? V daňové informační schránce po několika týdnech žádná změna není, ani v seznamu korespondence, kde by to snad mělo naskočit. Portály VZP a ČSSZ mají stále loňský stav, i když jim to finančák má myslím ze zákona do 5 dnů nahlásit.


Offline - Administrátor Profil 
21. 1. 2021 16:31 Odeslat příspěvek
Nedá. Zkus zavolat svojí správcové daně a uvidíš. Já řeším spíš problém s tím, jak vyplnit přehledy za rok 2020, když je v roce 2021 paušální daň.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 1. 2021 22:07 Odeslat příspěvek
Přehledy jsem ještě nevyplňoval, ale proč by mělo hlášení za loňský rok být nějak ovlivněno paušální daní? Tedy pokud se na to dívám jako fyzik z hlediska kauzality, že letošek nezmění již proběhlou minulost. Z finančního hlediska asi lze vyplnit daňové přiznání podle toho, jak se letos bude pokračovat, ale u přehledů mě to nenapadlo.
Jinak svou správcovou ani neznám, přijetí přihlášky přes aplikaci mám potvrzené datovkou kdyby se mělo dodatečně něco reklamovat, jen jsem se naivně domníval, že tři týdny po silvestru už by úřady mohly zaregistrovat, že se něco změnilo.
Vloni přerušení měla VZP dostat avízo ze živnostňáku přes CRM formulář, projistotu jsem jim poslal i hlášení datovkou a stejně se po dvou měsících ozvali, že nepřišla záloha, prostě ty data někde mizí v černé díře za horizontem událostí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další stránka
Stránka 3 z 13 [ Příspěvků: 183 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies