FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Daň z příjmů 2021

Offline - Administrátor Profil 
29. 4. 2022 13:51 Odeslat příspěvek
Když ti nejde vyplnit tak jak chceš, tak tam pravděpodobně máš chybu.

A jinak programy na XML jsou ... ale mohou být v řádech tisíců pořizovací ceny - TaxEdit, FormStudio. Umí to i některé účetní systémy, ale většinou vyplivnou XML bez příloh. Ty musíš vložit na mojedane.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
29. 4. 2022 17:01 Odeslat příspěvek
Nechce mi to sežrat adresu, že se musí změnit přes registrační formulář a to asi už do 2.5. nestihnu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 4. 2022 17:38 Odeslat příspěvek
Tak asi nesmíš vyplňovat jak chceš ty, ale jak chce systém.
Adresu si to myslím doplní samo.
Hlavně město.


Offline - Administrátor Profil 
29. 4. 2022 19:51 Odeslat příspěvek
Co máš za registrovanou adresu a proč tam chceš dávat jinou?

2. 5. je nějaký termín? :lol:

Mimochodem, že ty ses před vyplňováním přihlásil do toho jejich slavného systému? :lol:


Offline - Nadšenec Profil 
29. 4. 2022 22:53 Odeslat příspěvek
Možná se to dá rozpracovaný formulář jako XML, stáhnout a adresu v tom souboru ručně přepsat... Jinak jsem například našel stránku, kde prodávají šablonu do Excelu s exportem do XML za 199 Kč, ale bůhví jak to funguje :)

2.5. je termín pokud podáváš přiznání elektronicky


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 4. 2022 00:06 Odeslat příspěvek
No jasně, vyplň to s tou "jejich" adresou, na konci si stáhni vyplněný formulář jako XML soubor.
Hnedka nahoře je element "<VetaP", kde najdeš svoje identifikační údaje i s adresou. Normálně to v těch atributech přepiš.
Čím to editovat? Kterýkoli textový editor. Já už třeba roky používám PSPad: http://www.pspad.com/cz/


Offline - Administrátor Profil 
30. 4. 2022 06:37 Odeslat příspěvek
Pokud to zedituješ ručně, tak bude zase na berňáku křičet ADIS, že je něco špatně. Takže můj dotaz je pořád stejný - co chceš editovat na adrese?

A k té lhůtě - moji klienti mají až 1. 7. :lol:


Offline - Nadšenec Profil 
30. 4. 2022 10:29 Odeslat příspěvek
Potřebuju tam do jednoho pole dát anglickou adresu.


Offline - Administrátor Profil 
30. 4. 2022 11:23 Odeslat příspěvek
Já dělám přiznání jednomu angličanovi a adresu tam píšu takhle:
Příloha
priznani.jpg
priznani.jpg
[ 51.52 | Zobrazeno 61 krát ]



Offline - Nadšenec Profil 
30. 4. 2022 13:14 Odeslat příspěvek
A to je právě to, co mi formulář na mojedane.cz nechce vzít, protože tam má moji českou adresu a když ji přepíšu na anglickou, tak to píše chybu "Tyto registrační údaje lze měnit pouze prostřednictvím příslušného formuláře, nikoliv přímým přepsáním v podání."

Takže mi to z toho právě vychází uložení toho formuláře na portále jako .xml, přepsat tu adresu ručně na anglickou a poslat to jako přílohu datovou schránkou. Nic lepšího mě zatím nenapadlo.


Offline - Administrátor Profil 
30. 4. 2022 17:03 Odeslat příspěvek
Uf - to je domluva.

Že ty ses před vyplňováním přihlásil do toho jejich systému? Se vesele odhlaš, vyplň přiznání, vyexportuj XML a pošli ho datovkou.


Offline - Nadšenec Profil 
30. 4. 2022 18:59 Odeslat příspěvek
No moje původní otázka byla, jak vygeneruju to XML - do teď jsem vždycky dělal přiznání na papír :-)

outlier píše
Nevíte, jak jednoduše vytvořit daňové přiznání tak, aby šlo poslat datovou schránkou v XML formátu? Přes mojedane.cz mi to tam nejde vyplnit tak, jak chci.


Offline - Administrátor Profil 
30. 4. 2022 19:28 Odeslat příspěvek
Tak ještě jednou. Jsi přihlášený do mojedaně?

Tak se prosím odhlaš a https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home -> Elektronická podání pro Finanční správu -> Elektronické formuláře -> Daň z příjmů fyzických osob -> Daň z příjmů fyzických osob - od roku 2021 včetně
A pak ti půjde cokoliv.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2022 01:52 Odeslat příspěvek
A možnost vygenerovat XML ti to nabídne, až to budeš mít komplet vyplněné.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2022 08:09 Odeslat příspěvek
A když už to takto bude mít vyplněný, tak to rovnou může odeslat přes datovou schránku.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další stránka
Stránka 12 z 13 [ Příspěvků: 183 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies