FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Daň z příjmů 2021

Offline - Administrátor Profil 
22. 1. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
Problém s přehledy je v tom, že výpočet záloh na rok 2021 není připraven na možnost paušální daně.

Stačí zavolat na berňák a oni tě už přepojí na "tvojí tetu".
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
22. 1. 2021 12:11 Odeslat příspěvek
Teď jsem se na ty formuláře podíval a nevidím problém v tom, spočítat formálně nějakou výši záloh podle loňských plateb a pak je neposílat, protože paušální daň to zajistí místo nich a první záloha bude až do 22. února, tak si to snad do té doby úřady mezi sebou vykomunikují.
Akorát ty mlýny melou pomalu, vloni jsem se například na ČSSZ ptal, jak rychle se po podání přehledu na sociálku ukáže vykázaná doba i částka na informativním přehledu k důchodu. Jedna úřednice řekla tak dva měsíce, druhá že mají čas až do konce následujícího roku, no zatím tam nic nevidím.


Offline - Administrátor Profil 
22. 1. 2021 16:15 Odeslat příspěvek
Právě zálohy by měly vyjít nulové. Protože jsou obsaženy v paušální dani. Zkusím tam zavolat.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 1. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
Jhypo tak ta prvni rekla nejakou obvyklou dobu a ta druha rekla zakonnou dobu, tak se priste zeptej lepe, treba se informuj na cislo zakona, paragrafu a odstavce, podle ktereho ourada kona, a nejlepe datovou schrankou, tam sedi spousta chytrych lidi, kteri nemaji co na praci a casto ti odpovi jeste ten samy den dvoustrankovou odpoved plnou paragrafu a ani to nemusis v zakonu pak hledat :-)


Offline - Návštěvník Profil 
26. 1. 2021 21:53 Odeslat příspěvek
No pro mě to tak důležité není, abych detailně studoval zákony a porovnával s jejich odpověďmi. Já jsem dodával potvrzení o školách pro náhradní doby pojištění na důchod a zjistil, že tam stejně zůstanou díry na výpisu, protože třeba prázdniny mezi školami se pořád ukazují jako neevidované období, i když je prý při žádosti o důchod nakonec započítají, jak jsem si přečetl v předpisech. Jsem chtěl mít předem vyčištěné všechny resty, ale očividně to má smysl řešit až těsně před důchodem, stejně se ty předpisy ještě 10x změní.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 1. 2021 11:00 Odeslat příspěvek
Já jim taky napsal, že mně tam chybí započtená doba mezi koncem SŠ a začátkem VŠ a prý se to bude řešit, až si podám žádost o důchod.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 1. 2021 15:31 Odeslat příspěvek
Rop píše
Nedá. Zkus zavolat svojí správcové daně a uvidíš. Já řeším spíš problém s tím, jak vyplnit přehledy za rok 2020, když je v roce 2021 paušální daň.

Dneska naskočila tři týdny stará přihláška k paušální dani v seznamu přijaté korespondence daňové schránky. Takže mlýny melou pomalu, ale jistě.


Offline - Diskutér Profil 
15. 3. 2021 23:00 Odeslat příspěvek
Rop píše
Nedá. Zkus zavolat svojí správcové daně a uvidíš. Já řeším spíš problém s tím, jak vyplnit přehledy za rok 2020, když je v roce 2021 paušální daň.

eGovernment Country for the future "Zavolej svojí tete." :D

Pravý Tomáš Marný píše
Já jim taky napsal, že mně tam chybí započtená doba mezi koncem SŠ a začátkem VŠ a prý se to bude řešit, až si podám žádost o důchod.

Nám méně štastným se škola nepočítá, no ještěže ten problém s prázdninami nebudu muset řešit :mrgreen:


Offline - Návštěvník Profil 
16. 3. 2021 10:30 Odeslat příspěvek
Já jsem dělal přehledy před dvěma týdny, zdravotní šlo přes mojeVZP za minutu, sociální přes jejich portál jsem taky nevěděl, co vyplnit jako zálohy při paušální dani (část F), tak jsem to tam nechal prázdné/nezaškrtnuté, co bude typ činnosti 2021 s nulou a prošlo to kontrolou - po odeslání datovkou bylo potvrzení - podání přijato, fomulářů 1, počet chyb 0.


Offline - Přeborník Profil 
30. 4. 2021 14:09 Odeslat příspěvek
Za rok 2021 se bude platit dan 23% nad prijem cca 1,7mil Kc/rok(tzn prijem nad 141 764.- mesicne)

Nech se to dobre pocita, dejme tomu, mam hrubou mzdu 100 000Kc mesicne, tzn kdybych mel dalsi prijem, napr z pronajmu/akcii 100 000 mes., 41 764 spada jeste do dane 15% a z 58 236 zaplatim 23% dan?


Offline - Diskutér Profil 
30. 4. 2021 16:32 Odeslat příspěvek
V zasade ano. Vedle toho budou jeste tzv. slevy na dani a "odpocty". Takze realne zdaneni bude o neco nizsi.


Offline - Přeborník Profil 
30. 4. 2021 17:31 Odeslat příspěvek
Slevu chapu, ta se odecte jiz od vymerene dane, ale kdyz clovek nema odecitatelne polozky, tak plati, co jsem napsal?
Cela hruba mzda(tzn vc socialky a zdravotni), se pocita jako zaklad dane, ze jo?


Offline - Administrátor Profil 
30. 4. 2021 20:08 Odeslat příspěvek
Hlavně je třeba počítat s tím, že měsíčně se zdaňuje jen mzda. Takže mzdu 100 000 Kč bys měl celou v 15% dani.

Za rok bys měl příjem 2 400 000 Kč.
1 701 168 Kč v 15% dani,
zbytek v 23% dani.
Na zálohách měl zaplaceno 152 160 Kč (12* 15000 - sleva na poplatníka).
Daň by byla nějakých 388 067 Kč, takže bys doplatil 235 907 Kč.


Offline - Diskutér Profil 
9. 8. 2021 21:42 Odeslat příspěvek
Pro letošek došlo ke změně § 4 a § 10 zákona č. 586/1992 Sb.. o daních z příjmů, tj. změna daně z příjmu z prodané nemovitosti. Chci se zeptat, jestli chápu nový výklad správně. Modelová situace: Koupil jsem jako FO bytový dům, dejme tomu před 8 lety a 9 měsíci, za 5 mio CZK, na investici, nebydlím v něm a ani nemám trvalé bydliště. Letos jej prodám za 7 mio CZK a peníze nepoužiju na další vlastní bytové potřeby.
1) Přestože jsem nabyl nemovitost ještě před změnou zákona, vztahuje se na mě nově časový test 10 let a musím příjem danit, že?
2) Daní se jen rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, tedy 2 mio CZK, nebo daním celý příjem, a to 7 mio CZK?
Díky


Offline - Administrátor Profil 
9. 8. 2021 22:33 Odeslat příspěvek
1. Nikoliv - viz Čl. IV. bod 2 zákona č. 386/2020 Sb. - na všechny nemovitosti pořízené před 1. 1. 2021 se až do jejich prodeje použije znění zákona platné pro rok 2020
2. Danil by se zisk. Viz § 10 odst. 5 zákona o daních z příjmů.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další stránka
Stránka 4 z 13 [ Příspěvků: 183 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies