FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Daň z příjmů 2021

Offline - Administrátor Profil 
8. 11. 2021 09:28 Odeslat příspěvek
1. pokud prodáš část svého portfoli, které si nakoupil z výhradních prostředků, tak jsou to opět tvé výhradní prostředky a zdaňuješ to ty.

2. Pokud budou cenné papíry v kryptoměně a ty prodáš, tak se nejedná o příjem. Příjem bude až při prodeji kryptoměny.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
8. 11. 2021 12:03 Odeslat příspěvek
1. Takže opravdu takzvaná nekonečna renta (odprodej 4% majetku) je lepší než inkaso DIVI (osvobozeno od daně a osvobozeno od manželky) :oboze

2. Cenne papiry konkretne ETF na podkladove aktivum - krypto! Jako mas na S&P500, tak proste budou na crypto! Priklad: https://www.justetf.com/en/etf-profile. ... 8#overview - otázka zní, zdali prodej po 3letém testu je taky osvobozen.

Sorry, že dávám takové špeky ;-)


Offline - Administrátor Profil 
8. 11. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
2. česky a konkrétně. Za co jsi nakoupil cenný papír (měna), za co jej prodáváš (měna), v jaké měně je cenný papír?


Offline - Poslední varování Profil 
8. 11. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
Mas tam odkaz, nakupuje se to myslim vzdycky za € a prodava jakbysmet. Takže papíry je podle mě v měně euro - viz ten odkaz

Vis co je ETF? No právě ta finta, že když dali krypta do ETF, tak to můžou nakupovat institucionální investoři jako investice. Ale ten TER 2,50 % ;-(

Já jsem totiž zaregistroval před drahnou dobou náznaky, že etfka na krypto (tehdy teprve plánovaná) budou posuzována jako samotné krypto… je nějaké riziko, že by se to mohlo časem takto zvrhnout? Pak by totiž vysoký TER neměl opodstatnění.

Mimochodem v Německu a 6 dalších evropských zemích zisk z crypta nepodléhá dani z příjmu údajně. Ale kdo si kvůli tomu bude měnit daňový domicil. Ani fuka kvůli 15 000 000 si ho nezměnil.


Offline - Administrátor Profil 
8. 11. 2021 12:57 Odeslat příspěvek
Pak to je cenný papír včetně všech práv a povinností s českými daněmi.


Offline - Poslední varování Profil 
8. 11. 2021 13:15 Odeslat příspěvek
Takze po 3 letech osvobozeny


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 11. 2021 22:03 Odeslat příspěvek
Ahoj, začal jsem podnikat jako OSVČ 1.10.2021 a počítal jsem s tím že budu při daňovém přiznání aplikovat paušální režim. Teď jsem se ale dozvěděl že se do tohoto režimu musím přihlásit na finanční správě. Je to možné i nyní, tedy víc jak měsíc po zahájení činnosti?

edit: zálohy jsem zatím platil samostatně.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 00:22 Odeslat příspěvek
Na tvou otazku je jednoducha odpoved: prihlasit se je mozne KDYKOLIV (2 minuty na google)



https://ouc.financnisprava.cz/osvcpp/form/danovySubjekt


https://www.finance.cz/535719-jak-se-pr ... salni-dan/


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2021 09:14 Odeslat příspěvek
vpe: huš. Když už dáváš nějaké odkazy, tak si je přečti.

Přihlásit k paušální dani lze vždy k 1. lednu daného roku. To neplatí pro nově vzniklá OSVČ. Oznámit přihlášení k paušální dani musí u vzniku živnosti.

Viz § 38lc odst. 2 zákona o daních z příjmů:
(2) Poplatník daně z příjmů fyzických osob, který zahajuje činnost, ze které plynou příjmy ze samostatné činnosti, po desátém dni rozhodného zdaňovacího období, může oznámení o vstupu do paušálního režimu podat správci daně do dne zahájení této činnosti.

Čili zpětně s tím nic neuděláš. Paušální režim můžeš mít až za rok 2022, pokud se přihlásíš do 10. 1. 2022.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 09:59 Odeslat příspěvek
Ale v dotazu není nic o tom, zda to lze zpětně. Takže tu žádost může vyplnit snad kdykoliv.

Z tvé odpovědi plyne, že by měl vyčkávat až do 1.1.2022 Nebo snad až do 10. o<:) já bych to teda vyplnil hned.

Navíc ve formuláři je možnost 2021 stále, tak co to zkusit vyplnit co se stane? :-))


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 11. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
Díky Rop, pochopil jsem to stejně, akorát jsem se chtěl ujistit. Tenhle rok vyřeším slevou na daňového poplatníka. Dá se uplatnit suma za celý rok, takže to vyjde šulnul.


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2021 13:14 Odeslat příspěvek
vpe:
a) pokud to vyplní zpětně, tak mu z berňáku jen napíší, že to nejde. Viz zákon.
b) pokud to vyplní dopředu, tak mu zase z berňáku napíšou, že to nejde, protože splnění podmínek se zjišťuje až k 1. dni kalendářního roku

Prosím, když jsi ten zákon ani neotevřel, tak se nesnaž odpovídat. Ušetříš mi tím spoustu času. Dík.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 16:13 Odeslat příspěvek
Tak to by byla pěkná blbost, kdyby to bylo jak ty píšeš, to by ten formulář měli nechat aktivní jenom mezi 1. a 10. lednem a jinak by ho vůbec neměli zpřístupnit..

Každopádně ještě je možnost, pokud chlapec nevystavil fakturu, si s tím trochu pohrát, s datem začátku podnikání ;-)

Ps: sic to s tím nesouvisí, ale za mě by volební právo mělo patřit pouze těm, jak ve starém Římě, kteří daně odvádějí,.. to je furt nějaký úlevy na daních…


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2021 18:00 Odeslat příspěvek
Ty jsi asi natvrdlej nebo něco horšího

Proč je formulář zpřístupněn i mimo termín 1. až 10. ledna? Kvůli novým podnikatelům.

Kdy se nový podnikatel může přihlásit? Kdykoliv do zahájení činnosti.

Kdy nejpozději se může nový podnikatel přihlásit? Nejpozději s žádostí o živnost nebo o koncesi.

Stačí otevřít zákon a nevymejšlet tu blbosti.

Volební právo by měli mít jen ti, kteří jsou schopni uznat svou chybu. Ty bys o něj přišel. To co jsi dnes na tomto fóru předvedl je opravdu za hranou.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 11. 2021 18:20 Odeslat příspěvek
“ Kdy se nový podnikatel může přihlásit? Kdykoliv do zahájení činnosti. “

Aha! Do zahájení přece není podnikatel a ani neví ičo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další stránka
Stránka 7 z 13 [ Příspěvků: 183 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies