FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Moje DANĚ

Offline - Diskutér Profil 
2. 3. 2021 13:08 Odeslat příspěvek
astrapa: na stránce https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home/prihlaseni-do-dis vyberu E-identita. To mě přesměruje na stránku https://nia.eidentita.cz/, kde vyberu poslední možnost - "Bankovní identita", kde si vybereš buď ČS nebo ČSOB (KB tam zatím není).
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
2. 3. 2021 15:23 Odeslat příspěvek
DoubleSix: promiň, tvojí odpověď vůbec nechápu. Nemám ČS ani ČSOB. Ale neptal jsem se na přihlášení, to jsem pochopil, že přihlašovat se můžu přes datovku, kterou mám.

Ale pořád nechápu, jestli DIS+ je totéž, co propagovaný systém MOJE DANĚ, nebo jsou to dva projekty,

Protože když jdu na ten web, tak tam nikde nevidím nápis MOJE DANĚ, ale zato tam vidím nápis DIS+

Tak se ptám, jestli to je ono.


Offline - Diskutér Profil 
2. 3. 2021 15:43 Odeslat příspěvek
Mě přijde, že MojeDane a DIS+ je totéž.


Offline - Administrátor Profil 
2. 3. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
Moje DANĚ = https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home

DIS+ = https://adisspr.mfcr.cz/pmd/home/prihlaseni-do-dis


Offline - Návštěvník Profil 
3. 3. 2021 00:27 Odeslat příspěvek
Zkusil jsem si na tom nechat předvyplnit daň z nemovitosti a během dvou minut jsem dostal PDF obsahující ty modré formuláře na všechny byty, co jsem jim během několika let postupně naposílal, s kompletními aktuálními údaji (jak je jedna půlka Prahy dvakrát dražší než druhá jiné obvody), takže za mě spokojenost. Akorát nevím, že tam nejsou různé malé pozemky kolem domů (popelnice, příjezdy apod), co jsem dřív zabil spoustu času vyplňováním, jestli se to schovalo v tom navýšeném koeficientu 1,22 že se z toho už extra daň neplatí, když to funkčně patří k tomu hlavnímu pozemku pod bytovým domem co je v ceně?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 3. 2021 10:24 Odeslat příspěvek
Rop píše
Jenom něco z pozice daňového poradce. Datová schránka je jistota. Byla, je a bude. Jiným způsobem daňová přiznání nepodávám.


Rop: Chystám se letos poprvé podat daňové přiznání elektronicky a chci se pro jistotu zeptat: Ten doporučený postup odpovídá tomu, že v EPO vyplním formulář, uložím jej jako XML soubor a ten odešlu prostřednictvím datové schránky. Rozumím tomu dobře?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 3. 2021 11:34 Odeslat příspěvek
Jhypo píše
Zkusil jsem si na tom nechat předvyplnit daň z nemovitosti a během dvou minut jsem dostal PDF obsahující ty modré formuláře

Jak se dá nechat předvyplnit fomruláře? Myslíš načtením souboru? Potřeboval bych se dostat k loňskému přiznání dani z nemovitosti a nikde to tam nemůžu najít.


Offline - Návštěvník Profil 
3. 3. 2021 11:42 Odeslat příspěvek
Jak jsou elektronické formuláře, musí se podat žádost o zaslání údajů (vybrat za který rok), ty přijdou během několika minut a jdou uložit jako PDF nebo nechat vyplnit do EPO.


Offline - Administrátor Profil 
3. 3. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
hal82366 píše
Rop: Chystám se letos poprvé podat daňové přiznání elektronicky a chci se pro jistotu zeptat: Ten doporučený postup odpovídá tomu, že v EPO vyplním formulář, uložím jej jako XML soubor a ten odešlu prostřednictvím datové schránky. Rozumím tomu dobře?
Ano.


Offline - Diskutér Profil 
5. 3. 2021 00:34 Odeslat příspěvek
Jhypo píše
...akorát nevím, že tam nejsou různé malé pozemky kolem domů (popelnice, příjezdy apod), co jsem dřív zabil spoustu času vyplňováním, jestli se to schovalo v tom navýšeném koeficientu 1,22 že se z toho už extra daň neplatí, když to funkčně patří k tomu hlavnímu pozemku pod bytovým domem co je v ceně?

Tato změna proběhla už před pár lety a tvá domněnka je zcela správná: pokud k bytu patří i spoluvlastnický podíl nejen na bytovém domě, ale stejně velký podíl i na pozemcích mimo profil bytového domu (tedy typicky cesty, chodníky, trávníky kolem atd), už není třeba tyto podíly na pozemcích uvést v přiznání, je to v tom koeficientu 1,22 (tedy 2% výměry bytu navíc oproti původnímu koeficientu 1,20, který zahrnoval spoluvlastnictví na společných prostorech bytového domu resp. pozemku pod ním skrz navýšení výměry bytu o 20%). Tehdy to FÚ všem automaticky přepočetl a zjednodušil, u většiny bytů to znamenalo změnu výše daně o jednotky/nízké desítky Kč (u mě o 7 Kč). Zjednodušení Přiznání je ale obří, kdo má jen byt a podíl na pozemních kolem domu co k tomu patří, už vůbec nemusí vyplňovat listy pozemků, vše je na listu stavby (bytu) vyřešeno tím koeficientem 1,22 (neboli výměra bytu se navýší celkem o 22% a tím se pokryje vše ostatní co k bytu patří hezky naráz).


Offline - Návštěvník Profil 
5. 3. 2021 16:43 Odeslat příspěvek
On tam býval problém taky v tom, že i když z kousku pozemku navíc vyšla korunová daň, tak se to zaokrouhlovalo aspoň na 50 Kč nahoru. Že se to vyřeší tou změnou z 1,20 na 1,22 už mi kdysi z finančáku opravovali, akorát jsem myslel, že ty pozemky zůstanou na seznamu ve formuláři, i když bez daně, ale prostě je, byť jednou nahlášené, smazali úplně, což jsem samozřejmě jenom rád - hledat ty vyhláškové ceny orné půdy byla hrůza.
Dále tam přepsali ateliér z kategorie R (bydlení) na Z (ostatní), sazba je stejná, ale při podání mi sami říkali, ať to vykážu jako byt, tak mě překvapilo, že si to zeditovali - jindy mi při změnách v přiznání hlásili, že to neopraví sami, ale musím odkývat souhlas.


-
9. 3. 2021 20:17 Odeslat příspěvek
Hal82366: Já po vyplnění rovnou kliknu na Odeslat, xml se sám odešle přes datovku. Stahovat ho a v dalším kroku ručně odesílat není nutné.


Offline - Administrátor Profil 
9. 3. 2021 23:23 Odeslat příspěvek
Problém je, že se neodešle přes datovku, ale pouze se odešle s identifikací na základě přihlašovacích údajů do datové schránky.

Takže místo toho, abys měl neprůstřelný důkaz svého podání, který ti zabezpeční informační systém datových schránek, tak máš jen ministerský p7s soubor, který ti je za rok k ničemu :lol:


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 00:23 Odeslat příspěvek
Hmm koukám na p7s z podání za rok 2018 a vidím všechno včetně příloh. Je možné, že bug s nemožností načíst staré p7s odstranili?


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2021 13:18 Odeslat příspěvek
A jaké má časové razítko?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 3 z 4 [ Příspěvků: 52 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies