FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

"Digitální nomádství" v zemi EU na déle než 90 dnů

Offline - Nadšenec Profil 
23. 9. 2021 10:48 Odeslat příspěvek
xls píše
A ano, při takovém "turistickém" pobytu je oficiálně práce zakázána, vyřízení nějakého povolovacího papíru naprosto nereálné s nereálným papírováním a náklady.

Myslím, že se tu ve vlákně motá páté přes deváté.

Pokud je tazatel ekonomicky činný jen v ČR (mám to stejně), tak v jiném státě EU nepotřebuje žádné pracovní povolení (v jiném státě EU nepůsobí na jejich trhu). Takže k čemu chceš vyřizovat nějaké pracovní povolení? Mám to úplně stejně, veškeré příjmy z podnikání z ČR, oprávnění k podnikání mám v ČR, v jiném státě EU kde bydlím žádné pracovní povolení (ani třeba ekvivalent IČa) nemám (a i podle místního daňaře žádné nepotřebuji); pouze mám z důvodu rezidenství místní daňové číslo kvůli DPH.

Jinak třeba na další zajímavou bariéru v souvislosti s garantovaným volným pohybem osob v rámci EU jsem narazil na živnostenském úřadě v ČR, kde jsem si chtěl nechat zapsat adresu místa podnikání v jiném státě EU, kde bydlím. Odpověď všude zněla "to nejde". Všude mi svorně tvrdí, že adresa místa podnikání na živnostenském listě "musí být" v ČR, ačkoli v živnostenském zákoně o tom není ani slovo. Ale zase, "neznáme to, tak to tak nebude" ...

-- 23. 9. 2021 11:57 --

jirkau píše
Nějaký soused je k nám poslal, že jsme cizinci, jsme tam dlouho ...

Ano, naprášení od místních bych bral vždy jako nejpravděpodobnější variantu, proč se o mě cizinecká policie někde začne zajímat ...
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
23. 9. 2021 11:10 Odeslat příspěvek
Vzpomínám si jak před referendem o vstupu do EU byly plakáty s usměvavým polským instalatérem poskytujícím snadno své služby v Rakousku :D


Offline - Diskutér Profil 
23. 9. 2021 11:13 Odeslat příspěvek
Odejít na zimu do Švédska, protože v Česku se nosí respirátory, a k tomu tam být s českým příjmem... To je asi podobně promyšlená akce jako ti "horolezci" v Pákistánu lezoucí bez povolení a pojištění.
Až dáš pade na měsíc za nájem, za večeři 2000 Kč na osobu a venku bude běžných -24°C, možná v teple svého drahého dočasného domova přijdeš na to, jaká to je hloupost...


Offline - Nadšenec Profil 
23. 9. 2021 12:26 Odeslat příspěvek
tmx643: jj, taky jsem si říkal, na zimu do Švédska, to je jak jet na léto na Saharu, jediný důvod, proč tam jet v zimě, by pro mě byla snad polární záře, nic jiného mě nenapadá.

A kvůli takto malichernému důvodu.... Ještě s tím, že tam stejně ty roušky za měsíc nebo dva zase doporučí, takže je zase budou nosit všichni...

Navíc, pokud dělá Obyvatel na HO, tak přece nikam nemusí. Taky jsem na HO a někam cestovat, to je pro mě skoro svátek. Zrovna se chystám po několika měsících do Prahy... :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies