FinExpert.cz

Přihlásit se




Identifikovaná osoba - dodatečné info

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 9. 2021 20:28 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

před časem jsem na eshop řešil nasazení platební brány (Stripe) a u té příležitosti jsem zjistil (protože se jedná o zahraniční firmu), že se OSVČ musí v tomto případě stát Identifikovanou osobou. Z brány tak sešlo a začal jsem se pídit o detailech IO.

Načetl jsem opravdu spoustu článků, ale nezjistil jsem jednu zásadní věc. Eshop se věnuje ruční výrobě textilních výrobků (základní materiál je nakupován v ČR, samotná výroba je v ČR). Takový ručně vyrobený výrobek pak lze objednat i na Slovensko. Takže když je takový výrobek prodán slovenské fyzické osobě, nepodnikateli - musí se při takovém přeshraničním prodeji výrobku OSVČ registrovat jako IO? Všude se dočítám, že ano v případě podnikatel -> podnikatel při prodeji služby, ale když je to "podnikatel -> FO nepodnikatel" a prodej výrobku, tak to jsem zkrátka nezjistil.

A v případě, že by to IO podléhalo, tak se rovnou zeptám jaké jsou (pokud někdo má) reálné zkušenosti s tím, že by došlo k registraci zpětně s přiznáním se z pohledu neznalosti se snahou vše narovnat. Tzn. doplacení DPH (penále?). Tedy jak k tomu přistupují na FÚ - jsou zlí? :-)

Pokud jsem překoukl něco i zde na SF, klidně mě můžete jen nasměrovat.

Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
24. 9. 2021 21:17 Odeslat příspěvek
Podmínky, kdy se podnikatel stává identifikovanou osobou jsou v § 6g až § 6l zákona o daních z příjmů.
Prodej zboží do jiného státu EU mezi podmínkami není.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies