FinExpert.cz

Přihlásit se




Konduklentní platební výměr

Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2022 08:28 Odeslat příspěvek
U každého přiznání žádám o konduklentní platební výměr, abych měl jistotu, že berňák dle přiznání vyměřil.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 11. 2022 12:20 Odeslat příspěvek
Žádost o konkludentní platební výměr je specifická pouze u této daně z nemovitých věcí nebo obecná? To je nějaká položka v XML nebo se žádá zvlášť v textu nějak? Nebo jak na to? Díky
Já teda jen pak vždy ukládám doručenku v PDF a v zfo po doručení.


Offline - Diskutér Profil 
9. 11. 2022 14:10 Odeslat příspěvek
Já to sprosté slovo konkludentní viděl několikrát i na tom jejich slavném portálu. Pochopil jsem z něj, že tím vzal úřad moje přiznání na vědomí.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 11. 2022 14:51 Odeslat příspěvek
Jako že bez něj podané podání nevzal úřad podání na vědomí? To je trochu přitažené za vlasy, ne?


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2022 15:02 Odeslat příspěvek
Viz § 140 daňového řádu:
(1) Neodchyluje-li se vyměřovaná daň od daně tvrzené daňovým subjektem, správce daně nemusí daňovému subjektu výsledek vyměření oznamovat platebním výměrem; to neplatí, pokud byl zahájen postup k odstranění pochybností nebo byla zahájena daňová kontrola. Platební výměr správce daně založí do spisu.
(2) Za den doručení platebního výměru daňovému subjektu se považuje poslední den lhůty pro podání daňového přiznání nebo vyúčtování, a bylo-li daňové přiznání nebo vyúčtování podáno opožděně, den, kdy došlo správci daně.
(3) Daňový subjekt je oprávněn vyžádat si od správce daně stejnopis platebního výměru, který správce daně zašle daňovému subjektu do 30 dnů ode dne, kdy obdržel jeho žádost; je-li žádost podána před okamžikem vydání platebního výměru, běží tato lhůta ode dne jeho vydání.
(4) Neodchyluje-li se vyměřená daň od daně tvrzené daňovým subjektem, nelze se proti platebnímu výměru, kterým je tato daň stanovena, odvolat; to neplatí, pokud byl platební výměr vydán na základě rozhodnutí o závazném posouzení.


Já žádám u všech daňových přiznání.
Má to dvě výhody:
a) mám jistotu, že berňák vyměřil stejně, jako jsem uvedl v přiznání (a tím, že mám správně zaslané XML a neřeší žádné problémy),
b) předbíhám ostatní daňové přiznání a vytvářím tlak na berňák, aby jej měl zpracované do 30 dnů, takže berňák některé věci řešit nemusí.

Zasílám prostý text v další datové zprávě:
Označení subjektu včetně DIČ
Vážení,
žádám Vás dle § 140 odst. 3 daňového řádu, aby mi byl zaslán stejnopis platebního výměru na daň z příjmů fyzických osob za zdaňovací období kalendářního roku 2021. Stejnopis platebního výměru zašlete do mé datové schránky ve lhůtě stanovené v § 140 odst. 3 daňového řádu.


Když nedojde včas, tak si stěžuji :-) A vždycky se děsně omlouvají.


Offline - Diskutér Profil 
9. 11. 2022 20:55 Odeslat příspěvek
Co prosim znamena ten bod za b)?


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2022 21:24 Odeslat příspěvek
Představ si hromadu daňových přiznání. Máš na to čas, nikdo tě nehoní. Platební výměr můžeš vydat kdy chceš, stejně ho vydáš s datem 1. 4. / 2. 5. / 1. 7. a je jedno zda to uděláš v červenci nebo srpnu. Když máš na to čas, tak se v tom můžeš trochu pohnípat, zavolat nebohému daňovému subjektu, aby doložil ještě něco a tak podobně. Ale když víš, že tam máš žádost o platební výměr, tak se na to přiznání vrhneš na počátku kupy, protože to prostě musíš do 30 dne od lhůty pro podání přiznání poslat daňovému subjektu. Na volání není čas, protože daňový subjekt ti stejně řekne, že po telefonu s tebou nic řešit nebude a bude chtít výzvu k odstranění pochybností. Tak si radši najdeš nějakého poplatníka, který se snáz bude lovit.
Jsou to prostě jen zákony přírody. Proč se honit za antilopou s rohama, když vedle leží zebra ze zlomenou nohou.


Offline - Inventář Profil 
9. 11. 2022 21:43 Odeslat příspěvek
Z jedné strany ok, může to fungovat a má to svou logiku. Z druhé strany je to možná zbytečné dráždění hada bosou nohou, protože podobným způsobem na sebe člověk dost upozorní. Prostě asi záleží, na koho člověk narazí. Valná většina státních úředníků je ráda, že má klid, a rozhodně se nepřetrhne, proto tu hromadu přiznání sešrotuje pomaloučku bez zbytečného vrtání. Pravděpodobnost, že se mezi nimi najde nějaká mimořádně aktivní sv*ně a ta si vás z té hromady vytáhne a bude se v tom vrtat, nebude asi vysoká.


Offline - Administrátor Profil 
9. 11. 2022 22:19 Odeslat příspěvek
xls: to jsi na velkém, ale opravdu velkém omylu. Pokud nejsi mrtvý brouk, tak nejsi pro berňák vhodná kořist. Naopak pokud nic po berňáku nechceš, tak si na tebe berňák může dovolit cokoliv.
Mnohaletá zkušenost a moji klienti by ti mohli vyprávět, jak nikdy nic nechtěli a najednou plesk. Přitom za věc, kterou já bych berňáku na první dobrou vrátil.

Jakého si berního úředníka vychováš, takového ho máš.
A jinak, mým klientům taky volají, co to ten daňový poradce chce, že to nikdo nedělá a že se přece chtějí dohodnout jinak. A když klient řekne jen: "To si vyřiďte s mým poradcem.", tak je od nich pokoj.
Třeba mi volali, že chtějí technické průkazy k přiznání k dani silniční. Tak jsem řekl, jasně, pošlete výzvu, budou techničáky. Klient mě za to zjebal, že teď bude mít problémy. Nikdy žádná výzva nedorazila. U něj na nic, i když měl obrovský nadměrný odpočet na DPH.


Offline - Trvalý BAN Profil 
10. 11. 2022 06:37 Odeslat příspěvek
Jen abys jednou takhle nenarazil? Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Každý jednou udělá chybu, oni si na ní počkají a pak si na tobě smlsnou. Já se raději chovám tak, aby ani nevěděli, že existuji. A zároveň se jistím tak, že na šéfa zdejšího FÚ mám nabito, protože znám lidi, kterým zpracovává daňové přiznání, samozřejmě oficiálně to dělá jakoby jeho manželka. Ale já znám ty jeho klienty a mohl bych je v případě potřeby donutit mluvit pravdu, protože i na ně něco vím. Člověk musí být vždy připraven na všechno.


Offline - Administrátor Profil 
10. 11. 2022 08:26 Odeslat příspěvek
Za 11 let jsem nenarazil. Naopak subjekty, u kterých jsem udělal na berňák trochu "bu bu bu", tak mají od berňáku pokoj.


Offline - Trvalý BAN Profil 
10. 11. 2022 08:46 Odeslat příspěvek
Jednáš takto jen s FÚ v Praze? Nebo i jiné FÚ?


Offline - Administrátor Profil 
10. 11. 2022 09:20 Odeslat příspěvek
V Praze na žádný berňák nic nepodávám. Tedy alespoň posledních pár let. A jednám tak se všemi.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies