FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Dohoda o provedení práce

Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2019 00:52 Odeslat příspěvek
iglooo píše
Hele L3nny, nebude pro všechny jednodušší, když vezmeš všechny doklady, co máš a zajdeš rovnou na finanční úřad, tam jim to popíšeš přesně jako tady a zeptáš se přímo jich? Tím by se to celé vyřešilo velmi rychle.

Od toho je daňový poradce ne bába za okénkem. Když poradí blbě nic ji nedokážete.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 2. 2019 13:08 Odeslat příspěvek
Zdravím,

mám, možná trochu pitomý, dotaz.

Jsem student VŠ, u zaměstnavatele jsem po celý rok dostával čistou mzdu 10 000 Kč (na DPP). Problém je, že jsem nepodepsal prohlášení k dani. Zaměstnavatel o tom věděl, ale nebral na to zřetel a na účet mi vyplácel celých 10 000 Kč (i když mi měl vyplácet méně z důvodů odvádění daní).
Otázka tedy zní, co to znamená pro mě? Budu muset něco doplácet když budu dělat daňové přiznání?

Děkuju


Offline - Trvalý BAN Profil 
4. 2. 2019 13:28 Odeslat příspěvek
Nazdar,
doplácet rozhodně ne.
Vyžádej si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti.
Pokud za tebe zaměstnavatel neudělá zúčtování daně, tak ti to musí dát.
Musí ti to dát i jinak, když si řekneš, třeba, když řekneš, že máš příjem z pronájmu, nebo ještě nějakou brigádu.
Pokud jsi nepodepsal růžový papír, tak asi zúčtování dělat nebude.
A pak si sám uděláš a podáš daňové přiznání, daň bude nulová.
Je to velice primitivní.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 2. 2019 16:14 Odeslat příspěvek
Jasně, chápu, jde o to že "růžový papír" mám podepsaný jinde, tudíž nemohu ho mít u tohoto zaměstnavatele. Potvrzení o zdanitelných příjmech dostanu.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 2. 2019 11:57 Odeslat příspěvek
No tak si musis udelat DP sam, zamestnavatel mel strhavat a odvadet 15% na zalohu na dan.

Nicmene pokud budes tvrdit, ze mas 10000 cisteho, tak z toho se musi zaplatit i socialni a zdravotni imho. Nebo se pletu?


Offline - Administrátor Profil 
5. 2. 2019 21:10 Odeslat příspěvek
Třeba prohlášení podepsal, ani o tom neví. To se stává spoustě lidí. Takže potvrzení a z toho se to uvidí.


Offline - Diskutér Profil 
6. 2. 2019 10:06 Odeslat příspěvek
Nebo to ***** účtárna, že vyplatila v čistém bez odvodů jako mě...jen mě zaráží, že na to nepřišli hned.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 2. 2019 12:54 Odeslat příspěvek
Ne, prohlášení není opravdu podepsané. Jak říká paty07, cbyba se stala u nich na účtárně. Mě se jen nelíbí ta představa že protože mají neschopnou účetní, tak já budu při daních něco doplácet.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 3. 2019 11:39 Odeslat příspěvek
V září jsem měnil zaměstnavatele a nepodepsal prohlášení. U nového zaměstnavatele mám HPP + DPP. Mám tedy 3 potvrzení o přijmech. Od původního zaměstnavatele 1 s podepsaným prohlášením a od nového 2 potvrzení: HPP s uvedením, že jsem nepodepsal prohlášení + potvrzení o přijmech na DPP.
Přijmy z DPP se sčítají do stejné kolonky jako součet příjmů?
Mohu požádat o doplacení neuplatňovaných snížení daně? Nebo to vyplyne z výpočtu v daňovém přiznání?


Offline - Administrátor Profil 
11. 3. 2019 14:53 Odeslat příspěvek
To vyplyne z výpočtu v přiznání.

Příjmy z DPP se píší do stejné kolonky. Jenom kdyby z toho byla sražena srážková daň, tak se uvádět nemusí a srážka daně se píše do jiného řádku než záloha.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 9. 2023 16:29 Odeslat příspěvek
Prosím o radu, tatínek je důchodce a letos pracoval na dohodu o provedení práce. Podepsal prohlášení poplatníka a uplatňoval si slevu na dani. V tomto roce si vydělal 6 x 10.000 Kč = celkem 60.000 Kč hrubého = čistého. Letos už dál pracovat nebude a nechal si vyhotovit potvrzení o zdanitelných příjmech. Zaměstnavatel mu ho vystavil, ale tvrdil mu, že daňové přiznání jen kvůli tomuto příjmu podávat nebude muset. Jiné příjmy kromě důchodu nemá. Má zaměstnavatel pravdu, když tvrdí, že daňové přiznání v roce 2024 nebude muset podávat, i když si letos vydělal 60.000 Kč?


Offline - Administrátor Profil 
22. 9. 2023 16:59 Odeslat příspěvek
§ 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů:
Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník učinil u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 20 000 Kč.

Na první pohled toto ustanovení splňuje, takže nemá povinnost podat daňové přiznání.


Offline - Diskutér Profil 
4. 11. 2023 20:51 Odeslat příspěvek
Pokud nekdo provede prace pro SVJ, normalni fyzicka osoba nepodnikatel, je nutne mit uzavrenou nejakou DPP a nebo staci penize jen vyplatit a ucetni o tom vytvori nejaky zaznam? Neresim stranku pravidel SVJ, schvaleni shromazdenim apod. Pouze to, zda je mozne napr. zaplatit nekomu penize za posekani travniku a na zaklade jakeho dokladu.


Offline - Administrátor Profil 
5. 11. 2023 10:52 Odeslat příspěvek
Varianty:
1. dáš mu sekačku SVJ a on poseká dle tvého zadání - pracovně-právní vztah - čili minimálně DPP
2. přiveze si svou sekačku a poseká dle tvého zadání:
a) udělá to jednou - není to podnikání a příjem je dle § 10 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů - příležitostné činnosti - tam je vhodná smlouva (nejlépe smlouva o dílo)
b) dělá to pravidelně - pak musí mít živnostenský list a vystaví klasickou fakturu (opět je vhodná forma smlouva o dílo)


Offline - Diskutér Profil 
5. 11. 2023 11:18 Odeslat příspěvek
Ok, dvakrat rocne dle pocasi prohlasime za prilezitostnou cinnost. Smlouvu pokud je jen “vhodna” uzavru ustne a bude. Dekuji.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Další stránka
Stránka 26 z 27 [ Příspěvků: 393 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies