FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Cizí auto v podnikání

Offline - Administrátor Profil 
24. 1. 2008 15:08 Odeslat příspěvek
Mno jo ted na to koukam do zakona ... mate pravdu ... vypujcene jsou az dale a jen nahrada ze benzín ... sypu si popel na hlavu
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 1. 2008 16:40 Odeslat příspěvek
Díky za bleskurychlé odpovědi a vysvětlení... :D


Offline - Inventář Profil 
24. 1. 2008 17:40 Odeslat příspěvek
zdenekj: ale může platit výpujčné (4,10 na km)... což ve výsledku vyjde na stejno, ne?


Offline - Návštěvník Profil 
24. 1. 2008 17:59 Odeslat příspěvek
To právě nemůže, i když to nemá logiku : )

a.) nájemce: potom to už není vypůjčka ale nájem a tudíž je nutno benzín dávat do nákladů dle účtenek + cena nájmu, je rovněž otázkou zda to je cena obvyklá.
b.) u pronajímatele: jedná se o příjem dle § 10 a jako náklad lze uplatnit 30% paušál nebo skutečné náklady a vzhledem k tomu že se nejedná o služení cestu poplatníka nelze dát jako náklad náhradu.


Offline - Inventář Profil 
24. 1. 2008 18:04 Odeslat příspěvek
zdenekj:hm, v životě by mě nenapadlo, že to je tak složitý... no tak zbývá nejjednodušší vaarianta. koupit na sebe š120 za 2000 a do nákladů dávat její provoz...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 1. 2008 13:28 Odeslat příspěvek
Ještě bych se chtěl zeptat:
1) K podnikání jsem používal bezplatně zapůjčené auto (účtoval jsem ujeté km * Ø spotřebu dle TP * 29,72 z r. 2007), které bylo k 28.1.08 na mě přepsáno (RČ) a nevloženo do OM. Soukromé auto tedy používám i pro firemní účely.
Chtěl jsem si jen ověřit, jestli neudělám nějakou "botu", :roll: když nyní od 28.1. budu účtovat ujeté km * (Ø spotřebu dle TP * N95 za r. 2008 dle MF v lednu 2009 + 4,10)?

2) Do té doby jsem navíc neřešil silniční daň (platil ji původní majitel auta) a ještě poslední dvojdotaz: :wink:
- do kdy se musím přihlásit k placení?
- musím platit zálohově nebo můžu celou částku zaplatit najednou (dle tabulky mi vyšlo 1800,- Kč)?


Offline - Administrátor Profil 
31. 1. 2008 15:12 Odeslat příspěvek
1. neděláte

2. přihlásit co nejdřív ... platí se zálohy (za měsíc leden, únor, březen do 15. dubna) ale když do 15. dubna zaplatíte zálohu na celý rok tak to bude vpořádku a nikdo vám hlavu neutrhne ... hlavně do 15 dubna něco zaplatit :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 1. 2008 16:41 Odeslat příspěvek
Jee, tak to je supr. Dík moc, Rope! :lol:
Zítra se jdu hned registrovat a pak jim tam tedy něco pošlu. :wink:


Offline - Administrátor Profil 
31. 1. 2008 17:12 Odeslat příspěvek
Já jenom přihodím odkaz na stránky Jak správně zaplatit daň :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 1. 2008 17:32 Odeslat příspěvek
Dík za tip :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 2. 2008 22:49 Odeslat příspěvek
Dá se nákup pneumatik na soukromé auto, které využívám pro podnikání, zahrnout do nákladů OSVČ???


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2008 22:54 Odeslat příspěvek
Ne ... žádné náklady k čemukoliv soukromého nelze uznat jako daňově uznatelný náklad ... to je jako kdybyste si nechal opravit televizi a dal si to do nákladů :-)


Offline - Inventář Profil 
2. 2. 2008 11:17 Odeslat příspěvek
Rop: všechno jde, záleží jenom na tom, co je na dokladu napsáno. Pokud opravář TV napíše na doklad že jde o opravu firemního monitoru, tak není žádný problém :D


Offline - Návštěvník Profil 
12. 5. 2018 08:00 Odeslat příspěvek
Dobry den, podnikatel vlastni auto nezaradil do obchodniho majetku pro dan z prijmu, bude uplatnovat nahrady za kilometr dle §24(2)k.

Povede knihu jizd kde bude videt, ze auto skutecne pouziva jen pro firemni ucely.

Na zaklade toho si bude ponechavat uctenky za PHM a bude si z nich narokovat dph.

Da se to takhle?


Offline - Administrátor Profil 
15. 5. 2018 20:55 Odeslat příspěvek
:-) Šak DPH a daň z příjmů jsou dvě rozdílné daně.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 57 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies