FinExpert.cz

Přihlásit se
Špatná finanční situace

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 4. 2018 20:44 Odeslat příspěvek
Dobrý den, starám se o finance jedné menší firmy a náš odběratel se zpozdil s platbou. Taková věc by se za normálních okolností dala přejít, ale není to dlouho, co naše zázemí procházelo menší rekonstrukcí a tak nemáme žádné peníze nazbyt. Napadlo mě, že bychom mohli prodat jedno z nevytížených firemních aut, ale obávám se, že v budoucnu by nám mohlo chybět a případná půjčka by nás mohla v budoucnu svazovat. Máte nějaké rady, popřípadě zkušenosti?
Děkuji, Michal Kunc.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
17. 4. 2018 23:06 Odeslat příspěvek
Co zkusit kontokorentní anebo provozní úvěr, který by překlenul období než Vám zaplatí?


Offline - Administrátor Profil 
18. 4. 2018 07:14 Odeslat příspěvek
Ten prodej auta nemusí být až tak špatný nápad. Kromě získání okamžitých finančních prostředků (bez svazujících splátek oproti půjčce), dojde i k ušetření nákladů (různá pojištění, silniční daň, atd). Pokud se nejedná o nějakou speciálku (typu pracovní stroj), tak jde přece vždycky znovu koupit.

Brát si půjčku je rizikové, klidně se může stát, že odběratel zkrátka nezaplatí.

Další možností je zkusit nějakým způsobem prodat pohledávku, některé banky přímo tuto službu nabízejí pod názvem "factoring". Zkusil bych se tedy nejdříve na různá řešení zeptat v bance, kde má firma účty.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 4. 2018 08:52 Odeslat příspěvek
PatriChrz: Jenomže ta půjčka se zaplatí s cashflow a hlavně na úroky z půjčky se dá napasovat daňový štít. Ono předpoklad je, že ten odběratel není u nich ve firmě jediný. Prodávat majetek je až poslední možnost.


Offline - Diskutér Profil 
18. 4. 2018 10:21 Odeslat příspěvek
Záleží jaká je výška té pohledávky a díry v cashflow. Počítám, že to asi nebude úplný obraz, že by to vyřešil prodej jednoho auta.

Pokud je to opravdu jen pár set tisíc na řádově pár týdnů-měsíců, tak bych zkusil buď to pokrýt z osobních peněz nebo nějaký normální podnikatelský úvěr, ty banky teď nabízejí za vcelku rozumných podmínek.

No a hlavně bych se zkusil domluvit s tím dodavatelem, aby to zaplatil. Záleží, jestli je taky v potížích, nastal spíš nějaký technický problém, nebo to má jako sport.


Offline - Diskutér Profil 
18. 4. 2018 19:37 Odeslat příspěvek
A oč se jedná (osobák, dodávka, kamion) ? Každé má jiné řešení a možnosti.
http://jaknafinance.eu/jak-funguje-pujc ... avou-auta/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies