FinExpert.cz

Přihlásit se




Jaký podnikatelský účet pro zahraniční platby?

Offline - Návštěvník Profil 
25. 1. 2019 12:50 Odeslat příspěvek
Jaký doporučujete podnikatelský účet pro zahraniční platby? Velikost poplatků není to nejdůležitější. Chci hlavně rychlé a spolehlivé platby přes systémy SEPA a SWIFT.

Děkuji za vaše rady.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
25. 1. 2019 19:28 Odeslat příspěvek
Cizoměnové platby bych řešil přes devizovky - SAB, Akcenta, Citco, Divíšek, Easychange,...

Citco má i normální účty, tak bych začal asi tam


Offline - Návštěvník Profil 
25. 1. 2019 22:57 Odeslat příspěvek
Díky za tip. Nemám s těmito společnostmi žádné zkušenosti.

Tam, ale nejsou vklady pojištěné až do 100 000 EUR jako v normální bance, ne? Jakou to má výhodu oproti normálním bankovním účtům v CZK, EUR, USD apod. a převádění peněz přes Revolut nebo Transferwise?


Offline - Administrátor Profil 
26. 1. 2019 02:24 Odeslat příspěvek
většina devizovek (včetně Citfin) má licenci platební společnosti, takže je pojištěna stejně jako banky.
Proti normálním bankovním účtům mají lepší kurzy a nižší poplatky, proti zahraničním společnostem lepší vymahatelnost práva například přes finančního arbitra.


Offline - Návštěvník Profil 
26. 1. 2019 08:31 Odeslat příspěvek
Aha, zajímavé. A dá se to používat jako normální bankovní účet? Dostanu IBAN číslo a Visa kartu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2019 09:24 Odeslat příspěvek
Ne. Je to pouze zprostredkovatel platby, maji take sve ucty v bance, ty jim posles CZK ze sveho bankovniho uctu, oni poslou jinou menu ze sveho uctu prijemci, je ale logicky vyhodne mit svuj ucet u stejne banky jako maji oni.


Offline - Návštěvník Profil 
26. 1. 2019 10:56 Odeslat příspěvek
No tak jsem to taky chápal, ale překvapilo mě, že Citco má i normální účet, jak říkal Patrik. Zajímalo by mě, jak to funguje. Máte s tím někdo zkušenosti?


Offline - Administrátor Profil 
27. 1. 2019 04:14 Odeslat příspěvek
Citfin je mezi ostatními výjimkou - je to spořitelní družstvo, má tedy vlastní bankovní kód a klienti každý vlastní účet. Bohužel nemám osobní zkušenost, je jen pro podnikatele.

Ostatní devizovky u nás fungují přes sběrné účty u bank. Co jsem zde zaregistroval, tak Creditas a možná Moravský peněžní ústav jsou schopni nějakých individuálních dohod (do skupiny MPÚ by měla patřit devizovka SAB).


Offline - Návštěvník Profil 
21. 6. 2020 09:59 Odeslat příspěvek
Já osobně mám s Citfin špatnou zkušenost. Neznali (je to teda pár let) správně legislativu a to mě vždy hrozně točí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies