FinExpert.cz

Přihlásit se




Zvýšení mzdy - HPP nebo DPP

Offline - Návštěvník Profil 
24. 3. 2020 11:53 Odeslat příspěvek
Zdravím,
dostal jsem od zaměstnavatele nabídku na zvýšení mzdy na hlavní pracovní poměr o 3 tis. Kč a nebo o 5 tis. Kč, ale na DPP. Co byste si vybrali, co je pro mě výhodnější i s ohledem na budoucí výši důchodu, který se počítá pouze z hlavního pracovního poměru? Jsem z toho trochu na vážkách..
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 3. 2020 16:13 Odeslat příspěvek
Já bych určitě volila zvýšení mzdy pouze na HPP.
Nejde pouze o vyměř.základ pro důchod, pravidla pro výpočet důchodu se budou měnit,
jde o výši nemocenských dávek, při pracovním úrazu, ošetřování člena rodiny (ať už dítěte, může být potřebné i u manžela, rodiče). Náhrada za dovolenou nebo tzv. paragraf (dárcovství krve, lékař, různé překážky v práci atd.), výše případného odstupného při skončení PP ....


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2020 13:38 Odeslat příspěvek
A nehraje tam roli taky riziko? Pokud budeš odvádět menší peníze do rozpočtu, tak vzniklou úsporu můžeš investovat a nejsi potom tolik závislá na schopnosti ČR vybrat peníze na důchody a podobné dávky.


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2020 16:33 Odeslat příspěvek
Vem si tech +5 , ty 2 mentalne odepis a posilej je do nejakeho etf, tim pro sebe udelas nejvic ..


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2020 18:13 Odeslat příspěvek
Vždycky jsem byl ten, co bral DPP - teď bych ti doporučil vzít ty tři.
Ono je fajn, že ty si mentálně ty dva "odepíšeš" (a budeš je dávat do ETF), ale počítám, že zaměstnavatel toho schopný nebude.
Když došlo na lámání chleba, tak žádný zaměstnavatel "nechápal", že mi nepřidal o 2 tísíce víc.
Takže,
- za půl roku se budete bavit JEN o tom jestli jsi dostal 3 nebo 5 navíc.
- v případě problémů to DDP "musíš pochopit", že se upraví


Offline - Diskutér Profil 
12. 6. 2020 18:42 Odeslat příspěvek
No zalezi jakou delas praci, kdo taha za delsi provaz, jestli zamestnavatel nebo ty. Pro nekoho muze byt jistota pracovni smlouvy vetsi hodnotou nez 2k, zvlaste pak, pokud se treba firma prednostne zbavuje dohodaru ... ve vetsine pripadu je ale lepsi vzit 5 a ne 3.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies