FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Parkovací zóny Praha

Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 11:39 Odeslat příspěvek
Ahoj kolegové, asi ne sami řešíme následující problém, pokud máte zkušenosti a radu budu rád.
Firma s.r.o. má sídlo na Praze 6, zaměstnanec ( nemá auto k soukromým účelům) bydlí na P9 a parkuje u domu ( vlastník).Momentálně vznikají parkovací zóny a TSK nevydá parkovací povolení v případě, že auto nemá zaměstnanec k soukromým účelům a neplatí 1% z pořizovací ceny vozidla.
Založit pobočku v domě zaměstnance je problém ( kolaudace apod).
Prý by šlo zaměstnanci pronajmout auto / zaměstnavatel zaměstnanci / a na základě této smlouvy by TSK vydali parkovací oprávnění i na adrese bydliště zaměstnance, i když je jiná, než adresa sídla firmy.
:grr: :grr:
Je z toho cesta ven? Díky za komentáře.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 11. 2020 12:48 Odeslat příspěvek
S tím pronájmem to jde, máme to ve firmě taky tak. Akorát mám matný dojem, že parkovací oprávnění vydávají městské části a ne TSK.


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 13:17 Odeslat příspěvek
Díky ano, městská část....s TSK jsem si jen ptal.
Díky

-- 11. 11. 2020 13:18 --

Pravý Tomáš Marný píše
S tím pronájmem to jde, máme to ve firmě taky tak. Akorát mám matný dojem, že parkovací oprávnění vydávají městské části a ne TSK.


p.s. nemůžeš mi poslat do zprávy víc info? Díky


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 13:24 Odeslat příspěvek
Pokud nemá zaměstnanec auto k soukromým účelům proč ho parkuje před svým domem? Cesta do práce je přece soukromý účel.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 11. 2020 13:30 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
p.s. nemůžeš mi poslat do zprávy víc info? Díky

Bohužel ne, nejde o moje auto, vím to jen z doslechu, že jeden kolega to takhle má, a nechci se zbytečně vyptávat, když mně do toho oficiálně nic není.


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 13:31 Odeslat příspěvek
Tak třeba proto, že zaměstnanec veze zboží firemním autem nebo jede na jednání do místa za svým bydlištěm a po tom, co vyřídí záležitost se vrací kolem svého bydliště a místo, aby auto vezl hodinu k sídlu firmy a jel pak domu svým autem nebo mhd zpět další hodinu, tak by mohl stát v místě svého bydliště a dojet do sídla firmy až druhý den ráno.
Takže žádný soukromý účel, jen ušetření času tak, jako to bylo doposud, kdy zóny nebyly. Nejedná se samozřejmě o pravidelnou situaci ale o výjimečnou situaci několikrát do měsíce


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 11. 2020 13:31 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
Pokud nemá zaměstnanec auto k soukromým účelům proč ho parkuje před svým domem? Cesta do práce je přece soukromý účel.

Jasně, a když to auto má doma kvůli tomu, že mu můžou zákazníci volat i v noci a o víkendu, že maj někde problém, tak si ty cesty ještě bude platit...


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 13:42 Odeslat příspěvek
Mně je úplně jedno, jak si to děláte. Ale tato běžná praxe ježdění domů služebním autem se obvykle maskuje, protože to není obhajitelné tím, že by pak musel jet hodinu z práce. A vymýšlet si takovouhle nestandardní věc, jako pronájem auta zaměstnanci, samozřejmě přilákává pozornost...


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 13:49 Odeslat příspěvek
Navíc aby to šlo použít musí ta firma mít půjčování aut v předmětu podnikání.


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 14:06 Odeslat příspěvek
Příloha č. 4 k zákonu č. 455/1991 Sb.

ŽIVNOST VOLNÁ
(K § 25 odst. 2)

Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Obory činností náležející do živnosti volné
59. Pronájem a půjčování věcí movitých


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 11. 2020 14:31 Odeslat příspěvek
tmx643 píše
Mně je úplně jedno, jak si to děláte. Ale tato běžná praxe ježdění domů služebním autem se obvykle maskuje, protože to není obhajitelné tím, že by pak musel jet hodinu z práce. A vymýšlet si takovouhle nestandardní věc, jako pronájem auta zaměstnanci, samozřejmě přilákává pozornost...

Znám policajta, co jezdil 2 roky z Plzně domů ke Kladnu služebním autem (než odešel do důchodu). Ale to je něco jako Prymula a kapitula, policajt může a zaměstnanec ne, že?


Offline - Nadšenec Profil 
11. 11. 2020 16:39 Odeslat příspěvek
Přehoď značky, pokud už máš jiné auto s kartou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 11. 2020 23:05 Odeslat příspěvek
Jooo, proč jste volili voly, co zřídí placený zóny?


Offline - Diskutér Profil 
12. 11. 2020 13:19 Odeslat příspěvek
Zóny budou všude neb je víc a víc aut, s tím se nedá nic udělat. To by se musel každý uskrovnit a to je neřešitelné


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2020 00:04 Odeslat příspěvek
A jak zony sníží počet aut v ulicích? Je to jenom business městských částí. Na těch místech v Praze stejně parkují jenom rezidenti popřípadě návštěvy. Kdo by taky mezi paneláky jezdil jen tak parkovat auta? (vyjímka je asi Šárka u letiště).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies