FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Kde je nejlepší úvěr pro PO

Online - Návštěvník Profil 
13. 3. 2021 20:00 Odeslat příspěvek
Nemáte někdo aktuální info, kde je nejlepší úvěr pro PO? Jedná se o pár stovek tisíc na koupi auta.

Moje představa je co nejnižší RPSN, možnost vkládat extra platby kdykoliv chci bez poplatků a tak, aby snížily dobu a úroky.

Zatím jsem kontaktoval:
Fio - pro tyhle částky má jen kontokorent
ČSOB - nabídli Leasing a extra platby v ničem nepomohou
Raifka - extra platby jsou na nic stejně jako u ČSOB

Případně máte typ, kterou banku zkusit?
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
15. 3. 2021 15:32 Odeslat příspěvek
Tak pokud máš možnost mimořádně vkládat a rychleji splácet, ten kontokorent není zase tak špatný nápad, ne?


Online - Návštěvník Profil 
16. 3. 2021 17:12 Odeslat příspěvek
Dal jsem si tu práci a obvolal nebo obeslal snad všechny velký banky v ČR a byl jsem asi moc optimista. Jak má firma většinou výhody oproti nepodnikajícím lidem, tak u úvěrů to neplatí. Očekával jsem úrok 3-5%, vedení a extra splátky zdarma. To by jako nepodnikatel takovej problém získat nebyl.

Krátká odbočka od úvěrů. Doslova mě šokovalo, když mi v ČSOB řekli, že nemají API bankovnictví. To jako fakt někdo platby kliká manuálně? Ještě taková poloautomatizace je ABO, ale i to je otrava.

No úvěry splatit předem bez "pokuty" jdou snad jen v KB. Ta zas chce poplatek za umožnění úvěru (0,6%) a pak měsíční poplatky za vedení (tuším 300Kč/měsíc). Před chvílí jsem zažádal FIO o kontokorent, protože to mi najednou přijde jako super služba. Úvěry měly úroky 6-8% a k tomu buď nemožnost extra splátek zdarma nebo měsíční poplatky za vedení. Kontokorent má nejhorší možnou sazbu 9,9% a neplatí se žádný jiný poplatek. Navíc se platí úroky pouze z částky, která je v mínusu a to jen za dobu, kdy je v mínusu.


Offline - Diskutér Profil 
16. 3. 2021 20:25 Odeslat příspěvek
Pujc si jako FO a pak to sve firme pujc ...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 3. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
FO uver bude vzdycky jednodussi...

Nejlevnejsi sazbu jsem videl tu:
https://www.sberbank.cz/cs-cz/podnikate ... i-fer-uver
Jen samozrejme netusim, za jakych podminek by ta sazba 3,33% platila...


Online - Návštěvník Profil 
16. 3. 2021 21:12 Odeslat příspěvek
Díky za tipy. Co se týče Sberbank, tak mám nabídky na dvoje částky. 5,9 a 6,5%, což je fajn. Horší je 200 Kč za měsíc za vedení úvěru a 2% poplatek z předčasné splátky.


Offline - Přeborník Profil 
16. 3. 2021 22:19 Odeslat příspěvek
treborit píše
Pujc si jako FO a pak to sve firme pujc ...

No, byl bych opatrný. Musel by půjčit za obvyklý úrok. Ono by to pak mělo nepříjemné daňové dopady, vypadalo by to, jako že ze svojí firmy vyvádí peníze.


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2021 23:30 Odeslat příspěvek
astrapa: Proč? Ty snad nečteš zákony, než se vyjadřuješ k daňovým problémům?

§ 23 odst. 7 zákona o daních z příjmů:
Liší-li se ceny sjednané mezi spojenými osobami od cen, které by byly sjednány mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných nebo obdobných podmínek, a není-li tento rozdíl uspokojivě doložen, upraví se základ daně poplatníka o zjištěný rozdíl. Nelze-li určit cenu, která by byla sjednávána mezi nespojenými osobami v běžných obchodních vztazích za stejných nebo obdobných podmínek, použije se cena určená podle právního předpisu upravujícího oceňování majetku. Ustanovení věty první a druhé se nepoužije v případě uzavření smlouvy o výprose nebo o výpůjčce a v případě, kdy sjednaná výše úroků z úvěrového finančního nástroje mezi spojenými osobami je nižší, než by byla cena sjednaná mezi nespojenými osobami, a věřitelem je daňový nerezident nebo člen obchodní korporace, který je daňovým rezidentem České republiky, nebo poplatník daně z příjmů fyzických osob


Offline - Přeborník Profil 
16. 3. 2021 23:43 Odeslat příspěvek
Když u banky jako fyzická osoba sjednáš u půjčky úrok třeba 5 % a svojí firmě (kde jsi jediný jednatel a jediný společník) půjčíš ty samé peníze za 20 %, tak je to z pohledu trestního práva co, he?


Offline - Trvalý BAN Profil 
17. 3. 2021 06:00 Odeslat příspěvek
Investice. :D


Offline - Administrátor Profil 
17. 3. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
astrapa: tak zalistuj v trestním zákoně a řekni mi, co by to tak mohlo být. Dík.


Offline - Přeborník Profil 
17. 3. 2021 11:01 Odeslat příspěvek
To ti řekne policie. Já se na to budu dívat v televizi.


Offline - Administrátor Profil 
17. 3. 2021 12:04 Odeslat příspěvek
Aha, takže nevíš. Tak ještě jednou pro méně chápavé, pokud se se svou společností domluvíš na vyšším úroku, tak o to míň dostaneš na dividendě / podílu na zisku. Zdanění je shodné, jenom se ta daň jinak vybírá. Takže můžeš mi říci, co budeš páchat?
Ty tady jen strašíš lidi naprosto nepodloženými názory.


Offline - Přeborník Profil 
18. 3. 2021 15:36 Odeslat příspěvek
Pokud si vyplatíš nižší podíl na zisku, tak se to započte proti sobě, to je jasné. Ale tady padl návrh, aby se obešla (ne)možnost získat výhodný úvěr pro PO řešením s nejasným dopadem.

Ideální je se, před učiněním kroku s neznámým dopadem daňového poradce zeptat jak tuto situaci vyřešit a ty poradíš řešení - existuje-li (třeba to, o kterém ty píšeš, nebo nějaké jiné). Stejný dotaz se musí podat právníkovi a on třeba přijde s jinou alternativou, a pak se opět obrátíš nadaňového poradce. Já to tak dělám běžně (teda první v pořadí je právník, daňař potom).

Každopádně původní rada zněla jinak, než ji (následně) nabízíš ty.

Možná kdybys neodpovídal na půl huby, jak je u tebe zvykem, nevznikl by celostránkový flame.


Offline - Administrátor Profil 
18. 3. 2021 18:30 Odeslat příspěvek
Citování zákona s vytučněním důležitého je odpověď na půl huby? Od kdy?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies