FinExpert.cz

Přihlásit se
Palivová (tankovací) firemní karta

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 3. 2021 17:52 Odeslat příspěvek
Ahoj,
nemáte nějaký tip na tankovací kartu? Jsem OSVČ, mám dvě auta. Měsíčně 1000 litrů PHN.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
16. 3. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
CCSka má výhodu a nevýhodu. Nevýhoda je, že není zdarma, výhoda je, že si v sobě uchovává účtenky, není tak třeba si je na čerpací stanici brát.

Naopak na bonusy jsou nejlepší vracecí kreditky, ideálně Mototechna (cobrand s Alzou)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 3. 2021 08:37 Odeslat příspěvek
No já bych chtěl, aby mi každý měsíc přišla faktura, kterou dám účetní, abych ji nemusel dávat každou účtenku. Něco takového nabízí třeba benzina business karta, kde se platí každých 14 dnů, ale měsíčně přijde jedna souhrnná faktura, kterou bych dal účetní.

Ta mototechna karta vypadá fajn, ale to zřízení je strašné co jsem četl...


Offline - Diskutér Profil 
14. 2. 2023 02:10 Odeslat příspěvek
já mám OMV kartu, limit 75k měsíčně, začal jsem asi na 10k na měsíc se 4 kartama, vyučtování chodí na začátku měsíce a splatnost je na konci měsíce, sleva je 2,5 Kč na litru , spíš je to počítaný jako 2 Kč na ceně bez DPH a pak se teprve přičte DPH , trošku složitější výpočet ale ve finále to dělá 2,5 Kč na litru. a nemusím posílat učení všechny papírový účtenky, pošlu fakturu a mám vysmáto a pak přijde DPH od finančáku následující měsíce.
karta funguje například i v Norsku, měl jsem tam půjčený auto a tankoval na norských benzínkách a v náký síti to bere tydle ROUtex karty, na webu pak maj přehledně sít, a bere to i na polskejch pumpách. takže za mě super vynález. žádnej měsíční poplatek, zálohy nic, prostě pošlou smlouvy k podpisu, karty na SPZ a jezdíš, zadáváš si tam kilometry na pumpě a pak PIn, možnost limitů na kartě na den, týden, měsíční limit já měl faktury za 30k za měsíc a pak potřebuješ další měsíc znovu tankovat tak ještě jeden násobek toho co projezdíš a natankuješ a máš z toho potřebnej limit.


Offline - Administrátor Profil 
14. 2. 2023 05:57 Odeslat příspěvek
Pár měsíců pracuji v dopravní společnosti (autobusová doprava) a různých karet používáme hodně. Obecně nejvíce se vyplatí karty přímo od dané sítě benzínek, tam totiž máme dohodnuté tzv. vyhlašované ceny, které platí na všech benzínkách dané sítě bez ohledu na cenu totemovou. Teprve teď chápu, proč vídám často autobusy (městské nebo dálkové) tankovat na "drahých" benzínkách, ty firmy totiž neplatí cenu, která je uvedena na totemu. Každý autobus (linka) tak vyfasuje kartu (sadu karet) podle benzínek na trase, kde má přikázáno tankovat. Máme smlouvy jak v ČR tak v zahraničí.

Jako zálohu mají autobusy karty DKV, ale to jen pro nouzi nejvyšší - tam se totiž platí totemová cena + ještě nějaký poplatek.

Ve všech případech chodí měsíční faktury, kde vše hradíme najednou. Limit se vztahuje na firmu (je možné, že nějaký ochranný limit je i na jednotlivé karty - on to spravuje kolega, tak jen co občas tak pustí do éteru).


Offline - Diskutér Profil 
15. 2. 2023 22:45 Odeslat příspěvek
Je vhodná karta i pro jednotlivce? Vyplatí se i pro jedno vozidlo? Používá někdo tankovací kartu tímto způsobem? Jde mi hlavně o nepříjemnosti při kopírování účtenek, aby byly čitelné i po letech při kontrole finančáku na DPH.


Offline - Diskutér Profil 
8. 3. 2023 19:36 Odeslat příspěvek
mě účetní řekla že učtenky jí nemusím posílat, že stačí ta faktura od benzinky co přijde jednou měsíčně na začátku měsíce a je splatná na konci, já začínal s limitem 10 000 Kč pak jsem si to postupně navýšil až na 75 tisíc Kč, na jednom autě projedu někdy i 30 k a pak potřebuju další měsíc jezdit, ale já jezdím po celý republice 400 km někdy jízdy.
vratky DPH choděj no, takže s tím problém není. ted jsem měnil účetní a ta taky papírový účtenky nevyžaduje a to má za sebou ještě danaře, takže je předpokládám řádně proškolena.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 3. 2023 21:24 Odeslat příspěvek
Ja osobne pouzivam MOL kartu. Taky vyhlasovana cena bez ohledu na totem, faktury co 14dnu, limity na kreditkach i celkovy limit na firmu. Delam to primarne at nemusim sbirat uctenky + Prazske & dalnicni benzinky jsou vzdy drazsi nez vyhlasovane ceny, takze to alespon nemusim resit :)


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2023 00:23 Odeslat příspěvek
No jasný, že účtenky neřešíte právě kvůli kartě, jenom měl zajímají zkušenosti s vyhlašovanými cenami a slevami pro jednotlivce, který toho s jedním autem moc nenajezdí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies