FinExpert.cz

Přihlásit se
Stravenky

Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Budu nově zaměstnávat a hledám způsoby, jak co nejvíc optimalizovat odvody. Počítám s příspěvkem na DPP a stravenkami a po domluvě nějaké další typu multisport atd. U stravenek uvažuji o poukazech, které by se dali utrácet v marketech. Nebo je výhodnější dát stravenkový paušál a stravenky neřešit? Jaké máte benefity vy a co všechno je v tomhle směru možné?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 5. 2021 12:12 Odeslat příspěvek
My ve firme mame nove pausal -> nakonec to mame tak, ze je to beze zmeny ve vysi, co dostaneme, ale pro zamestnavatele je to lehce nakladnejsi - ale jednak to zamci chteli (90% pro) a druhak proste odpadne ta desna jebacka s tou distribuci a spravou (vcetene prevzeti/neprevzeti, vratky, pripadne propadnuti) stravenek apod.

Benefitovou kartu mame Edenred - jako neni to zly do vetsiho mesta, ale proste to musi mit clovek kde vyuzit - mladi s tim nemaji problem, starsi kusy z toho uplne odvarene nejsou - vetsinou to utrati v lekarne no.

Podle me je to o domluve a nejakem zjisteni/ankete, co ti lidi vlastne chcou, aby pak nebyli z toho rozladeni :-).


Offline - Administrátor Profil 
19. 5. 2021 12:59 Odeslat příspěvek
Daňové hledisko stravenka vs. stravenkový paušál

Náklad zaměstnavatele:
Stravenka - 55 % hodnoty stravenky (max 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč) je nákladem, pokud zaměstnanec odpracuje 3 hodiny ze směny
Stravenkový paušál - celý je daňově uznatelný (ovšem může být maximálně 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč), pokud zaměstnanec odpracuje 3 hodiny ze směny

Osvobození příjmu zaměstnance:
Stravenka - je osvobozena, ať je hodnota jakákoliv
Stravenkový paušál - je osvobozen do výše 70 % cesťáku 5-12 hodin - letos 75,60 Kč

Pokud se rozhodneš dávat stravenku 137 Kč (z čehož 62 Kč uhradí zaměstnanec) nebo stravenkový paušál 75 Kč, tak daňově jsi na tom stejně. Jenom máš se stravenkovým paušálem méně práce a méně dodatečných nákladů.

Ovšem v případě, že bys chtěl zaměstnanci něco hradit z nedaňových nákladů - např. bys mu dával stravenku ve výši 150 Kč, tak ty sice máš 75 Kč v nedaňových nákladech (fakticky z toho odvedeš 19 % daně), ale zaměstnanec nezdaňuje vůbec nic.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies