FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Kam letos na "bezpečnou" dovolenou?

Offline - Návštěvník Profil 
5. 6. 2016 07:49 Odeslat příspěvek
Máte už jasno v tom, kam letos vyrazíte na dovolenou?

Tento dotaz pokládám s ohledem na bezpečnost, jelikož oblíbené země jako Egypt či Tunis nejsou bezpečné. Bezpečno už není ani v některých státech EU, čili mě jen zajímá, pokud se chystáte vycestovat, tak kam? Kde je to z vašeho pohledu bezpečné?

Jen pro zajímavost, na webu express.co.uk jsem v jednom článku zahlédl mapu rizik:

Obrázek

Já sám nevím, zda někam pojedu, ale budu rád za vaše tipy.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
5. 6. 2016 08:01 Odeslat příspěvek
Tak podle té mapy Krkonoše nebo Jeseníky :-)


Offline - Nadšenec Profil 
5. 6. 2016 08:21 Odeslat příspěvek
JJ, Krkonoše a Maďarsko, podle situace Chorvatsko, krátký výlet Polsko, zbyde-li čas a dovolená. Docela mě ta mapka potěšila, že to nehodnotím špatně.
Původní plán byl Berlín a Baltské moře a krátce Londýn, tak třeba za rok to bude lepší.


Offline - Inventář Profil 
5. 6. 2016 08:55 Odeslat příspěvek
Nejbezpečnější je určitě sedět doma. Jinak ať vyrazíte do Krkonoš nebo do Egypta, je mnohem větší nebezpečí dopravní nehoda než terorismus. Ale chápu to, lidi jsou sdělovacíma prostředkama zblblí.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 6. 2016 09:19 Odeslat příspěvek
Mně se do Německa opravdu nechce. A nemyslím si, že za to mohou sdělovací prostředky.


Offline - Nadšenec Profil 
5. 6. 2016 11:39 Odeslat příspěvek
Španělsko. Nevidím důvod, proč tam nevyrazit. (Mapa výše mě nechává klidným.)


Offline - Diskutér Profil 
5. 6. 2016 11:44 Odeslat příspěvek
.


Naposledy upravil SocPredator dne 5. 6. 2016 16:14, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
5. 6. 2016 13:52 Odeslat příspěvek
xls píše
Nejbezpečnější je určitě sedět doma. Jinak ať vyrazíte do Krkonoš nebo do Egypta, je mnohem větší nebezpečí dopravní nehoda než terorismus. Ale chápu to, lidi jsou sdělovacíma prostředkama zblblí.

Dovolím si trochu oponovat. Pravdu máš v tom, že pravděpodobnost, že se stanu obětí terorismu, je velmi nízká. Je tu ovšem velké ALE. Pokud např. budu na dovolené v Turecku a někde poblíž to bouchne, může se stát, že zavřou letiště a já se nedostanu domů, bude problém s ubytováním apod. V nejlepším případě budou všechny lety zpožděné, uletí mi přípoj, budu spát na letišti. Na životě mě to neohrozí, jasný, ale dovolenou mi to sakra znepříjemní.
Ale abych skončil optimisticky, pokud můžu něco doporučit, udělejte si poznávací zájezd po Pobaltí, nebudete litovat.


Offline - Diskutér Profil 
5. 6. 2016 17:09 Odeslat příspěvek
No hlavně ti nikdo nic nedá, terorismus je ve výlukách cestovního pojištění....


Offline - Administrátor Profil 
5. 6. 2016 18:26 Odeslat příspěvek
Já se teď vrátil z jižní Afriky a ze zemí, které jsem navštívil, mi nejvíce uhranula Botswana. Jeden z nejbohatších států Afriky, všechno tam funguje (infrastrukturou a tím jak tam vše funguje mi přijde mnohem více evropský než některé jihoevropské země). Ale není to u moře. Zas super na safari - v národních parcích je tam mnohem více zvířat, než v sousedním Zimbabwe nebo v JAR.


Online - Diskutér Profil 
5. 6. 2016 21:42 Odeslat příspěvek
Patriku, v Botswaně má každej druhej HIV. Tak doufám, že ses s nikým místním nedružil nad rámec přátelského popovídání :mrgreen:


Offline - Administrátor Profil 
6. 6. 2016 05:55 Odeslat příspěvek
Nejsem blázen :).


Offline - Diskutér Profil 
6. 6. 2016 06:38 Odeslat příspěvek
To nevadí, prej se to stejně šíří vzduchem, případně za to můžou čarodějové nebo albíni....


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2016 18:38 Odeslat příspěvek
U mě v baráčku v Litochoru je bezpečno a navíc kousek od moře.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 7. 2016 18:25 Odeslat příspěvek
Tohle pisou lidi casto, co byli nejdal na Sumave, koukaj moc na TV a pak videj i v kominikovi uprchlika :D Navic i ten uprchlik je nekdy fajn a da se s nim pokecat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies