FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Levně do Ruska?

Offline - Návštěvník Profil 
25. 7. 2014 10:15 Odeslat příspěvek
Ahoj,

rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s cestováním do Ruska.
Osobně považuji největší náklad vízum. Vím o tom docela prd, narovinu. Co jsem si zatím zjistil,
tak:

- poplatek ambasádě za vyřízení 1690,-Kč ( na 30dnů) - nutnost
- cestovní voucher - 500,-Kč - vystavují agentury - přirážka 900,- (u stud.agen.), v případě zakoupení letenky přes ně polovina z 900, takže 450,- => celkem minimum 950,- / nebo 1400,- - nutnost
- letenka samotná - cca 5100-5600 (bez agentury levnější, s agenturou o cca 500kč dražší - takže sleva na voucher je v čudu). - nutnost


Suma sumárum, můžu max. uštřit na letence a voucheru. Má někdo nějaké jiné zdroje, jak jde obsatarat voucher nebo celková cesta levněji? Samozřejmě stále letecky :). Jde mi spíš o to, že agentury si přirazí 500 na letence a dalších 450 na voucheru. S tím nic moc nevymyslím nebo je jen stud. agen. tak drahy? Netuším, nemám info :).

Díky
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
25. 7. 2014 10:28 Odeslat příspěvek
Nerozumím, co to je ten voucher, jezdívám do UA, BY, v RU jsem byl jen jednou, ale nic takového nikdo po mě nikdy nechtěl. Nákladově nejdažší bývá ubytování a jídlo v restauracích/jídelnách, pokud si člověk nevaří sám, nebo nebydlí u známých.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2014 10:49 Odeslat příspěvek
devy: turistické vízum je za 990,- + potřebuješ k tomu jako nutnost pojištění. Na které letiště máš v plánu přiletět?
astrapa: voucher=pozvání (asi)


Offline - Návštěvník Profil 
25. 7. 2014 12:21 Odeslat příspěvek
K předejítí nejasnostem zasílám kompletní přehled:

tučně = nutnost

Kompletní žádost o o vízum musí obsahovat tyto dokumenty:
cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po předpokládaném ukončení pobytu v Rusku (nelze použít pasy s expresním vyřízením s dobou platnosti 6 měsíců!), s minimálně jednou dvoustranou volnou
1 x kopie datové stránky cestovního pasu
1 x vyplněný online formulář

při vyplňování žádosti prosím jako místo podání uveďte "VISA APPLICATION CENTER VHS ( PRAHA)"
1 x fotografie pasového formátu
kopie smlouvy o cestovním pojištění na celou dobu pobytu v Rusku s jasným vyjádřením územní platosti pojištění ("celý svět" , "Evropa a evropská část Ruské federace", "Rusko")
pokud má žadatel pojištění na platební kartě, je nutné doložit potvrzení z banky s uvedením data vydání a konce platnosti platební karty a kopii přední strany platební karty
pozvání od soukromé osoby ověřené cizineckou policií nebo turistický voucher ( turistický voucher Vám můžeme vyřídit )

pro kompletní vyplnění žádosti o vízum je nutné mít originál pozvání nebo znát číslo voucheru od turistické organizace

Co jsem slyšel, tak pozvání je poměrně časově náročné a docela "sraní" pro osobu, která tohle má řešit v Rusku.(jde to tuším minimálně přes 2 úřády). Mám dojem, že se za to platí podobně, ale to nejsem jistý, údajně to nákladově vychází podobně.

Jinak já tam cestuju za kamarádkou, takže neřeším nějaké hotely nebo tak.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2014 12:49 Odeslat příspěvek
devy_ píše
Co jsem slyšel, tak pozvání je poměrně časově náročné a docela "sraní" pro osobu, která tohle má řešit v Rusku.(jde to tuším minimálně přes 2 úřády).


Tak nějak nechápu, co řešíš, namátkou:
http://www.visatorussia.cz/cz/?url=text ... do-ruska/2


Offline - Návštěvník Profil 
25. 7. 2014 13:24 Odeslat příspěvek
Má někdo s tímto webem zkušenosti?
Každé info dobré, jak říkám, moje první řešení víza a věcí kolem toho.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 8. 2014 00:42 Odeslat příspěvek
V Rusku jsem byl na 20 dnů v roce 2012. Vízum mě zařídila nějaká firma co sídlí v Praze (myslím na Vodičkově ulici). Poslal jsem jim poštou pas a za 14 dní mě ho poslali zpět a v něm už bylo vízum. Myslím žě to celé stálo kolem litru, nevím.
Než letadlem doporučuju jet vlakem trvá to 28 hodin a je to levnější (stálo to 3500,-)+ je to skvělej zážitek. Jeli jsme Bratislava-Lvov-Kyjev-Moskva. Nevím jak je to dneska ohledně situace v Kyjevě.


Offline - Diskutér Profil 
2. 8. 2014 14:57 Odeslat příspěvek
Tim1984: Levnější to není ani omylem. Při cestě letadlem člověk ušetří den, který může věnovat práci. Při průměrné mzdě je to asi 2000 korun. Pokud 3 500 je za zpáteční jízdenku, letenka by musela stát minimálně 5500. Zkusil jsem přes vyhledávač letenek různá data a bez akce se nechá sehnat za 4 700 zpáteční letenka úplně v klidu.
A člověk nemusí sedět dva dny ve vlaku. To je maximálně pro někoho, kdo má za cíl samotnou cestu.


Offline - Návštěvník Profil 
26. 8. 2014 09:28 Odeslat příspěvek
Kdyby se nedej bože něco podělalo, stačí se obrátit na místní konzulát?
Nebo máte i jiné tipy?
http://www.mzv.cz/petersburg/cz/viza_a_ ... index.html

Co zjišťuju, tak to je ten nejmenší problém. Budu muset vyřešit nějak tu ohlašovací povinnost, protože se tam zdržím déle jako 7 dní a nebydlím v hotelu, ale u známé.
Nějaké tipy jak to vyřešit bez několika hodin byrokracie? Co jsem četl zkušenosti lidí z netu, tak šílenost docela...

//tak prý 7 pracovních dnů a pak je ta povinnost, takže naštěstí v pohodě.
Díky ;)


Offline - Diskutér Profil 
26. 8. 2014 15:25 Odeslat příspěvek
devy_ nevím kdo ti říkal 7 pracovních dní, ale nezdá se mi to - podle ne je to kradší.

Jinak po mně ten papírek nikdo nechtěl, atkže to můžeš risknout ;-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 10. 2014 21:44 Odeslat příspěvek
Je to skutečně sedm dní a podceňovat registraci nedoporučuji.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 10. 2014 10:02 Odeslat příspěvek
Ahoj :) vizum je pouze jednorázové jestli se nepletu? je to tak? Díky


Offline - Diskutér Profil 
21. 10. 2014 10:19 Odeslat příspěvek
Turistické na 3 měsíce?


Offline - Inventář Profil 
23. 12. 2018 18:00 Odeslat příspěvek
Předpokládám, že do příštího týdne nikdo žádné vízum neudělá. Rusové každou fungovat tak v půlce ledna.


Offline - Diskutér Profil 
23. 12. 2018 18:24 Odeslat příspěvek
Předpokládám, že mu jde jen o ten link - kdyby na ty stránky jen mrkl, tak by věděl, že k odletu příští týden mu k ničemu nejsou.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 18 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies