FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Poraďte tip na termální lázně (Maďarsko,Slovensko)

Offline - Návštěvník Profil 
3. 11. 2014 19:22 Odeslat příspěvek
Chtěl bych s rodinou (2+1) vyzkoušet nějaké termální lázně na pár dní (cca 4-5 dní) v Maďarsku nebo na Slovensku. Nikdy jsem tam ale nebyl, nemám žádnou zkušenost - kam jet, kde je to dobré, nějaká recenze, apod. Hodně lidí to chválí, to ano...Zda tam jet přes CK či agenturu nebo jak se říká tzv. "na blind". Aby to bylo vhodné pro dospělé i pro děti s léčebným účinkem termální vody, tobogán pro dítě a určitě by byl vhodný celoroční provoz - mám na mysli otevřené venkovní bazény po celý den včetně večera. Např. v některých termálních lázních v Maďarsku jsem viděl otevřené venkovní bazény jen do konce října a pak až od jara...Jako léčivé termály mě zaujaly Podhájska, kde píší, že jejich voda je srovnatelná s vodou Mrtvého moře. No, těžko říct...Možná existuje i něco v Piešťanech, nevím...
Termín takový konec listopadu, s vlastní dopravou, uvítal bych nějaký tip v rámci "last minut" či akce. U té Podhájské je to ubytování jako by mimo termálního koupaliště. Kdyby to bylo všechno pohromadě včetně stravy, asi by to bylo lepší...I když na žádnou "cenovou raketu" to nevidím :hm
Díky
Poslední příspěvek


Online - Diskutér Profil 
3. 11. 2014 20:45 Odeslat příspěvek
see na:
http://www.lazne-sarvar-buk.cz/


Offline - Návštěvník Profil 
4. 11. 2014 08:20 Odeslat příspěvek
Díky, podívám se...A co třeba ta Podhájska v okrese Nové Zámky, byl tam někdo?


Offline - Administrátor Profil 
4. 11. 2014 09:05 Odeslat příspěvek
Mně se moc líbilo v Györu. Jel jsem tam úplně "na blint" na otočku na víkend, prostě jsem si koupil jízdenku (chtěl jsem od Student Agency, ale bylo vyprodáno tak jsem jel s Orange Ways) a hotel - "Termál Panzió Hanekám", jen hned naproti lázním, pouze se přejde takové malé náměstíčko.

Vstupné do lázní tuším na naše 350 Kč na den (tedy levnější než v Praze do bazénu :( ), dva bazény 36 °C, dva 37 °C a pak něco venku. Dva tobogány (ty ale byly se "studenou" vodou do normálního bazénu, tuším byl jeden venkovní a jeden vnitřní. Určitě se tam ještě někdy podívám.

-- 4. 11. 2014 09:08 --

Jen bacha - pokud bys jel s Orange Ways - ti tě vyhodí na dálnici u benzínky a dostaň se do města jak umíš. Já šel tam pěšky asi hodinu, než jsem došel k Tescu, odkud jsem jel bezplatným autobusem do centra.
Zpátky jsem jel už taxíkem. Prý tam někde něco má jezdit, nějaká MHD, ale nepodařilo se mi vypátrat. Student Agency zajíždí do města.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2014 09:24 Odeslat příspěvek
Pokud s rodinou, tak doporučuji Bük. U lázní je několik hotelů (celkem drahých), ubytování je pak lepší hledat ve vesnici Bük, cca 2,5 km od lázní. Na podzim už je po sezoně, nabídka je obrovská (doporučuji v soukromí). Parkování před lázněmi zadara.


Offline - Administrátor Profil 
4. 11. 2014 09:35 Odeslat příspěvek
Jo, tam jezdí kolegyně z práce a moc si to pochvaluje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2014 10:33 Odeslat příspěvek
Já byl teď poněkolikáté v Budapešti, tentokrát lázně Kyráli a Géllert. V létě jsme byli v Szechényi. Oproti malým lázeňským městům je tam výhoda, že je pořád kam vyrazit, když zrovna neležíš ve vodě.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 11. 2014 11:09 Odeslat příspěvek
dropino píše
Pokud s rodinou, tak doporučuji Bük. U lázní je několik hotelů (celkem drahých), ubytování je pak lepší hledat ve vesnici Bük, cca 2,5 km od lázní. Na podzim už je po sezoně, nabídka je obrovská (doporučuji v soukromí). Parkování před lázněmi zadara.


To vypadá poměrně zajímavě...Na kolik zhruba může vyjít 4-5 denní pobyt včetně ubytování, stravy a vstupu do lázní pro 2 dospělé a + dítě (8 let)?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2014 11:54 Odeslat příspěvek
Tady máš vše o lázních http://bukfurdo.hu/cz/lazne/lecebne_laz ... cky_bazen/
Ubytování najdeš hafo na netu snadno. Ceny v soukromí se pohybují kolem 20-25 €/noc/apartmán + lázeňský poplatek, mám dojem, 170 HUF/os/noc. Ceny v restauracích vyšší jak u nás, pivo 500 HUF, perkelt 1600 HUF, haláslé 1600HUF (cca). V lázních a marketech se dá domluvit československy, jinak všude bez problémů německy (orientace na rakouskou klientelu).
Ale jak píše Žulda, kromě lázní tam není co dělat. Na kola už bude asi zima. Kousek jsou další lázně Sarvar, malé městečko se zámečkem.


Offline - Návštěvník Profil 
4. 11. 2014 13:04 Odeslat příspěvek
Na kola určitě nechci. Bohužel jsem začátkem září prodělal operaci utržené achilovky, nyní chodím na rehabilitaci a koncem listopadu jsem myslel ještě vyrazit na těch několik dnů k léčivé (termální) vodě v rámci rekonvalescence. Takže pro mě tu léčivou vodu a pro dítě nějaké to zabavení tobogány,apod. - jak jsem psal, sám jet nechci, ale s rodinou. Takový jsem vymyslel předběžný plán...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2014 13:11 Odeslat příspěvek
Sarvar nemá přes zimu otevřené venkovní bazény, Bukfurdo mzslím taky ne. Být jen ve vnitřním bazénu s dětma víc než jeden den je pruda (vyzkoušeno s dětma Sarvar - mají tam venkovní léčivý bazén, do kterého děti nesmí, takže děti sjížděly dokola ty dva tobogány a nudily se).


Offline - Návštěvník Profil 
4. 11. 2014 13:17 Odeslat příspěvek
S tím naprosto souhlasím. Proto v tom prvním mém příspěvku jsem psal, že by určitě byl vhodný celoroční provoz - tj. otevřené venkovní bazény po celý den včetně večera. Např. v některých termálních lázních v Maďarsku jsem viděl otevřené venkovní bazény jen do konce října a pak až od jara...viz. uvedené příklady.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2014 14:39 Odeslat příspěvek
jezdíme tady http://www.ramadaresortbudapest.hu/da se koupit v http://www.madarsko.com/hotely-destinace/termin-5088-hotel-Ramada-Resort-Budapest---Aquaworld.html a vstup do aquawolrldu...župany a osušky v ceně a vyborná hotelová kuchyně... :-)


Online - Diskutér Profil 
4. 11. 2014 20:08 Odeslat příspěvek
Šárvár i Buk jsou OK, stačí jen prohledat nabídku. A kdybys mel zajem o tak trochu "jiné lazne" a to asi tak při 10-12°C na tento weekend, tak se podívej na http://www.podersdorfamsee.at/Highlights.8.0.html
no ale s tou achilovkou nevim, nevim. Přeci jen je to celý den po svých a do sklepů po schodech ↓ a ↑, ale super akce ☼. My už se moc těšíme (odložit stres a starosti)...


Offline - Návštěvník Profil 
5. 11. 2014 12:09 Odeslat příspěvek
Tak s tou achilovkou by tato akce v současné době zřejmě pro mě nebyla...I když ve zdravém stavu by to mohlo být super!
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 25 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies