FinExpert.cz

Přihlásit se
Kreditka na dva týdny?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 3. 2017 12:59 Odeslat příspěvek
Zdravím,

za dva týdny odlétám na dovolenou do UAE a plánuji si tam půjčit auto, pročež je podle dostupných informací nutné mít kreditní kartu. Poradíte mi kde si ji zařídit, tak aby to stálo co nejméně a po návratu ji mohl zase zrušit? Fio, kde mám běžný účet s kartou debetní, kreditky nevede.

Předem děkuji za odpověď.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 3. 2017 13:41 Odeslat příspěvek
Já tam letím za týden, ale k věci. Pokud nemáš účet nikde jinde, tak to bude trochu problém a nějak bych ani neřešil, jestli to bude stát co nejméně, ale jestli to vůbec stihnu...
Zkusil bych Šikovnou kartu od Home Credit, já ji měl za týden od žádosti doma. Cetelem nemá smysl, ten ti ji asi nedá a není embosovaná, což by mohlo vadit. Pak je samozřejmě více větších bank, které kreditky vydávají, ale jak rychle a zda ti ji vydají si musíš zjistit sám.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 3. 2017 13:49 Odeslat příspěvek
Dávala, ale jestli ještě dává, nevím. Každopádně řidič musí předložit kreditní kartu na své jméno, aspoň tak to mám v podmínkách já.


Offline - Diskutér Profil 
11. 3. 2017 14:41 Odeslat příspěvek
A platnej pas máš, hm?


Offline - Inventář Profil 
11. 3. 2017 14:55 Odeslat příspěvek
Zkusil bych Diners Club, tu vyhotoví prakticky obratem a rovnou posílají v úvodním informačním balíčku (cca. do 3 dní od objednání), akorát to neznamená, že ji i schválí (to trvá už trochu déle, než jim přijdou podklady poštou a žádost vyhodnotí).


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2017 15:06 Odeslat příspěvek
Kdysi tu někdo řešil něco podobného a výsledkem byla KK Komerční banky. Bohužel to téma nedokážu najít.


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2017 18:49 Odeslat příspěvek
Cetelem by mohl vyjít při žádosti na pobočce.


Offline - Diskutér Profil 
11. 3. 2017 19:20 Odeslat příspěvek
MMB dává sice prozatímní kartu, ale bez jména, což půjčovna s největší pravděpodobností neakceptuje. Opravdu bych zkusil KB, je velice rychlá. A ještě jsem si vzpomněl, že mBank mi KK poslala do týdne po schválení, ale měl jsem tam účet s obraty.
A co si nechat vydat u FIO VISA Classic, která se tváří jako kreditní, i když není. Ještě loni tam nebyl nápis "debit", nedalo se vůbec poznat, že není kreditní. Jestli to mezitím nezměnili, jako třeba ČS nebo mBank.


Offline - Nadšenec Profil 
11. 3. 2017 21:30 Odeslat příspěvek
Určitě bych si kromě shánění kreditky, kde to taky nemusí vyjít, vzal nebo sehnal i nějakou debetní embosovanou kartu, kde nebude pokud možno napsáno, že je to debetka. Co se týká Cetelem, tu bych ani nezkoušel. Jednak dost zamítají a hlavně není embosovaná, což bývá problém. Mě jí taky v půjčovně nevzali a pořád tvrdili, že to musí být "kreditní karta" a nedali si vymluvit, že je...Tak jsem nabídl embosovanou debetku a tu s radostí vzali :-D A zatím jsem nenarazil na půjčovnu, kde by s ní byl problém. Nevím ale, jak by to bylo, kdyby tam byl ten nápis debit.


Offline - Diskutér Profil 
12. 3. 2017 00:05 Odeslat příspěvek
Stejna zkusenost s Cetelem. 2x mi ji v autopujcovne vzali, 2x odmitli. Pani jela jako gramofon ze to neni kreditní karta a nedala si to vymluvit. Poukazovala na napus Electronic use only. Proste jak u blbych. Od ty doby si drzim i dalsi kreditku s dostatecne velkym limitem a embosovanou. Je potreba pocitat ze muzou po dobu pujceni zablokovat klidne i ekvivalent 1500 EUR (zkusenost z Italie).

V pripade vydavani debetky za kreditku bych mel připraveno na uctu aspon 40tis, pro jistotu 50.


Offline - Diskutér Profil 
12. 3. 2017 00:36 Odeslat příspěvek
Ono pokud je auto objednané nějaký pátek dopředu, tak se patrně ví, v jaké půjčovně to bude a dá se tam napsat mailem, jaká bude záloha. Většinou to bývá napsané v podmínkách, že. Často chtějí spoluúčast plus nádrž (za jejich ceny, např. Španělsko cena benzínu na pumpě 1,10 a půjčovna účtuje 2,50 - mám s tím přeci práci). A není od věci proklepnout půjčovnu na netu dopředu, ať víte, do čeho jdete.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies