FinExpert.cz

Přihlásit se




Směnárny v Praze

Offline - Nadšenec Profil 
13. 8. 2017 16:03 Odeslat příspěvek
Ahoj, nevíte někdo jestli nějaká směnárna v Praze směňuje indické rupie? Ze služebky mi toho zbylo a nevím kde to udat.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 8. 2017 19:58 Odeslat příspěvek
Docela se divím, že tě s nimi pustili do letadla. Indické rupie se nesmí vyvážet (z nařízení indické vlády) a já když jsem je při prodeji při odletu směňoval, musel jsem předložit nákupní lejstro (které jsem dostal při nákupu při příletu), jakože jsem si je nevytáhl ze zadku :D Bez něj by mi je zpět na EUR nevyměnili a vyšší částku než kolik jsem nakoupil také ne.

Doporučuji zkusit udat na cestovatelských fórech, dobrodružnější z nich si je třeba koupí. V ČR nevím o žádné bance či směnárně, která by je z důvodu výše uvedené kontroly oběživa brala. Další možností je zkusit indickou komunitu v Praze, je otázka, zda se striktní kontrola oběživa dělá i u občanů, nebo s tím prudí jen sáhiby.

Pokud to není horentní obnos, nech si je jako suvenýr. Můžeš je rozdávat přátelům :)


Offline - Nadšenec Profil 
17. 8. 2017 09:07 Odeslat příspěvek
Jedná se o částku cca. 8000 rupií - vybíral jsem 15000 z bankomatu v Chennai. Když jsem odlétal z Indie, tak mě nikdo nekontroloval, myslím že vývoz cca. do 20000 rupií není problém, akorát teda teď nevím co s tím no :-) . No nic, budu to monitorovat kdo tam pojede tak mu to zkusím směnit.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2017 15:12 Odeslat příspěvek
Vzhledem k jejich inflaci to nemá smysl sušit na priste. Zkus napsat na cestovatelska fóra : orbion, akcniletenky.com nebo někam na Facebook na stránky bazar v tvem okolí


Offline - Poslední varování Profil 
20. 8. 2018 12:53 Odeslat příspěvek
Prodam MKD Makedonsky Denary - zapomel jsem cast smenit a docela dost mi zustalo.
Dal jsem uz jinde do fora, ale preci kdyby jen tu nekdo nahodou mel cestu :)

Osobne mozno Praha :)


Offline - Poslední varování Profil 
24. 8. 2018 09:55 Odeslat příspěvek
Malem bych zapomel, uz prodano, pomerne rychle. Dekuji za nabidky a preji stastnou cestu! ;-)


Offline - Návštěvník Profil 
14. 8. 2019 14:36 Odeslat příspěvek
Ahoj, ségra potřebuje forinty. Jaká směnárna v Praze má nejlepší kurzy? Jak nejsem z Prahy, tak nemám přehled. Díky moc za tipy.


Offline - Administrátor Profil 
6. 9. 2019 05:28 Odeslat příspěvek
Obecně mám nejlepší zkušenost s kurzy se směnárnou v Jindřišské ulici vedle pošty - poznáš ji snadno, je tam strašná fronta. Nemají ale kurzy na webu.

Ze směnáren s kurzy na webu doporučím www.alfaprague.cz, vytiskni si z jejich webu kupon na VIP kurz.


Offline - Administrátor Profil 
19. 11. 2019 09:33 Odeslat příspěvek
Právě naopak, v Praze je velmi mnoho směnáren nejen bez poplatku (to už je téměř standard), ale i s velmi výhodnými kurzy. Jenže pověst jim kazí pár zlodějů na několika klíčových bodech (letiště, hlavní nádraží, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí).

Stačí ale jít do bočních ulic z těchto lokalit (Jindřišská, Politických vězňů, Opletalova, Kaprova, Můstek,...) a tam lze najít velmi výhodné směnárny.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2023 09:55 Odeslat příspěvek
Ahoj, potřebuji pravidelně měnit 8 - 21 tisíc USD na CZK. S ohledem na částku bych to nerad dělal někde z ulice u okénka. Nevíte, která z nejvýhodnějších směnáren má i box? Vím o exchange.cz, ale nejlepší kurz jsem našel na Jindřišské a Nakazánce (asi stejný majitel podle webu), ale není zřejmé, zda mají boxy. Pokud by za směnárénský kurz byla i nějaká devizovka využil bych ji. Účet mám u RB, tak nejlépe aby i devizovka měla účet tam, ať nemusím platit převody. S ohledem na částku se pro mě počítá každý halíř... Díky!


Offline - Administrátor Profil 
6. 4. 2023 10:19 Odeslat příspěvek
Diskrétní box má třeba směnárna alfaprague v pánské pasáži v ulici Na Příkopech.
Co se týče devizovek, tak určitě vyzkoušej Akcentu, nově patří do portfolia Raifky, ale zkusil bych i ostatní, Easychange, SAB, Citfin, Roklen,...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 4. 2023 13:45 Odeslat příspěvek
Alfa prague jsem dosudl využíval i na eura, byli nejvýhodnější, ale teď se dost zhoršili, resp. mají nejhorší kurz z těch známých. Akcenta má taky nic moc kurz...


Offline - Diskutér Profil 
30. 3. 2024 14:10 Odeslat příspěvek
Kde je ted nejlepsi menit v Praze? Po zruseni Hello premyslim, ze bych jel z recese v hotovosti.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 3. 2024 15:45 Odeslat příspěvek
Já měním Nekázanka
http://www.nekazanka-exchange.cz/
nebo Jindřišská
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 14 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies