FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Půlroku v Asii - Ideální banka pro kartu a výběry v zahranič

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 3. 2018 09:55 Odeslat příspěvek
Ano, vím o tom, že by tam teoreticky mohl být problém, ale např. True Travell, který pojišťuje i extrémní sporty, tak u něj je možnost připojistit, i když už jsem v zahraničí. :) A nyní jsem se tedy díval do podmínek FIO a jelikož pojišťují pouze rekreační sporty, tak to padá. Ne, že bych byl nějaký vášnivý adrenalinový sportovec, ale nikdy nevím, co budu chtít vyzkoušet.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 3. 2018 12:43 Odeslat příspěvek
Když je řeč o pojistkách, lze při delším pobytu kombinovat například pojištění ERSTE premier a ČSOB premium, tzn. 120 + 120 dnů? Má někdo praktickou zkušenost?


Offline - Administrátor Profil 
21. 3. 2018 13:08 Odeslat příspěvek
Můžeš mít pojistek kolik chceš, ale tahle kombinace nepůjde. U obou platí, že "délka jednoho pobytu v zahraničí nesmí překročit 120 dnů". Jediné, co si pomůžeš je vyšší krytí (část si nechat hradit z jedné pojistky, část z druhé).


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2018 19:41 Odeslat příspěvek
Ještě bude asi dobrou kartou Curve Card, kde si jako podkladovou dá kreditní kartu Hello Bank ( Cetelem) u které si nastaví jako měnu jednu z podporovaných (https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true). V Hongkongu, Singapuru, Číně, Indii by pak mohly být výběry z ATM s dobrým kurzem a poplatek by byl jen zřejmě jen ten, co si účtuje ATM.

.... Sorry nevšiml jsem si, že chceš jen debetku.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 5. 2018 14:20 Odeslat příspěvek
Tak pomalu se to blíží, abych si založil nějaký ten účet.
Když vezmu v potaz, že bych přeci jenom nakonec uvažoval na kreditní kartou, tak tam by byla volba jaká? Já se trochu bojím, abych náhodou někdy nezapomněl zaplatit nebo třeba nebyl dostupný online a naskočily by mi tam úroky. Ale chtěl bych vzít v potaz všechny možnosti.

PatrikChrz: Testoval si tu Alza kartu?


Offline - Administrátor Profil 
30. 5. 2018 16:05 Odeslat příspěvek
Alzu mám, mám tam nastavenou výhodou bonus v Alze + výběry z bankomatu v zahraničí zdarma, jak to změnit jsem v IB nenašel a na to jít to někam řešit teď nějak nemám čas. A vlastně mi to tak i vyhovuje, už jsem několikrát v zahraničí s Alzou vybíral.

Pokud bys měl Alzu (dobré kurzy pro platby i výběry), tak už je skoro jedno jaký běžný účet si vybereš. Ze skupiny Fio, Creditas, Air, Equa a Hello se s žádným vyloženě nespálíš a budeš je mít zdarma i bez nutnosti plnit podmínky.

Samozřejmě jsou zde různé prémiové účty, které nabízejí cestovní pojištění, vstupy do salonků, concierge,... ale je nutné plnit podmínky. Takže otázka zní: chce se ti plnit podmínky výměnou za přidanou hodnotu? Já mám jednoznačnou odpověď - ano, ale někdo to má jinak.


Offline - Diskutér Profil 
30. 5. 2018 17:55 Odeslat příspěvek
Založ si i další, které jsou gratis (např. AB, CR, EQ, FIO) nebo za malý poplatek. Nech si je doma a zaúkoluj někoho, kdo by ti je mohl v případě ztráty nebo utopení "hlavní" karty poslat. Karty dorazí tak do 10-ti dnů. Výběry tě nezruinují, jen to zkrátka vyjde o trochu 1-3% dráž. Ale lepší něco (i o 5% více) než-li nic... Snaha o ušetření 5-ti kačky na druhé straně zeměkoule se může trochu prodražit.


Offline - Diskutér Profil 
3. 12. 2018 10:22 Odeslat příspěvek
Nemá někdo zkušenosti, co vyjde v Indii lépe pro výběr INR z bankomatu
1) Revolut
2) Equa debetní karta s poplatkem 9,- Kč/výběr
3) Curve s podkladovou kreditní kartou Hello Bank, kde se nastaví jako měna INR. Zde mám obavy, že Curve už dává správně podkladové informace a bude to bráno jako výběr z bankomatu a tady hned naskočí úročení (45 Kč + 1% z čerpané částky.)

Nevíte, která místní síť bankomatů si neúčtuje žádné poplatky a co se zbylými INR, když se nesmí ze země vyvážet? Předem děkuji.


Offline - Diskutér Profil 
6. 12. 2018 10:09 Odeslat příspěvek
Tolik odpovědí jsem nečekal. :-) Takže osobní závěr mám, že na výběry z bankomatů použiju kartu Revolut (do 4500 CZK) nebo debetku Equa. Na platby u obchodníků KK Hello Bank.


Offline - Diskutér Profil 
6. 12. 2018 12:03 Odeslat příspěvek
Prave jsem se z Indie vratil :) ... Nejlepe kurzove (ale srovnatelne s Revolut) vychazela Curve s vlastni konverzi. na bankomat bez fee jsem nenarazil :( ... vem si ssebou 20 EUR a smen si je ve smenarne, dostanes potvrzeni a do uvedene castky ti pak vemou i zpet INR

-- 6. 12. 2018 12:04 --

na platby asi nejlepsi KK Hello, jeste to dostanes s vratkou.

-- 6. 12. 2018 12:05 --

ja platil dost Revolut Metal, protoze vratka 1% :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 25 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies