FinExpert.cz

Přihlásit se
Pokuta za jízdu bez dálniční známky

Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 9. 2023 19:34 Odeslat příspěvek
Stala se mi taková nemilá věc. Jel jsem na víkend na Slovensko a na poslední chvíli jsem se rozhodl jet po dálnici. Na hranicích jsem přes mobil koupil známku, kartou zaplatil, zavřel mobil a jel. Měl jsem pocit, že transakce proběhla a nepočkal na nějaké potvrzení... Zbytek si domyslíte. Nákup zjevně neproběhl a po měsíci přišel dopis (doporučeně, s fotkou). Pokuta 150e, při úhradě do 15 dnů 100e. Zpětně jsem nedohledal nejen platbu, ale ani žádný email. SPZ jsem na webu zadával, nějaký záznam tam asi mít budou, ale zjevně nedošlo k úhradě. Je nějaká šance s tím něco dělat? Jako počítám že ne a zaplatím, ale co kdyby :-)
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 9. 2023 20:55 Odeslat příspěvek
A výpis z banky o úhradě by nebyl ?


Offline - Návštěvník Profil 
11. 9. 2023 20:56 Odeslat příspěvek
Bohuzel, plne automaticky system... Takhle zpetne s tim oficialne nejde udelat nic. Pokud by se ti to stalo napr. dnes v 7h rano, tak staci pokud budes mit platnou znamku koupenou do konce toho sameho dne... Pouceni pro priste :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 9. 2023 22:49 Odeslat příspěvek
pulman: Platil jsem kartou přes platební bránu. Jenže ač jsem měl pocit, že tam bylo platba autorizována, tak zjevně ne a platba neprošla. Od ní tedy nemám žádný potvrzení a asi není co řešit. Mají to zjevně automatizovaný jak píše Alone89. Jen se děsím toho, že přijde ještě jeden dopis při cestě tam v jiný den...


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 9. 2023 05:35 Odeslat příspěvek
Nemyslim si, ze to nazvali pokutou, muselo by nejdrive probehnout nejake rizeni. Jestli jim ty dopisy automaticky generuje system, tak to bude jen nejaka vyzva k dobrovolnemu uhrazeni nejake castky. Mozna je soucasti i vyzva k podani vysvetleni? Tezko takhle radit, vse se totit odviji od tiho, kdo je uveden jako odesilatel a od textu, ktery tam je presne napsan a to jsi nezverejnil.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 9. 2023 19:44 Odeslat příspěvek
Jmenuje se to konkretne Rozkaz o ulozeni pokuty za spravny delikt. Fotky prikladam.

Obrázek


Offline - Návštěvník Profil 
13. 9. 2023 21:23 Odeslat příspěvek
Jak sam pises, nedoslo k uhrade, ze jsi mel dobry umysl bohuzel nikomu nedokazes a asi by je to ani nezajimalo. Je to dusledek implementaci 3DS, kdy je potreba platbu potvrzovat vicero tuknutimi do displeje a vyckat presmerovani na stranku, ktera potvrzuje prijeti platby. Je fakt, ze jsou situace, kdy zase clovek oceni, jak opatrne je ten system nastaveny.

Jedina sance vyhnout se placeni je pokud by ses delsi dobu na Slovensko nechystal, ale ted nevim jaky je limit, od ktereho si staty navzajem pomahaji s vymahanim pohledavek :D a uz vubec nevim jaka je na Slovensku promlceci lhuta.


Offline - Administrátor Profil 
13. 9. 2023 21:32 Odeslat příspěvek
Ten zákon není zase tak dlouhý, aby se nedal ve slovenštině přečíst a pochopit - https://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-488

Je to pokuta, kterou musíš uhradit, nebo můžeš podat odpor (§ 13 odst. 2).

Správní řízení by začalo až v okamžiku podání odporu proti rozkazu. Mají to dobře vyřešené. V zásadě ten odpor by mohl mít úspěch jenom, pokud by ti třeba někdo ukradl auto. Oni mají důkaz najisto postavený fotkou. Naši zákonodárci by se mohli učit, jak se dělá efektivní předpis na výběr pokut.


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 9. 2023 04:58 Odeslat příspěvek
Efektivní? Asi jo, 99 procent zaplatí dobrovolně. Ale nevěřím, že se nějak řeší ti cizinci, co nezaplatí. Vymáhání takové pokuty v cizině formou exekuce už asi moc efektivní nebude. V ČR nevymáhá Celní správa pokuty pod 500 Kč formou exekuce ani od čechů, od cizinců podle mě nevymáhají formou exekuce nikdy nic. Ale ČR to má např. udělané i vůči cizincům tak, že umožní řidiči zaplatit nezaplacenou pokutu i za provozovatele z ciziny při příští návštěvě ČR, jinak mu zabaví auto. Jestli ale zabavují cizincům auta i slováci, to nevim.

https://www.ceska-justice.cz/2022/01/vnitro-vydalo-navod-k-vymahani-pokut-lze-zadrzet-i-vuz-ktery-patri-firme/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies