FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Převod peněz ze zahraničí

Offline - Administrátor Profil 
3. 8. 2012 14:43 Odeslat příspěvek
Varianta 1) najít si devizovou společnost, která obchoduje s SEK
může pomoci můj starší článek, nejsou tam ale všechny společnosti a např. REOL už neexistuje http://www.mesec.cz/clanky/zahranicni-p ... -usetrite/
Uzavřít s nima smlouvu a peníze poslat na jejich účet. Oni je promění na CZK (výhodnějším kurzem, než banka) a pošlou na zvolený český účet.

Problém bude v tom, že se SEK obchoduje jen málo devizovek, jen ty větší. A ty zase poměrně nerady uzavírají smlouvy, kde to vypadá na malý objem obchodů. Doporučil bych Akcentu, ale bohužel ta poslední dobou dost "zpychla" a už nebere drobné klienty tak ochotně, jako dříve. Můžeš mi zkusit poslat Jméno, příjmení + telefon a e-mail (přes soukromou zprávu zde na fóru) a můžu se pokusit to "protlačit"

Pak je tu varianta ještě na místě proměnit na EUR a poslat jako SEPA platbu. Mohla bys něco ušetřit na poplatcích (SEPA je levnější, než klasická zahraniční platba), navíc devizovek, které obchodují s EUR je celá řada a např. Easychange má zvláštní službu zaměřenou na drobné převody, takže ti s Tebou určitě smlouvu uzavřou. Nevýhoda je ve ztrátě na dvojí konverzi.

Varinata 2) je poslat to klasickým bankovním převodem do mBank. SEK mají v kurzovním lístku (deviza-nákup 2.9592), ale ten kurz není nic moc.

Varianta 3) zřídit si k účtu ve Švédsku platební kartu a tu poslat rodině do ČR. Oni by pak jednou měsíčně vybírali zde z bankomatu. Pak by to záleželo na tvé švédské bance, kolik si účtuje za výběr z bankomatu v zahraničí a jakým způsobem vypočítává konverzní kurzy. Může to vyjít (i vzhledem k nízké částce) nejlépe ze všech variant (když bude mít nízký poplatek a / nebo výhodný kurz), stejně jako bezkonkurenčně nejhůře (když bude mít vysoký poplatek a/nebo nevýhodný kurz).
Případně ještě lépe, když bude rodina místo výběrů kartou platit.
Poslední příspěvek


-
18. 9. 2012 07:17 Odeslat příspěvek
Ahoj Patriku

Mohl bys mi prosím poradit ohledně následujícího?:
Každý druhý měsíc mě chodí výplata v RMB (čínský juan) kterou přeposílám na český účet. Momentálně to funguje tak, že moje firma převede RMB na euro podle smlouvy a aktuálního kurzu a při zaslání se eura na můj účet u Airbanky automaticky převedou na Kč. Ve výsledku mě tohle dvojí směňování krátí příjem o 15%.

Nevíš o nějaké možnosti, jak co nejefektivněji převést RMB na Kč? Co jsem vyrozuměl, tak z číny nelze přímo posílat RMB. Jedná se asi o 100t Kč každý druhý měsíc. Převod samotný můžu ca 1-2 měsíce pozdržet.

Zkoušel jsem akcentu, ale tam nemají RMB účet, respektive by mohli řešit pouze druhou část transakce a to Eura na Kč.

Díky mnohokrát
Martin


Offline - Administrátor Profil 
18. 9. 2012 07:46 Odeslat příspěvek
Jestli vubec nekdo je schopen obchodovat v RMB, tak Travelex. Ovsem ti se zameruji na velke obchody a je otazkou, jestli je nejakych 100K bude zajimat.
Kazdopadne muzes usetrit alespon pri smene €, misto do Air Bank (a poplatku 200 Kc za prichozi zahranicni platbu) bych si udelal Plus ucet u Zuno, € nechal prevest tam a odtamtud je poslal ke smene do nejake devizovky (doporucil bych udelat si vice smluv a trochu pred kazdou smenou "handlovat").
Pripadne se informuj, jestli nevyjde vyhodneji smena na $ (a zaslani primo do devizovky).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 10. 2012 23:32 Odeslat příspěvek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým nejvýhdnějším způsobem lze převést peníze z Anglie, které budu v ČR dále používat ke koupi bytu?Jedná se zhruba o 13000 liber moje banka v Anglii je Barclays, která v ČR pokud se nepletu pobočku nemá.

Předem díky za odpověď.


Offline - Administrátor Profil 
17. 10. 2012 01:14 Odeslat příspěvek
Opet pres devizovku (Uk banka - devizovka - CZ banka). Tahle castka je dostatecne velka, aby se s tebou bavily (a smena byla bez poplatku) i ty vetsi (Akcenta, Exchange, Sab). Doporucuji uzavrit vice ramcovych smluv a nakonc vzit tu, ktera da nejlepsi kurz. Neoficialne by mel byt schopna zaridit i Easychange, ale kurzy pro GBP neznam.
Ucet v UK asi zadna nema (ale za dotaz nic nedas), takze pocitej s poplatkem za odchozi zahranicni platbu dle ceniku UK banky.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 10. 2012 00:46 Odeslat příspěvek
Chtěl jsem se ještě zeptat, kdybych vyuźil devizovku, jak dlouho by trvalo než by se celá transakce uskutečnila a já mohl peníze použít pro nákup bytu, dále jsem se chtěl zeptat jak hodně by bylo ztrátové poslat peníze z Baclays na můj účet do České spořitelny a pak dále s pěnězi nakládat.


Offline - Administrátor Profil 
18. 10. 2012 01:25 Odeslat příspěvek
S devizovkou je to asi o 2 az 4 dny delsi.
U CS zaplatis navic 1 % poplatek za prichozi cizomenovou platbu a tratis cca 50 haleru na kurzu na 1 libre. (samozrejme zalezi na tom, co si s devizovkou dokazes uhadat).
Vyhoda devizovky je, ze kurz si muzes dohodnout predem, pred uskutecnenim prevodu a vyhnout se tak nahlemu vykyvu. U (jakekoliv) banky cekas na prekvapeni, jaky bude v den prichodu platby kurz.

-- 18. 10. 2012 02:25 --



Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 7. 2013 11:43 Odeslat příspěvek
Dobrý den, chci se zeptat, co potřebuju všechno znát, aby fyzická osoba převedla z banky v Londýně mě na účet v ČR poměrně velikou částku v librech ???


Offline - Administrátor Profil 
7. 7. 2013 04:21 Odeslat příspěvek
Odesilatel bude potřebovat jen číslo tvého účtu (ideálně ve formátu IBAN) a SWIFT (mezinárodní směrový kód banky).
Některé banky ještě vyžadují jméno majitele účtu (tedy tvoje jméno) a název banky (někdy i s adresou sídla).

Na výši převáděné částky nezáleží.

Mimochodem, ten dotaz zní trochu podezřele, nenapsal ti náhodou někdo z britské loterie, že jsi vyhrál milion liber, nebo něco podobného?
Kdyžtak doporučuji pozornosti můj článek:

http://www.mesec.cz/clanky/financni-pod ... internetu/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 11. 2013 17:28 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
potřebovala bych poradit co by bylo pro mně nejvýhodnější, žiju v UK mám bankovní účet u HSBC potřebuji zasílat každý měsíc peníze do čr pro mé rodiče uvažovala jsem o založení devizového účtu v ČR s tím že by si moji rodiče mohli vybírat peníze podle toho jaký by byl kurz libry, ale nevím jestli to je dobrý nápad, prosím o radu , co je nejlepší nebo jaké služby využít.


Offline - Administrátor Profil 
29. 11. 2013 06:59 Odeslat příspěvek
1) o jakou jde částku
2) jakým způsobem budou rodiče peníze používat?

Jedna z nejlevnějších možností je zaslat rodičům platební kartu, kterou budou přímo platit v (lépe) obchodech, nebo (hůře) vybírat z bankomatů.
Předem ale doporučuji zjistit si, jakou má banka kurzovou politiku. Můj známý pracoval v UK a říkal mi, že konverzní kurzy jeho banky byly hodně špatné (přes 5 % nad střed).

Pokud půjde o větší částky, doporučil bych využít služeb devizových společností
http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-p ... neprezily/

Devizovému účtu bych moc nefandil, jsou to další zbytečné poplatky navíc, zvláště když rodiče stejně budou utrácet v korunách.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 11. 2013 12:28 Odeslat příspěvek
Děkuji za odpověd zkusím si zjistit něco více o kurzové politice banky. Nejednalo by se o vysoké částky tak kolem 100 nebo 200 liber měsíčně. Měli by to na učtu a jak by potřebovali vybrali by si...ale podle toho co jsem si dále pozjištovala, asi bude nejlepší posílat menší částky v hotovosti poštou a oni si to budou ukládat do šuplíku...není to sice bezpečné řešení...ale než zbytečně platit...


Offline - Administrátor Profil 
1. 12. 2013 16:53 Odeslat příspěvek
Pokud britská pošta umí cenné psaní, může to být možnost. Od nás do UK to vyjde s pojištěním lehce nad 100 Kč, v opačném směru očekávám podobnou cenu - samozřejmě za předpokladu, že anglická pošta cenné psaní umí. Nepojištěným dopisem zasílat hotovost nedoporučuji.

Pokud půjde o takto malé částky, tak bych skutečně upřednostňoval platební kartu, kterou budou rodiče zde v ČR platit nebo vybírat hotovost. Zkusil bych z banky vylomit kartu na jméno jednoho z rodičů, ale pokud to nepůjde, tak ať klidně platí kartou na cizí jméno, ve většině obchodech to stejně nekontrolují.


Offline - Inventář Profil 
1. 12. 2013 17:59 Odeslat příspěvek
Jedno z nejlevnějších řešení bude ta karta - možná ještě lepší než od banky bude Prepaid MasterCard od Skrillu, roční vedení stojí 10 € (£8.30), výběr z bankomatu 1,80 € (£1.49), nabíjet ji budeš moct např. převodem poplatek za konverzi měn je 2,49 % nad střed, což bude nejspíš méně než u většiny britských bank (jejich kurzy jsou opravdu velmi špatné, asi tak 3 měsíce zpět si chtěl kolega nechat převést pár desítek liber, co mu zbyly na účtu v Británii, tak jsem mu nabídl, ať mi je pošle do Citibank, kde nebude aspoň platit poplatek za přijetí platby v cizí měně, ale při odesílání platby mu banka nabídla konverzi na CZK dle jejich podmínek, on to odklikl a pak jsem to přepočítal, že na kurzu tratil nějakých 0,40 CZK/GBP vůči Citibank, kurz ČNB byl dokonce snad o korunu vyšší, takže to dělalo zhruba těch 5 % nad střed - nevím už která banka to byla přesně, ke mně to přišlo už z UCB).
Každopádně nejlepší ji bude používat rovnou na placení, na výběry s ohledem na poplatky používat spíše výjimečně.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 4. 2015 20:21 Odeslat příspěvek
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně pravidelného měsičního posílání eur z Německa na bankovní konto v ČR. Chápu to správně, že jsou zde dvě možnosti? 1) Poslat to jako zahraniční platbu s dost vysokými poplatky. 2) Poslat to jako SEPA-platbu, která by měla být možná, i když ČR nemá euro? Co se stane, když bude platba poslána na korunový účet? Dojde zde k přepočtu na koruny nebo to banka odmítne a platbu vrátí? Má někdo zkušenosti s takovou platbou? Popř. ví někdo, jestli je možné otevřít bez bydliště v Německu běžný účet v Německu? Je zde kromě VR Lobau-Zittau ještě nějaká další banka, která to umožňuje? Díky
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další stránka
Stránka 7 z 9 [ Příspěvků: 123 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies