FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Asketický život

-
12. 1. 2020 11:09 Odeslat příspěvek
Však já už taky nejsem nejmladší.
Jde o myšlení ! ;-)
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2020 11:50 Odeslat příspěvek
Tady je asi každý druhý asketický důchodce.


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2020 12:02 Odeslat příspěvek
Kouzlo sociálních sítí - nikdy nevíš, kdo je ve skutečnosti na druhé straně. ;-)


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2020 16:36 Odeslat příspěvek
MirekM.: Dědou jsem nemyslel pouze věk. Jak píše nnnokiaE52 ;-)


-
12. 1. 2020 17:51 Odeslat příspěvek
redhaven:
V případě tvojí argumentace o odmítání používání skeneru a samoobslužných pokladen v řetězcích tím, že nechceš "podporovat vyšší zisky" a ťukat "do přiblblých systémů", bys neměl ani používat IB a Smartbanking.
Bývaly doby, kdy se s tím chodilo za bankéřem nebo do spořky. Díky novým technologiím už nemusíme a věřím, že maloobchod se bude vyvíjet stejným směrem.
Stejně jako banky začaly postupně samoobslužné technologie podporovat a potom upřednostňovat, tak stejný směr vidím i u velkých řetězců. Minimální kontakt s obsluhou, rozšiřování samoobslužného (skenery) i dálkového prodeje, slevy za samoobslužný nákup a co já vím co ještě..
Obsluha u pokladen bude v budoucnosti ta poslední možnost, jak si v řetězci nakoupit a zaplatit. A podle mě bude dražší (nebo třeba bude bez slevy narozdíl od skeneru).
Prostě stejně jako u bank: elektronicky zdarma, na pobočce za poplatek.


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 1. 2020 18:19 Odeslat příspěvek
Jj., uvidíme s jakým klidem přijme komunita a společnost nástup SW automatizace v privátním sektoru v kancelářích. Bohužel přebujelého státního a veřejného sektoru v kanclech se toto dotkne odhadem snad za 20 let, jestli vůbec, přitom je to k SW administrativní automatizaci jako dělané s rutina činnostmi.


Offline - Diskutér Profil 
12. 1. 2020 19:49 Odeslat příspěvek
nnnokiaE52: Tu jeho argumentaci bych viděl na úrovni platbou v hotovosti a kartou. Jako kdyby tvrdil, že nebude platit kartou, aby díky němu obchod neměl nižší náklady při zpracování hotovosti :D


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2020 11:33 Odeslat příspěvek
Ja to jeste doplnim, ten kdo plati penezi "preplaci", protoze poplatek za platbu kartou je jiz v cene zbozi ...


Offline - Poslední varování Profil 
13. 1. 2020 14:15 Odeslat příspěvek
Jack111 píše
Ninaa píše
redhaven píše
Nikdy nepochopim ty myslitele,....

To nejsou "myslitelé" ale ryzí praktici.


Redhaven bude asi deda nebo luddita. Ja jsem treba u zive pokladni v potravinach byl naposledy asi v lete (samozrejme mimo minimarkety a nejakych der na vesnici). Nakup z domova zajisti velky nakupy a pro tech 5 obcasnych polozek je samoobsluzna kasa skvela.



Mysli ma to, ze tem pokladní taky davas praci :-) A zase si myslet, ze jses kdovijak progresivni, kdyz vyhradne nakupujes elektronicky nejde, casto to navysuje konzum a spotrebu a snizuje pohyb a styk s lidma (problem socialnich bublin :-)


Offline - Poslední varování Profil 
16. 2. 2020 14:26 Odeslat příspěvek
Samoobsluzna pokladna ma ale porad radu ale...
Jednak je to cast prace prenesa na zakaznika, kdy on nakoupi ale sam musi zbozi namarkovat, coz je spojene treba s hledanim rohliku, reseni peciva :) Ja treba tak rad tam zdrzuju, kdyz to tudle nevzalo polozku, jak byl system pomalej, zasekanej tak pribehla pani a uz se polozka nenasla. Musel jsem to tak znovu markovat cele a lidi cekali :D
Plus tam vidim pro lidi, kdyz nekdy neni nalada jit k zive prodavacce, ale v klidu to udelam sam a jit.
Casem to ale vyresi obchody bez prodavacu a ruzne detekcni ramy, kdy se nakup zapocita sam :)

Rucni scanner ala Globus ma taky nevyhody. Jednak musi se tam registrovat a pak hrozi ze pokud nekde spatne bude zapocitana zvejkacka nebo neco, namatkou vas zastavi kontrola a musite celej nakup vyndat z tasek a zkontrolovat :)

-- 16. 2. 2020 14:30 --

Delitzsch píše
Skener je dobrý, že si člověk už v prodejně ukládá nákup do tašky, což zrychlí čas. A pak třeba u nás v Globusu jsou pokladny scan&go nejrychleji průchozí. Navíc se mi nelíbí, jak pokladní zachází se zbožím, otloukají ovoce, třepou jogurty atd. Ale teď si necháme nákupy domu vozit a v obchodech kupujeme jenom drobnosti. To je úplně nejlepší... :-)

Ty co vozi nakupy taky neni to na 100%, kosik... rohlik.. tak treba u ovoce ci zeleniny je to krapet problem.
Kiwi dostanes nekdy tvrde, banan nic moc. Proste nekdy to vyberou tak nejak na rychlo, ve spechu a ty nemas moznost uz vybrat tu vec. Pripadne mas oblibenou polocku, jenze ta mezi tim neni a neprijede... smula.
A je to spis nad 500czk, ideal pro rodinu. Pokud jste treba ale dva, ty a treba slecna tak zase nekdy ti staci neco do 300czk a nebudes proto nakupovat nad 500 :-)

-- 16. 2. 2020 14:34 --

Ninaa píše
redhaven píše
Nikdy nepochopim ty myslitele,....

To nejsou "myslitelé" ale ryzí praktici. Je to rychlejší. Technologie nezastavíš, tak proč nepoužívat něco, co je ve finále rychlejší (vkládáme rovnou do připravených tašek nebo přepravek) než vkládání zboží do košíku, pak vyndavání zboží z košíku na pokladní pás, následně skládání zboží z pokladního pásu do tašek nebo překládání z košíku do přepravek v kufru auta.

Tak to by zakaznik nemusel, prisel by s kosikem k pasu, vylozi nakup. Prodavacka namarkuje a zakaznik jen zaplati kartou. Nakup nasledne mu preda druha slecna zabaleny v tasce a srovnany. Jenze tak to funguje treba v Jizni Americe, ne v CR ;-)

-- 16. 2. 2020 14:36 --

ROlda78 píše
já myslel, že asketický je o odříkání si.. a zatím si taky všichni plní pupky (někteří ještě skoro zadarmo) :-D

Take me tu chybi typ, treba kde se da dostat do kontejneru v Praze u marketu, navarit z toho dobre jidlo ale takove kde prave je zabalene v dobrem stavu? :hm

-- 16. 2. 2020 14:40 --

PatrikChrz píše
Dnes snídaně v Bille za 90 haléřů. Uplatněna poukázka "zákaznická garance" (za čekání ve frontě) a ihned vyzvednuta jiná :D.

-- 9. 12. 2019 07:50 --

...a ano, štve mě ta platba 16,40 kartou, bohužel jsem u sebe neměl ani vindru hotovosti :(

Husty... :shock:


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 2. 2020 16:22 Odeslat příspěvek
"Take me tu chybi typ, treba kde se da dostat do kontejneru v Praze u marketu, navarit z toho dobre jidlo ale takove kde prave je zabalene v dobrem stavu? :hm"

Nevím, ale myslím že to "potápění" např. študáky nebo ekominimalisty do kontejnerů bylo nebo je rozšířené akorát v Paze, Bně. Spíš myslím, že množství vyhazovaných kvalitních potravin se z možností neplacení DPH u darovaných markety, rapidně snížilo. Možná zavadlá zelenina, ovoce, ted nebalí okurky do ilgeitu, jsou už po navezení do regálů silně zavadlé, vrásčité, takže možná jdou třeba do kontejnerů, ale ty asi zas bývají zamčené často. Nevím. 8-P

Já osobně, zeleninu, ovoce v ruce dvakrát, přetočím, vybírám, než z regálu vůbec něco dám do vozejku, nedovedu si představit nakupovat takto u těch přiblblejch kosikucz atd., kde to všechno ochmatá a nahází do tašek nějaký UKáčko na polským pracovním vízu :D


Offline - Inventář Profil 
16. 2. 2020 19:16 Odeslat příspěvek
Muhehe, a jak se podle tebe asi to zboží dostane ze skladu do regálu? Jako že do těch tašek to hází UKáčko a do regálů Miss ČR se dvěma vejškama :-D?


Offline - Diskutér Profil 
16. 2. 2020 19:25 Odeslat příspěvek
:tleskani Velmi příhodný komentář...


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 2. 2020 21:19 Odeslat příspěvek
Asi v Páze, ale u nás hází národovci :D


Offline - Poslední varování Profil 
17. 2. 2020 17:32 Odeslat příspěvek
Nepletes si kosik s rohlikem?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 260  Další stránka
Stránka 254 z 260 [ Příspěvků: 3896 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies