FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Asketický život

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2012 20:32 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
(myslím, že 1500 Kč je velmi slušná částka, to neutratím ani já (když odečtu náklady na jídlo a bydlení))


Zijes jako poustevnik? Ja kdyz si rozpocital naklady na auto, obleceni atd., tak teda do 1500 mesicne bych se s tim zbytkem nevesel ani omylem.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
21. 1. 2012 20:54 Odeslat příspěvek
Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2012 21:27 Odeslat příspěvek
Noclaf: a ano zije jako poustevnik


Offline - Hlavní administrátor Profil 
21. 1. 2012 22:18 Odeslat příspěvek
To je hodne zajimave, snad by si to zaslouzilo i zalozeni samostatneho vlakna se subjectem "Asketicky zivot" :-) Jelikoz ziju sam, nekourim, nepiju, do restaurace a za kulturou max. jednou mesicne, obleceni a vybaveni domacnosti kupuju minimalne, auto jezdi za 4.5l v PL kupovaneho benzinu na 100km... a i pres to jsem na ctyrnasobku, tak by me dost zajimalo, jak to delas. O vydajich mam presne zaznamy (pouzivam buxfer.com) tak to budu muset projit a procistit. Treba tag gifts- za posledni rok 24k. Tento rok max polovina. Je krize ;-)


Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2012 22:27 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
...
Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Mama hotel? :lol:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2012 22:50 Odeslat příspěvek
Do 5 i s jidlem a bydlenim? Eh?
Ani kdyz jsem bydlel u rodicu a prispival jim na barak, tak jsem se nevesel do 5. Natoz ted.

Jenom kdyz si vezmu bezny jidlo ( a to nestravuju pres pracovni dny nijak honosne ), tak me ty tri jidla vyjdou na cca 110 Kc denne. Takze v podstate se mi nezda realnych 5. Jenom pokud teda nepijes kohoutkovou vodu, nejis zbytky z popelnic za supermarketama, obleceni neberes u armady spasy a neprespavas na ty bezdomovecky lodi...


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2012 22:59 Odeslat příspěvek
Joe: s vlastnim bytem bez uveru a s minimalni utratou za jidlo a zadnou za nic jineho (krome internetu) moc nakladu nema nikdo kdo zije sam


Offline - Diskutér Profil 
21. 1. 2012 23:25 Odeslat příspěvek
Na diskusích na měšec.cz se vyskytoval nějakej Adámek, co tvrdil že mu na jídlo stačí 70 Kč na den :-) To já dám za oběd v práci v závodce.


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2012 23:42 Odeslat příspěvek
Zalezi jak kde. Bracha ma v "zavodce" obedy tusim za 20 a nesnida takze neutrati ani tech 70


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2012 23:53 Odeslat příspěvek
poslanec? :-D


Offline - Inventář Profil 
22. 1. 2012 00:04 Odeslat příspěvek
Ne ale taky ve statnim


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 1. 2012 01:02 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Je ovšem otázka, jestli jsi takhle opravdu spokojený, nebo si to jen vsugerováváš. Ono sedět 8 hodin v práci a zbytek času trávit na internetu se taky nedá dělat celý život. Ani s jednou dovolenou v karibiku za rok. Opravdu jsi se svým životem za "levno" spokojený? Já se tedy snažím také nějak moc neutrácet, občas si nějakou tu radost dopřeji. A jezdím každý den autem. Což je pro mě i tak trochu relax a zároveň koníček. Je sice krásný žít zadarmo, je ale otázka, jestli Ti v tom životě něco nechybí. Něco, co už pak nedoženeš.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 1. 2012 01:15 Odeslat příspěvek
V tom bude oblíbené: Stravenky nepočítám.
Pokud založíte vlákno, dejte odkaz.


Offline - Administrátor Profil 
22. 1. 2012 05:39 Odeslat příspěvek
mikicz píše
Joe: s vlastnim bytem bez uveru a s minimalni utratou za jidlo a zadnou za nic jineho (krome internetu) moc nakladu nema nikdo kdo zije sam

Internet mi hradí zaměstnavatel :) Tedy alespoň ten pevný. V mobilu mám studentský tarif za 89 Kč na předplacence.

-- 22. 1. 2012 05:42 --

miho píše
To je hodne zajimave, snad by si to zaslouzilo i zalozeni samostatneho vlakna se subjectem "Asketicky zivot" :-) Jelikoz ziju sam, nekourim, nepiju, do restaurace a za kulturou max. jednou mesicne, obleceni a vybaveni domacnosti kupuju minimalne, auto jezdi za 4.5l v PL kupovaneho benzinu na 100km... a i pres to jsem na ctyrnasobku, tak by me dost zajimalo, jak to delas. O vydajich mam presne zaznamy (pouzivam buxfer.com) tak to budu muset projit a procistit. Treba tag gifts- za posledni rok 24k. Tento rok max polovina. Je krize ;-)

Tak to jsme na tom podobně. Jenže já nemám to auto (k čemu v Praze).

-- 22. 1. 2012 05:51 --

Noclaf píše
Do 5 i s jidlem a bydlenim? Eh?
Ani kdyz jsem bydlel u rodicu a prispival jim na barak, tak jsem se nevesel do 5. Natoz ted.

Jenom kdyz si vezmu bezny jidlo ( a to nestravuju pres pracovni dny nijak honosne ), tak me ty tri jidla vyjdou na cca 110 Kc denne. Takze v podstate se mi nezda realnych 5. Jenom pokud teda nepijes kohoutkovou vodu, nejis zbytky z popelnic za supermarketama, obleceni neberes u armady spasy a neprespavas na ty bezdomovecky lodi...

Z Mauriciu jsem se vracel v pátek 13. ráno (to je to jídlo v McDonalds v Rozvadově) a hned z autobusu jsem šel do práce (jen tak tak, příjezd na Hlavní nádraží v 6:35, začátek směny v 7:00). V peněžence jsem měl asi 120 Kč, nic jsem od té doby nevybíral (až včera pětikilo, ale to jsem zatím nerozměnil), něco jsem platil kartou.
Zaúčtované transakce:
Příloha
zauct.png
zauct.png
[ 49 | Zobrazeno 3318 krát ]


Nezaúčtované transakce:
Příloha
nezauct.png
nezauct.png
[ 20.84 | Zobrazeno 2673 krát ]



-- 22. 1. 2012 06:04 --

jandaxx píše
PatrikChrz píše
Už jsem to dneska do jednoho vlákna dával:

‎"Nejbohatší život má ten, kdo žije s minimem nároků." - Platón

Ale teď vážně. I s jídlem a bydlením se vejdu do 5 tisíc.

Je ovšem otázka, jestli jsi takhle opravdu spokojený, nebo si to jen vsugerováváš. Ono sedět 8 hodin v práci a zbytek času trávit na internetu se taky nedá dělat celý život. Ani s jednou dovolenou v karibiku za rok. Opravdu jsi se svým životem za "levno" spokojený? Já se tedy snažím také nějak moc neutrácet, občas si nějakou tu radost dopřeji. A jezdím každý den autem. Což je pro mě i tak trochu relax a zároveň koníček. Je sice krásný žít zadarmo, je ale otázka, jestli Ti v tom životě něco nechybí. Něco, co už pak nedoženeš.

Takhle - ten život za levno není, že bych chtěl nějak extra ušetřit (no, trochu 8-P ). Já prostě nemám pocit, že se nějak výrazně omezuji. Koupím si to, co chci - a nějak toho moc nechci. Mám malý byt, nemůžu hromadit krámy.
Jak už jsem psal, auto nemám, na to, aby mi stálo před barákem nebo v garáži je to drahé. I za kulturou občas vyrazím - jen minulý rok jsem 4 krát vyhrál lístky do divadla (ABC, ROKOKO), dokonce i slečnu jsem pozval. Jednu jsem ulovil na Seznamce a hned z divadla jsem jí dotáhl do .... banky :). Založila si účet v ZUNO (tedy vlastně později, byly tam nějaké komplikace) a 19. 1. mi přibylo 300 Kč za "ulov si klienta", takže jsem na tom pozvání vlastně vydělal :D. Dvakrát jsem byl v cirkuse - taky zadarmo, asi 2 krát na koncertě v Lucerna Music baru a asi 3 krát jsem vyhrané lístky prodal. Jednou v ZOO (kamarád si půjčil permici na víkend, šel se slečnou a pak mi jí jí půjčil taky).
Jestli mi něco chybí - jasně že chybí - ženská, ale to už je halt smůla, nějak mě žádná nechce 8-S . Ale s tím nějak neumím nic udělat, zkoušel jsem všechno možné - viz. např. http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=617&t=1126265 . Prostě něco v životě jde, něco ne. Teď se zaměřuji spíše na lepší práci, protože ta současná za moc nestojí (ani náplní, ani ohodnocením - i když jsou to spíše čísla, utratím opravdu jen zlomek platu) a to je asi tak to, co mě aktuálně trápí nejvíc.

-- 22. 1. 2012 06:05 --

kejki3 píše
V tom bude oblíbené: Stravenky nepočítám.
Pokud založíte vlákno, dejte odkaz.

Stravenky nemám

-- 22. 1. 2012 06:26 --

Za byt platím asi 13 stovek (příspěvek do fondu oprav a zálohy na služby (teplo, voda, popelnice, pojištění, výtah,...) ), k tomu elektřina - 450 Kč, ale poslední částku, kterou si PRE strhla bylo 420 Kč 21.10.2011, takže asi budu mít nějaký přeplatek a pak plyn - odhaduji asi 150 Kč / měsíc, zase v tom je trochu maglajs, teď v lednu mi strhli 400 Kč, ale třeba v prosinci nic, musím se na to podívat :).
No a musím připočítat měsíční podíl na roční lítačce, ta stojí necelých 5 tisíc, budu muset koupit, platí mi do půlky února (trochu se mi to posunulo, nechal jsem si jí po dobu dovolené pozastavit).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 1. 2012 09:16 Odeslat příspěvek
Já to nemyslím nijak zle, nebo rjpavě. Jen mě napadlo, jestli Tě takhle život opravdu baví, jestli si ho užiješ. Abys neměl v šedesáti pocit, že je život v tahu a nic si z něj neměl. Peníze si do hrobu nevezmeš a jsme tady jen jednou.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 260  Další stránka
Stránka 1 z 260 [ Příspěvků: 3896 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies