FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Bude pivo v restauraci za 50 Kč ?

Offline - Diskutér Profil 
23. 9. 2015 17:24 Odeslat příspěvek
Lze očekávat, že po zavedení EET přijde pivo (0,5 l) v restauraci na 50-60 Kč podobně jak to chodí v zahraničí a ještě rádi budeme vzpomínat na "lidové" ceny 32 Kč za Pilsnet Urqell ?

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kon ... m=carousel
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
23. 9. 2015 17:33 Odeslat příspěvek
Tak jako pivo za 50 korun normálně v centru Prahy je....
Nechápu proč já musím platit daně a nějakej přiblej šejdíř s knajpu nikoliv.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 9. 2015 19:41 Odeslat příspěvek
No ona se da koupit o cista voda za 50 Kc, je to jen otazka nabidky a poptavky.


Offline - Inventář Profil 
23. 9. 2015 20:35 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Lze očekávat, že po zavedení EET přijde pivo (0,5 l) v restauraci na 50-60 Kč podobně jak to chodí v zahraničí a ještě rádi budeme vzpomínat na "lidové" ceny 32 Kč za Pilsnet Urqell ?


Za skutečné pivo v restauraci klidně 50,- Kč dám, 32,- Kč za plzeňské eurochcanky nedám ani teď.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 9. 2015 21:10 Odeslat příspěvek
za takovy prachy do hospy nikdo nepude, zarnej priklad je nemecko kde souz parky plny lidi s lahvacema, a hospody prazdny pripadne tam jdou lidi na jedno max dvě...


Offline - Návštěvník Profil 
24. 9. 2015 00:11 Odeslat příspěvek
Případně tam jsou cizinci. Němci nakoupí pivo v supermarketech a pak ho pijí doma u televize.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 9. 2015 07:01 Odeslat příspěvek
Tady v Praze normální cena. Ono se někde prodává levněji?


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2015 07:54 Odeslat příspěvek
Tohle brečení hostinských nějak nechápu. Melou o tom, že díky elektronické evidenci budou muset zdražit pivo, čímž defakto přiznávají, že nyní okrádají stát. Každého takového bych rovnou zavřel a byl by pokoj.

Jinak ti hostinští by mohli taky poslat někam pivovary, které prodávají sudové pivo výrazně dráž, než pivo v lahvích, což je ekonomicky nesmysl.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 9. 2015 09:15 Odeslat příspěvek
No 50,- bych teda za pivo v současný době fakt nedal ať už je jakýkoliv. Jak správně někdo poznamenal raději bych si koupil kvalitní pivo v lahvi v Kauflandu za zlomek ceny a vypil doma. To nic nemění na faktu, že 50,- v hospodě stát bude, ale třeba až za 7, 10 let. Pochybuju, že hned po zavedení EET. Prozatim je běžná cena za pivo v klasické hospodě v Praze cca 23,- až 27,- za půllitr desítky, což je naprosto akceptovatelné. V nádražkách apod. se dá sehnat Gambáč za 20,-, ovšem to už je extrém. Kolik stojí pivo v nějaké luxusní restauraci nebo restauraci pro turisty mě a 90% lidí nezajímá.


Offline - Inventář Profil 
24. 9. 2015 09:34 Odeslat příspěvek
kvalitní pivo v lahvi v Kauflandu Nejlepší fór od doby, co přestal vycházet Dikobraz :oboze .


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2015 09:59 Odeslat příspěvek
Problém většinou nebude ten, že by bylo za 50, ale že ta hospoda zavře.

Celá republika bohužel nebo bohudík nefunguje jako Praha, takže hospody mimo města mají pivo na takové úrovni, aby tam někdo chodil, a i kdyby teď neplatili žádné daně, tak nějaké minimální zdravotní a sociální platit musí a jejich příjem je po přepočtu na hodiny stejně na úrovni dobročinné činnosti. Pak to bývá většinou čistě sezónní záležitost na pár měsíců v roce (z toho opravdu výdělečné tak 2). Něco o tom vím, protože soused to takhle 2 roky táhl a ve svém, pak se na to vykašlal.

Celý problém těch posledních nesmyslů EET, zvyšování minimální mzdy a vymýšlení různých pro živnostníka nesplnitelných předpisů je ten, že to zdražuje lidskou práci a lidi s nízkým vzděláním, v nelukrativních oblastech podnikání a mimo města to de facto zbavuje obživy, protože budou nuceni skončit na pracáku. Vedlejším důsledkem bude, že až z města vyjedete a budete si někde chtít dát pivo nebo se najíst, tak nebudete mít kde, nebo za to zaplatíte nekřesťanské peníze. Zmízí spousta služeb, zhorší se úklid, péče o zeleň, zmizí brašnářství, opravny bot, hodinářství... Výsledkem nebudou vyšší příjmy státu, jen vyšší výdaje, zplundrování a celkový výpadek republiky.


Offline - Inventář Profil 
24. 9. 2015 10:13 Odeslat příspěvek
Zhorší se úklid - nechápu, proč zrovna tohle nemůžou dělat léta nezaměstnaní a válí se doma na dávkách. Chceš peníze? Tady máš rajón a až bude vyhafanej, přijď si pro ně. Nechce se ti? Tak si každý den v 6 ráno přijď pro 2 litry vody a půl bochníku chleba, nic jinýho nedostaneš...


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2015 10:23 Odeslat příspěvek
To jsou starosti. Jestli na to nemáš, tak pij fernet. Ten je za 105, ale je 4x efektivnější :-D


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2015 10:49 Odeslat příspěvek
Pokud je nižší cena dosahována pouze díky podvodům a daňovým únikům, tak ať klidně stojí pivo 60 Kč. U nás je cena piva v hospodách vůči ceně v plechu/lahvích v supermarketech ve srovnání se zahraničím nenormálně nízká.

To, že v turistickém centru je někde pivo za 50, neznamená, že to je současná běžná cena v Praze, prostě není.

Pokud se hospoda neuživí aniž by podváděla a šidila na daních, tak ať zavře, přejde na lahváče, změní dodavatele piva, např. regionální pivovar v Trutnově prodává desítku za 8 Kč a dvanáctku za 10 Kč v sudech i lahvích http://www.pivovar-krakonos.cz/cenik.htm. Nemám představu jakou potřebuje hospoda marži aby se poctivě uživila, ale pokud jim nestačí 100 - 150 % aby cena piva byla rozumných 20 - 25 Kč, tak ať zavře.


Offline - Diskutér Profil 
24. 9. 2015 12:23 Odeslat příspěvek
Však se dočkáš. Si zkus spočítat, jak je na tom hospoda otevřená od května do září při pár set piv týdně. Pro hospodskýho to bude určitě lepší upíchnout se u státu, nic moc nedělat, za nic neodpovídat, brát průměrnou mzdu a řvát, že bez 10% navýšení to nedám.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 23 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies