FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

nová eObčanka, portál občana od 1.7.2018

Offline - Návštěvník Profil 
10. 7. 2018 21:59 Odeslat příspěvek
To musel vedet predem, ze je to k nicemu, presto za nej platil dobrovolne 500 Kc. Treba to pro nej nejaky skryty ucel melo?
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
10. 7. 2018 22:23 Odeslat příspěvek
Nevite nekdo, jak je to s tim elektronickym podpisem nahratym na obcance? Ten bude mit trvalou platnost, anebo se bude muset jako nyni rok co rok obnovovat?

11. 7. 2018 00:20 Odeslat příspěvek
S474N píše
Ach jo, asi mas problemy se ctenim. Za bezny typ OP se neplatilo, za verzi s cipem se platilo. Dovedes to rozlisit?

PS: je exSpirace a ne expirace.

Taky má chip, musel jsem si určit nějaký PIN k němu, ale nikdy jsem jej nikdy nevyužil...

11. 7. 2018 17:59 Odeslat příspěvek
S474N píše

PS: je exSpirace a ne expirace.

Podle ustavu pro jazyk cesky lze oboje.

Offline - všude byl, všechno zná Profil 
11. 7. 2018 20:21 Odeslat příspěvek
sorra: proboha, nauc se cist, vzdyt jsem jasne psal "samozrejme k nicemu", jen spousta slibu, kdy se nic nerealizovalo.

11. 7. 2018 21:12 Odeslat příspěvek
To ale bylo dopredu jasne. :D

11. 7. 2018 22:53 Odeslat příspěvek
sorra: jeste, ze te tu mame. Skoda, ze jsem te neznal driv, mohl jsem usetrit. Ale takto je aspon videt, ze ta cash tam je, kdyz si muzu dovolit utracet za nesmysly :mrgreen:

12. 7. 2018 04:23 Odeslat příspěvek
O ano, ty jsi byl vzdy trochu jiny nez my kolenovrti. :lol:

12. 7. 2018 07:48 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/domaci/477356-ob ... ranku.html

12. 7. 2018 08:17 Odeslat příspěvek
Takze lepsi je mit datovou schranku, ta byla vzdy zdarma.

27. 8. 2018 10:52 Odeslat příspěvek
Minulý měsíc jsem zrušil trvalý pobyt v ČR, nechal jsem si k tomu udělat novou občanku s čipem.
Odstěhoval jsem se z ČR, takže do čipové občanky vkládám velké nadějě, že mi usnadní komunikaci na dálku s úřady (mj. v souvislosti s ještě aktivní živností v ČR). Podotýkám, že datovou schránku nechci. Prokousal jsem se aktivací občanky (tu hromadu kódů fakt mohl vymyslet jen pitomec), úspěšně se s ní přihlásil na různé portály přes portál občana.

Co mi ale není jasné. Občankou se lze přihlásit mj. i na daňový portál finanční správy.
Abych mohl podat daňové přiznání, stačí mi být přihlášen občankou, anebo k tomu ještě potřebuju i elektronický podpis? To jsem nikde nevykoumal ...

Jinak úplně tu novou občanku nechápu - všude v portálu občana se píše, že aby mohla fungovat komunikace s úřady, je nutné mít i osobní datovou schránku. To pak postrádá smysl mít i občanku s čipem, když mám datovou schránku, ne ... ??

27. 8. 2018 11:10 Odeslat příspěvek
myslím, že to ideálně funguje jako doplněk datové schránky, největší výhoda je, že to prý nahradí placený datový trezor a uschová datové zprávy zdarma
nesmysl je, že při aktivaci úředník chce 3 různé PINy

27. 8. 2018 13:40 Odeslat příspěvek
To jako fakt, ze to zdarma zalohuje datove zpravy na neomezenou dobu? Tomu neverim.

27. 8. 2018 16:32 Odeslat příspěvek
ja to nezkousel, zatim mam pouze datovku, ale tady to zminuji:
Výhodou je, že si na Portálu můžete zadarmo archivovat poštu z datové schránky, která se z ní jinak po 90 dnech automaticky maže.
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/eobcanka-tes ... nomika_rts

27. 8. 2018 19:22 Odeslat příspěvek
Tak par novinek, nakonec jsem se rozhoupal si novy eOP taky poridit. Rozhybalo me to, ze z hlediska zakona vsichni ti, kteri drive platili 500 Kc za vydani OP s cipem (mezi 2012-2018) jsou nyni osvobozeni od poplatku. A dokonce i osvobozeni v rezimu "BLESK" (do peti dnu) nebo "SUPERBLESK" (do 24 hodin). No tak jsem toho vyuzil a uz mam eOP, vyzkouseno i prihlaseni a vsechno facha na jednicku. Takze za me spokojenost :mrgreen:

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další stránka
Stránka 2 z 7 [ Příspěvků: 93 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies