FinExpert.cz

Přihlásit se
Dědictví

Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2018 20:35 Odeslat příspěvek
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu ohledně dědictví. Přítelkyně má v rodném listu zapsaného otce, byť není její biologický otec, je zapsany jako otec v rodném listě. Má přítelkyně právo dědit po jejím nebiologickém otci? Další dotaz zní- Pokud by měla nárok na dědictví, může být nějakým způsobem promlčeno nebo může pozbýt platnosti po nějaké době? Už je to nějakou dobu kdy měla přítelkyně dědit a pořád se nic neděje...
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2018 20:43 Odeslat příspěvek
Tak notar urcite neoveruje kdo ma koho v rodnem liste, proste se dotaze na pribuzne zemreleho do registru obyvatel. Takze zalezi, koho ma zemrely uvedeneho v registru obyvatel jako dite, manzela, atd. Jestli se ona citi byt dedicem, mela kontaktovat dotazem na stav pozustalostniho rizeni notare prislusneho trv. bydlisti zemreleho a vznest u nej narok na dedicky podil.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2018 20:52 Odeslat příspěvek
Přítelkyně ví, že by dědit měla, je to složité, nevíme jak zjistíme co a jak, neznáme přesnou adresu a nemáme na nikoho kontakt.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2018 20:58 Odeslat příspěvek
A jak vi, ze zemrel? Nezna ani okres, v kterem mel trv. bydliste? Pokud zna okres, staci se zeptat na okresnim soudu, ktery notar ma pozustalost zemreleho na starost.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2018 21:02 Odeslat příspěvek
Zemřel už dávno, když jí ještě nebylo 18. Jeji bratr byl již vypalcen... Čekali jsme, že se někdo ozve ohledně vyřízení dědictví, ale už dlouho se nic neděje. Jak jsem psal, je to složité, už jen proto že neni biologickou dcerou.


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2018 21:08 Odeslat příspěvek
Na tom nezalezi, jestli je biologickou dcerou, zalezi na tom, co je uvedeno v registru obyvatel. Asi tam jako jeho dcera uvedena neni. Pokud jeji bratr nejake dedictvi ziskal, tak je dedicke rizeni urcite ukonceno a vsichni ucastnici dostali pisemne rozhodnuti, proti kteremu se ve lhute neodvolali. Proste to rozhodnuti uz pred vyplacenim dedictvi nabylo pravni moci vuci vsem zucastnenym, jinak by nikomu nic nevyplatili. Kdyby byla ucastnikem rizeni, byla by uz pred vydanim rozhodnuti kontaktovana notarem. At tedy s zadnym automatickym dedictvim nepocita, nic takoveho neexistuje, nejdriv se notar pta dedicu, jestli vubec chteji dedit. Pokud se ji nezeptal, tak s ni jako dedicem nikdy nepocital, nevedel o ni.


Naposledy upravil Kamziq dne 24. 11. 2018 21:16, celkově upraveno 1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2018 21:15 Odeslat příspěvek
Myslíme si, že přítelkyně zdědila podil na nemovistosti jako jeji bratr, jen jí ještě v době řízení nebylo 18. Dokonce jí přišel nějaký dopis, ze v blízkosti nemovistosti na které by měla mít podíl se prodává pozemek, jestli o něj má zájem... Kdybychom věděli přesnou adresu, mohli bychom se podivat do katastru...


Offline - Diskutér Profil 
24. 11. 2018 21:24 Odeslat příspěvek
V katastru nemovitosti si muze vyzadat vypis listu vlastnictvi na svoji osobu, tam se dozvi adresu nemovitosti, v ktere ma podil.
https://stavimbydlim.cz/vypis-z-katastru-nemovitosti-kde-jak-a-za-kolik/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies