FinExpert.cz

Přihlásit se




Dočasně invalida - kartička do auta

Offline - Nadšenec Profil 
3. 12. 2019 20:03 Odeslat příspěvek
Nazdar hoši, stala se mi taková nepříjemnost a nějakou dobu budu na vozejku (minimálně 2 měsíce). No a teď mě řekněte, dá se někde vyřídit docasnej invalida na auto? Protože to by fakt hodně pomohlo, moct prostě parkovat blízko a tak.
Nevíte? Internet mi zatím tvrdí, že to spíš nejde, než jde..
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
3. 12. 2019 20:30 Odeslat příspěvek
Z toho málo informací co vím, se také domnívám, že nejde.

Do 1 roku nejde o invaliditu, ale pracovní neschopnost. Tedy bych z toho usuzoval, že jakékoliv výhody pro invalidy je možné žádat až po přiznání invalidity a to je až po roce.

Jedině zkusit napsat na nějakou organizaci pro handicapované, jestli jsou schopni nějak poradit či pomoci.


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 12. 2019 21:23 Odeslat příspěvek
Koupit od ID se shodným příjmením nebo podmáznout byrokrata.


Offline - Diskutér Profil 
4. 12. 2019 15:57 Odeslat příspěvek
Kartičku vyrizujou na úřadu práce, nějakéj sociální odbor. Tam ti řeknou i rodinným příslušníkům co je všechno k tomu potřeba. Tchanovi to vybehavala stará.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 12. 2019 16:54 Odeslat příspěvek
Kdyz podas zadost, tak ji stejne drive jak za dva mesice nevyridi. Nema cenu se tim zabyvat kvuli tak kratke dobe.


Offline - Poslední varování Profil 
7. 12. 2019 11:06 Odeslat příspěvek
Taky si myslím, že kvůli krátké době dočasné invalidity nemá cenu se tím zabývat a pak možná být zklamány když ti to možná zamítnou a nepřiznají. Chápu, že by se ti ta kartička do auta mohla hodit, ale oni to příliš nechtějí dávat ani trvalé skutečně invalidním lidem. Kdysi před 10 léty si můj otec požádal o uznání invalidním a šlo mu hlavně také o tu kartičku do auta. Měl vše dostatečně dobře zdůvodněné od doktorů a přesto mu to bezcharakterně zamítli. Odvolával se 3x a vždy se stejným zamítavým výsledkem a pak mu sdělili, že už žádnou možnost odvolání nemá a zbyla mu jen možnost soudit se s nimi do čehož už nešel. Takto se v této zemí přistupuje k invalidům a nemocným lidem kteří jsou pro stát na obtíž. Mám dojem, že posudkoví doktoři kteří o takových věcech rozhodují jsou možná placení i podle toho kolik takových a podobných žádostí zamítnou a tak se není čemu divit, že rozhodují tak jak rozhodují.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies