FinExpert.cz

Přihlásit se
překážka v práci - omezení dostupnosti vstupů

Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 3. 2020 17:58 Odeslat příspěvek
Dobrý Den, ohledně situace s novým typem koronaviru dochází k překážkám v práci se strany zaměstnavatele.

V případě omezení z důvodu dostupnosti vstupů je vypláceno 80% náhrady mzdy.
(mzdy, energie, dopraval)

V případě omezení poptávky po službách. výrobcích je vypláceno 60% náhrady mzdy.

K otázce: Může mi prosím někdo z Vás vysvětlit jak je možné že někdo dostavá 80% a někdo 60% náhrady mzdy? Je to rozděleno podle profesí? Je to ovlivněno dokonce tím že zaměstnavatel má budovu v pronájmu a tím může platit pouze 60% nahrady mzdy?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 3. 2020 20:19 Odeslat příspěvek
Citace
§ 207

Nemůže-li zaměstnanec konat práci

a) pro přechodnou závadu způsobenou poruchou na strojním zařízení, kterou nezavinil, v dodávce surovin nebo pohonné síly, chybnými pracovními podklady nebo jinými provozními příčinami, jde o prostoj, a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 80 % průměrného výdělku,

b) v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

§ 209

(1) O jinou překážku v práci na straně jiného zaměstnavatele, než uvedeného v § 109 odst. 3, jde také tehdy, kdy zaměstnavatel nemůže přidělovat zaměstnanci práci v rozsahu týdenní pracovní doby z důvodu dočasného omezení odbytu jeho výrobků nebo omezení poptávky po jím poskytovaných službách (částečná nezaměstnanost).

(2) Upraví-li v případech podle odstavce 1 dohoda mezi zaměstnavatelem a odborovou organizací výši poskytované náhrady mzdy, která přísluší zaměstnanci, musí náhrada mzdy činit nejméně 60 % průměrného výdělku; nepůsobí-li u zaměstnavatele odborová organizace, může být dohoda nahrazena vnitřním předpisem.Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 4. 2020 17:32 Odeslat příspěvek
Ještě se zeptám -pokud doba překažky budu trvat delší dobu vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru za jak dlouho může zaměstnavatel propouštět? Pokud by taková situace nevznikla tak za normálních okolností bych měl smlouvu až do konce prosince 2020.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies