FinExpert.cz

Přihlásit se




Scitani 2021

Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2021 15:22 Odeslat příspěvek
Resil uz nekdo, jak pri scitani 2021 dostat z uradu pisemne potvrzeni, ze jsem se secetl? Nikde se mi nepodarilo nic kloudneho najit, pry ma byt mozna pokuta 10 000Kc a jelikoz ze zkusenosti vim, ze nepotvrzene dokumenty se rady ztraci, tak bych rad mel neco v ruce. Napada me jen secist se papirove a zadat neco pri odeslani na poste, ale otazka je, zda se na me nevykaslou. Pri minulem scitani stacilo rict scitacimu komisari a ten donesl potvrzeni, ted to bohuzel jen roznasi, ale nevybiraji.
Diky
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
25. 3. 2021 18:32 Odeslat příspěvek
Nepočítám, že by to bylo lepší než před desetiletím, čili na konci elektronického formuláře přijde číslo a to si vytisknu.

Každopádně budu se do formuláře přihlašovat prostřednictvím ISDS, ale i tak pochybuji, že to bude něco umět.

A papírově? To se ještě může?


Offline - Návštěvník Profil 
25. 3. 2021 19:00 Odeslat příspěvek
V nějakém návodu bylo, že zadáte svoje údaje a rodné číslo a číslo OP . Podle toho vás identifikují a asi si vás odškrtnou. Možná na konci tam něco bude jako potvrzení.


Offline - Administrátor Profil 
25. 3. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Stačí si otevřít návod, je to tam napsáno :lol:


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
Rop: Proc by se nemohlo? Papir je zaklad urednickeho statu, Navic stejne tak nejak ocekavam, ze se ta elektronicka verze minimalne prvni den sesype a nebude fungovat. Muzes me prosim nasmerovat? Mozna je to nevyspanim, ale ja tam nic nevidim. Diky


Naposledy upravil Noxik dne 25. 3. 2021 20:41, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
25. 3. 2021 20:09 Odeslat příspěvek
Chtelo by to navod, jak se te saskarne beztrestne vyhnout.


Offline - Administrátor Profil 
25. 3. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Návod je jen k elektronické verzi. Jinak papír už není základem úřednického státu viz § 17 zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů:
Umožňuje-li to povaha dokumentu a má-li fyzická osoba, podnikající fyzická osoba nebo právnická osoba zpřístupněnu svou datovou schránku, orgán veřejné moci doručuje dokument této osobě prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje veřejnou vyhláškou nebo na místě.


Offline - Diskutér Profil 
29. 3. 2021 13:07 Odeslat příspěvek
Tak jsem se dozvedel, ze:
1. Pri elektronickem scitani je pouze vygenerovano jakesi cislo hlaseni, potvrzeni neni.
2. Pri papirovem scitani cituji:
Sčítací komisař nebo kontaktní místo jsou povinni vydat na žádost osoby, která jim pře-dala vyplněný sčítací formulář, písemné potvrzení o jeho odevzdání.
(ZÁKON ze dne 22. července 2020 o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů)
Coz mi prijde smutne, ze pokud clovek chce mit jistotu, zas aby to resil papirem.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2021 14:08 Odeslat příspěvek
Já jsem to vyřešil převodem té potvrzovací stránky s kódem i mými odpověďmi do PDF kdyby náhodou na mě někdo zkoušel že jsem to nevyplnil.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies