FinExpert.cz

Přihlásit se
Dědické řízení a neobjevení části pozůstalosti

Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 1. 2022 21:31 Odeslat příspěvek
Při dědickém řízení notář nalezl pouze část z pozůstalosti financí uložených na bank. účtu, ale již nenašel a ani nebyl obeznámen s penzijním spořením a stavebkem, o kterých obstaratel smutečního obřadu nevěděl. Máme závěrečné rozhodnutí notáře s poměry rozdělení notáři známému dědictví. Ptám se jsou poviny penzijní fondy a stav. spořitelny vyplatit poměrné díly z účtu zesnulé osoby dědicům jen na základě Rozhodnutí notáře ve věci pěněžního dědictví z běžného účtu, kde jsou jasně dědicové ustanoveni ?? (tedy samozřejmě v Rozhodnutí není nic o dědictví z penzijka a stavebka)
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
16. 1. 2022 22:07 Odeslat příspěvek
Tak zrovna tyto dva produkty mají trošku odlišné řešení dědictví než normální účty.
Pro penzijko platí, že pokud je ve smlouvě určena oprávněná osoba, dostane peníze ve formě pozůstalostní penze nebo odbytného ona a do dědictví vůbec nevstupují. U stavebka je to tak, že pokud je zemřelý ženatý/vdaná, smlouva automaticky přechází na druhého z manželů a opět nejde do dědictví.
Pokud oprávněná osoba (penzijko) nebo druhý z manželů (stavebko) není, je nutné to zahrnout do dědictví, tedy znovuotevřít dědické řízení. Stávající rozhodnutí k tomu nestačí a penzijko ani stavebka podle něj postupovat nemohou.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies