FinExpert.cz

Přihlásit se

Další stránka

změna práce:výpověď hned nebo vyčkat...

Offline - Návštěvník Profil 
22. 2. 2010 17:33 Odeslat příspěvek
...uvažuji o změně zaměstnání (vlastně mého prvního na HPP) a můj dotaz je spíš na zkušenosti...

hledám práci, rozesílám životopisy, chystám se na pohovory...ty ale budou až přístí měsíc!
Občas si kladu otazku, mám dát výpověď již teď a doufat nebo raději počkat až bude nějaká jistota (tutovka práce)?

Jak se na to dívají zaměstnavatelé? když jim řeknu: "ano, budu u Vás pracovat, ale můžu až za dva měsíce"
nebo s tím obvykle počítají, že uchazeč začne až za nějakou dobu?
občas mě zaráží termíny nástupu (např. hned 1. další měsíc)

Je to výhoda/nevýhoda, že nemůžu začít pracovat hned?
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
22. 2. 2010 17:54 Odeslat příspěvek
Výpověď dej, až si najdeš novou práci. Nový zaměstnavatel počítá s tím, že existuje 2 měsíční výpovědní lhůta.
Pokud jsi bez práce a můžeš tedy nastoupit ihned, určitě nového zaměstnavatele bude zajímat, proč jsi bez práce.

Offline - Inventář Profil 
22. 2. 2010 18:46 Odeslat příspěvek
Hele na druhou stranu, ono to neni 2 mesice, ale 2 mesice od nasledujiciho mesice a navic prihlasit na pracak se muzes taky vzdycky, takze osobne bych to riskl s vypovedi a bud nastoupis nebo zustanes v nejhorsim na pracaku.

Offline - Administrátor Profil 
22. 2. 2010 18:47 Odeslat příspěvek
No, je to těžké. Aktuálně zaměstnavatelé nabírají zaměstnance až když je opravdu potřebují a nechtějí pak čekat až téměř 3 měsíce, než bude daný zaměstnanec volný - pokud nejsi speciální případ špičkového odborníka.

Já jsem měl při odcházení z mých minulých zaměstnání štěstí v tom, že mi staří zaměstnavatelé vyšli velmi vstříc. U prvního jsem si vyřídil odchod během jednoho dne, u druhého během měsíce. Kdyby bývali trvali na dodržení celé výpovědní lhůty, tak bych se asi do zaměstnání, o která jsem se ucházel, nedostal a to bylo v době, kdy byl krutý nedostatek lidí a zaměstnavatelé se předháněli v tom, "kdo dá víc".

Nyní je ale situace jiná, sehnat místo je daleko obtížnější, takže dávat výpověď v této době není úplně nejlepší nápad (a odhadem nejbližší 2 roky asi nebude). Než jsem sehnal současné místo, tak jsem byl bez místa 5 měsíců (pravda, nechtěl jsem vzít úplně cokoliv) a stejně to není úplně to, co jsem si představoval (hlavně finančně :( ).

Jestli dáš výpověď budeš sice volný pro nového zaměstnavatele, ale může se stát, že místo neseženeš a budeš bez práce (nebo budeš muset vzít něco horšího, než jsi původně zamýšlel). Když výpověď nedáš, tak budeš nové místo (kde na tebe budou chtít 2 až 3 měsíce čekat) hledat velmi obtížně :( Se současným zaměstnavatelem nehrozí nějaká rozumná domluva v případě, že by sis našel něco nového? Na druhou stranu je možné, že když budeš dávat výpověď z důvodu malého platu, že ti dá nějakou "protinabídku" - já jí v jednom z mých zaměstnání dostal a byla velmi zajímavá (na to, že se ošívali při přidávání nad každou tisícovkou to byla docela zajímavá suma).

22. 2. 2010 20:17 Odeslat příspěvek
no o tom mi prave jde...
ne kazdy chce cekat i treba necele tri mesice, ale na druhou stranu jsem si vedom situace na trhu prace...muze se stat, ze nekdo hleda vyhledove nejakeho zamestnance a ten si klidne pocka..

zas na druhou stranu si nemyslim, ze na nektera mista by cekali na nekoho z pracaku...takze z toho mam hlavu zamotanou... :hm

dohoda se zamestnavatelem nevim nevim, zda by me pustil na dohodu(muzu se zeptat :lol: )
a dat vypoved jen tak preventivne ted taky nevim, protoze tolik zakazek a projektu zas neni, abych mu tim nejak rozhodil plany....

nejde jen o prachy, ale i o pracovni atmosferu ...

jedna se o praci ve strojirenstvi!

22. 2. 2010 20:20 Odeslat příspěvek
Tak strojírenství by nemuselo být až tak špatné. Eventuálně můžeš zkusit jinou věc - pokusit se najít místo aspoň podobné kvality (za oslovení velkých strojírenských firem nic nedáš), kde na tebe budou ochotni počkat. Dát výpověď a když během výpovědní doby nic jiného neseženeš, tak nastoupíš to tohoto místa (a máš další 3 měsíce zkušební doby k dobru :) ).

22. 2. 2010 20:26 Odeslat příspěvek
to si taky rikam...ze nejake obdobi preklenu a pak se uvidi...

ono nabidky prace jsou ted se mi zda, ze se trh ozivuje, otazkou ale zustava za jakych podminek, ne vsechno v tomto oboru stoji za uvahu

a zkusel nekdy, zes mel nekde domluvene misto a pak tesne pred si to zrusil? neni to trosku neslusne? je pravda 3mesice zkusebka je dobra...

a taky mam postreh, ze se ted dost hledaji lidi na dobu urcitou, to je ted asi nejaky trend na rok a pak se uvidi...

22. 2. 2010 20:29 Odeslat příspěvek
outdoor1 píše
a zkusel nekdy, zes mel nekde domluvene misto a pak tesne pred si to zrusil? neni to trosku neslusne? je pravda 3mesice zkusebka je dobra....

Ne, nikdy. Kromě posledního místa jsem vždy odcházel "za lepším" s rozhodnutím tam určitou dobu zůstat. A z posledního bych býval neodcházel nebýt krize :(

22. 2. 2010 20:59 Odeslat příspěvek
nojo asi budu hledat a az se neco solidniho ("lepsiho") ukaze zkusim stesti tam...a casem se uvidi kam se posunu...

jsou lidi co rikaji, je bud rad, ze mas praci...ale na to ja nejak neslysim...

22. 2. 2010 21:36 Odeslat příspěvek
outdoor1: a co jako resis s tim pracakem? Myslis si, ze je rozdil mezi tim jestli se zajimas v aktualni praci nebo z pracaku?

Tvoje porekadlo o te praci znam jinak:
- Ty se nebojis, ze prijdes o praci?
- Ne, ja se bojim, ze tu zustanu

22. 2. 2010 22:00 Odeslat příspěvek
nechce se mi na pracak...:-)

porekadlo :tleskani

22. 2. 2010 22:30 Odeslat příspěvek
outdoor1: tvuj boj. Az ti utece zajimava prace, tak si vzpomen.

22. 2. 2010 22:39 Odeslat příspěvek
jojo....to si taky obcas rikam....a proto jsem zalozil toto tema...ted zase neusnu:-) jak nad tim budu dumat....achjo

23. 2. 2010 09:15 Odeslat příspěvek
Ve firmě jsme nabírali poměrně hodně lidí a nikdy jsme nebrali někoho jenom proto, že byl k dispozici ihned, klidně jsme si počkali ty 2-3 měsíce na toho, koho jsme chtěli pro jeho kvality, ne pro jeho okamžitou dostupnost.

outdoor1 : pokud je nyní u vás ve firmě méně práce, tak si myslím, že dohoda se zaměstnavatel o ukončení pracovního poměru "téměř ihned" bude možná. Navíc je dnes na trhu cca 10-11% lidí bez práce, takže sehnat za tebe náhradu nebude až tak velký problém.

Já tedy doporučuji výpověď nedávat a hledat nové místo s tím, že jim hned řekneš, že práci máš a musíš tam dát výpověď = 2-3 měsíce čekat nebo zkusit dohodu.

23. 2. 2010 10:01 Odeslat příspěvek
DoubleSix píše
Já tedy doporučuji výpověď nedávat a hledat nové místo s tím, že jim hned řekneš, že práci máš a musíš tam dát výpověď = 2-3 měsíce čekat nebo zkusit dohodu.

Rozhodně bych doporučil to samé. S rozumným zaměstnavatelem se dá vždycky domluvit, pokud dáváš výpověď a musíš předat nějaké know-how. Zaměstnavatel, který zaměstnance bude příliš dlouho držet, se asi nesetká s přílišnou ochotou zaměstnance dělat pro něj s plným nasazením ve výpovědní lhůtě.

Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 33 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies