FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 10. 2010 08:55 Odeslat příspěvek
Ono v každém řetězci se objevuje zboží, které se jim povede a které za tu jejich cenu stojí kupovat a zboží, které je drahé i pomalu zadarmo.
Třeba AA akumulátory v Lidlu jsem kupoval 2 balení po 4 kusech s kapacitou 2800 mAh někdy před dvěma roky. Už v době nákupu byly dva akumulátory trochu poteklé , ale fungovaly, od té doby začaly vytíkat další dva a dva z těch 8 přestaly fungovat. Dneska běží 4 z těch 8, používám je střídavě do digitálu, jednu dobu jsem je používal jako zdroj k ASDL USB modemu k počítači, protože ten modem z 5 volt napájení z USB výstupu neběžel, teď je hodně používám do zvonku. Co můžu porovnat se značkovými Sanyo, GP nebo dodanými k digitálu, které mám 4 - 8 let, tak z těch zatím nevytekl žádný, akorát stárnou a poněkud se zvyšuje jejich vnitřní odpor a zřejmě i zmenšuje kapacita, ale jinak i těch 8 let ( sanyo koupené ve výprodeji) drží. Ale pokud bych to měl cenově porovnat, taky ty Lídlové akumulátory i když jich už polovina má potíže, vyjdou na ty dva roky stále ještě levněji než značkové kupované kus za 60 - 100 Kč. Lídlové se musí hodně používat, pokud jsou jen pro občasné použití v šuplíku, zkazí se asi dřív než se vyplatí.

-- 21. 10. 2010 09:20 --

Jinak z Lidlu mám špatné zkušenosti třeba s mletým kafem, je tam sice hodně levné, ale jakoby nejméně z poloviny nadstavované praženou slámou či podobným inertním materiálem, musí se ho dát nejméně dvakrát víc a pořád to je průhledná vodička s minimální chutí. Špatné zkušenosti mám třeba z Lidlu se suchým salámem, koupil jsem ho tam, protože byl cenově výhodný, ale vedle "suchého" masa byl nacpán taky křupkami a kouskami kostí. Taky rohlíky a hlavně chleba jsou v Lidlu strašlivě hnusné, i když levnější, ale vůbec se je nevyplatí kupovat, je to ochucený gumopolystyren. Kaufland vedle má chleby o pár korun dražší, ale mnohem kvalitnější. V Lídlu občas kupuji cukrovinky a čokoládu, ale dávám pozor, jestli tam není příliš tukových nezdravých náhražek, na tom se v čokoládě a cukroví hodně rýžuje. taky je tam občas dobrá kupovat zeleninu, pokud ji v akci zlevní, jinak bývá dražší než jinde a přitom i méně kvalitní. Často tam bývá pomlácená manipulací od prodavaček.
Potvrzuji taky kvalitu lídlového vína Kadarka, to jsme objevili a pili už jako studenti za socíku. Je to relativně kvalitní místní maďarská nebo rumunská odrůda a nemá ve vinařském světě žádné zvučné marketingové jméno, takže nikdo nemá potřebu, jako se to děje u jiných notoricky známých odrůd, kdejaké červené patoky nazývat po kadarce, aby se ty patoky lépe prodávaly. Takže Kadarka je opravdu z Kadarky a kvalita toho vína je stálá.
Ono by se toho dalo napsat hodně, kdo opravdu více těch supermarketů a hodně nakupuje a má čas, chodí pro různá zboží do různých supermarketů. Třeba v Kauflandu byl jednu dobu výhodný landšmíd od nějakého dodavatele z Polska, cena byla nasazena na úrovni těch nejlevnějších landšmítů, takže hnusů, ale obsah masa byl o třídu výš, takže se to vyplatilo skupovat. Kaufland má občas výhodné akční slevy různých konzerv, třeba gulášů nebo párků či uzeného masa s fazolí, všelijakých sardinek....
Kaufland má taky kvalitní a přitom v akcích často levné prací prášky, ale opravdové prací prášky, kterými se může tričko vyprat padesátkrát a furt to vypadá jako rozumné tričko. Ne jako ty levné mixy mletého vápence a sody z Lidlu, kterými se nové tričko vypere v pračce dvakrát a potom vypadá pomalu jako vypraný měsíc používaný hadr na podlahu.
Třeba v Tescu měli jednu dobu za výhodnou cenu v akci zlevněné uzené vykostěné tuším plecko, sice to maso bylo narvané všelijakými fosfáty a vodou, aby ho bylo víc, takže bylo rosolovité a s chutí sekané či levného uvařeného špekáčku, ale když se z toho uzeného nařezaly plátky a udělaly jako řízky, voda utekla a maso bylo zase krásně masovité a v řízku chutné. A díky akci pořád za dobrou cenu...
Penny mívá občas kvalitnější zeleninu než jiné, i když často o trošku dražší....
Je prostě třeba hledat a objevovat, kdo má čas, nakoupí dobře a přitom ušetří.
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
21. 10. 2010 11:05 Odeslat příspěvek
> Jinak z Lidlu mám špatné zkušenosti třeba s mletým kafem, je tam sice
> hodně levné, ale jakoby nejméně z poloviny nadstavované praženou
> slámou či podobným inertním materiálem, musí se ho dát nejméně
> dvakrát víc a pořád to je průhledná vodička s minimální chutí. Špatné

Ano, slušné kafe tam nemají

> zkušenosti mám třeba z Lidlu se suchým salámem, koupil jsem ho tam,
> protože byl cenově výhodný, ale vedle "suchého" masa byl nacpán taky
> křupkami a kouskami kostí. Taky rohlíky a hlavně chleba jsou v Lidlu
> strašlivě hnusné, i když levnější, ale vůbec se je nevyplatí kupovat,
> je to ochucený gumopolystyren. Kaufland vedle má chleby o pár korun

Jak suché salámy tak pečivo tam mají různé. Ty suché salámy tam nejsou kdoví co, ale rozhodně u těch s přiměřenou cenou sem na kosti nenarazil. Radši si ale koupím v Tescu PICK nebo HERZ, případně Kostelecké Uzeniny. Pečivo nevím jestli pečou sami, ale to se může lišit podle regionu, v Praze sem si kupoval tmavý čtvercový chleba byl dobrý.

> manipulací od prodavaček. Potvrzuji taky kvalitu lídlového vína
> Kadarka, to jsme objevili a pili už jako studenti za socíku. Je to
> relativně kvalitní místní maďarská nebo rumunská odrůda a nemá ve
> vinařském světě žádné zvučné marketingové jméno, takže nikdo nemá
> potřebu, jako se to děje u jiných notoricky známých odrůd, kdejaké
> červené patoky nazývat po kadarce, aby se ty patoky lépe prodávaly.
> Takže Kadarka je opravdu z Kadarky a kvalita toho vína je stálá. Ono

Neznám, naposled sem si tam kupoval Vinium Exclusive- pozdní sběr a dobrý.

> by se toho dalo napsat hodně, kdo opravdu více těch supermarketů a
> hodně nakupuje a má čas, chodí pro různá zboží do různých
> supermarketů. Třeba v Kauflandu byl jednu dobu výhodný landšmíd od
> nějakého dodavatele z Polska, cena byla nasazena na úrovni těch
> nejlevnějších landšmítů, takže hnusů, ale obsah masa byl o třídu výš,
> takže se to vyplatilo skupovat. Kaufland má občas výhodné akční slevy
> různých konzerv, třeba gulášů nebo párků či uzeného masa s fazolí,

Mě teda ty masový konzervy přijdou hnusný lautr všechny.

> měsíc používaný hadr na podlahu. Třeba v Tescu měli jednu dobu za
> výhodnou cenu v akci zlevněné uzené vykostěné tuším plecko, sice to
> maso bylo narvané všelijakými fosfáty a vodou, aby ho bylo víc, takže
> bylo rosolovité a s chutí sekané či levného uvařeného špekáčku, ale
> když se z toho uzeného nařezaly plátky a udělaly jako řízky, voda
> utekla a maso bylo zase krásně masovité a v řízku chutné. A díky akci
> pořád za dobrou cenu... Penny mívá občas kvalitnější zeleninu než

To co se dneska vydává za uzené maso je vážně hrůza, nedávno sem měl Uzenou pečeni s kostí z Globusu a bylo to velice dobré

Offline - Inventář Profil 
21. 10. 2010 11:10 Odeslat příspěvek
na lidlu mi vadí jiná věc. Možná je to problém jenom jedné konkrétní pobočky, ale zásadne nemají některé věci z akčního letáku už pár minut po otevření. A co jsme zaslechl (neoficiálně, JPP) tak je to proto, že si je rozeberou některé prodavačky a rozprodávají je dál.

21. 10. 2010 11:25 Odeslat příspěvek
No ja mam zase tu zkusenost, ze co prodejna LIDL to jiny sortiment akcniho zbozi. Myslim to tak, ze v jedne prodejne maji treba 1/3 veci z letaku, v druhe maji zase neco jineho atd.

21. 10. 2010 12:43 Odeslat příspěvek
Kolega jel ráno v Berouně pro autolékárničky a v 7:10 neměli ani jednu. Jinak tu většinou není problém, že by něco nebylo.

21. 10. 2010 13:56 Odeslat příspěvek
Žulda: u nás taky neměli ani jednu lékárničku

21. 10. 2010 14:10 Odeslat příspěvek
Hm a já tam jedu až za hodinu.

21. 10. 2010 14:22 Odeslat příspěvek
V Mototechně jí mají za 200, tak holt neušetřím :) a koupím jí tam. Dělají v TV bububu, že nebudou a nakonec budou vyprodávat plný sklady. Si teda myslím.

28. 10. 2010 18:52 Odeslat příspěvek
když jsem tam jel pro tu kapalinu do ostřikovačů ted v neděli, koupil jsem tam i hasící přístroj, práškový, 1 kg, s tlakoměrem, za 250 kč. do auta, může se někdy hodit. opět tam měli tu brandovanou autonabíječku za 500 kč.

28. 10. 2010 19:30 Odeslat příspěvek
Mám obavy, že jejich magorment upadl na hlavičku... Samé XXL - chci si koupit pitomý buřty, můžu, v balení XXL, kde je jich 16. A není to náhoda, během týdne dva Lidly dost daleko od sebe, normální balení s 6 buřtama prostě není. Tak holt si svých 6 na utopence koupím zase v Kauflandu.

Offline - Administrátor Profil 
28. 10. 2010 19:40 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný píše
Tak holt si svých 6 na utopence koupím zase v Kauflandu.

Což bude skupinu Schwarz straaaště mrzet, když jí patří obě sítě :)

Offline - Návštěvník Profil 
28. 10. 2010 20:18 Odeslat příspěvek
Lidl kácí stromy.....

Offline - Administrátor Profil 
28. 10. 2010 20:26 Odeslat příspěvek
No a? Kdyby se nekáceli, tak tu máme džungli. My jsme si na chatě s těmihle ekoparazity, co chrání každý strom užili. Zakázali nám pokácet strom, který za dva měsíce spadl, jen štěstí, že nikoho nezabil.
Co ekoparaziti dokážou vidíme nyní na problémech s tzv. ekologickými zdroji energie.
Kdepak, vybetonovat, natřít na zeleno a bude klid.

28. 10. 2010 21:36 Odeslat příspěvek
PatrikChrz píše
Což bude skupinu Schwarz straaaště mrzet, když jí patří obě sítě :)

Skupinu ne, jenom část z Lidlu, budou mít kvůli tomu nižší tržbu.
Ad ekoteroristi - když jsem dneska stál 10 minut na sjezdu z D8 u Litoměřic, anžto kvůli těm hovadům D8 dál nepokračuje, přemýšlel jsem o tom, jak by bylo krásné, kdyby každý řidič mohl nakopnou ekoblba chránícího broučky plnou silou do ***** :grr: .

28. 10. 2010 22:59 Odeslat příspěvek
Nevím, jak u vás, ale tady si Lidl strašně naběhl s tou poslední přestavbou sortimentu. Poslední 4 nákupy u nich byly na 50% obvyklé útraty, takže jim vlastně děkujeme. Nemůžeme najít některé (zjevně zbytné) věci :-))

Fajn je, že ty "Mars" tyčinky za 6,90 jsou hned u vchodu :tleskani

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 157  Další stránka
Stránka 4 z 157 [ Příspěvků: 2344 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies