FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 8. 2020 13:46 Odeslat příspěvek
suram píše
Spíše zaevidoval novou kartu i s jejím cvv kódem, akorát si to nepamatuješ, žes jim ho poskytl. Občas se při platbě na některý údaj z karty pro kontrolu zeptá, jednou na ten, jindy na onen.

Suram má pravdu, prostě jsem asi zapomněl, že jsem u nové platební karty při první platbě zadal CVV kód, a proto jsem byl překvapen, že ho chtějí zadat znovu, výše citovaný text vše vysvětluje, proto v tom Vlazy nehledej senzaci nebo nějaké konspirační teorie
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
18. 8. 2020 09:02 Odeslat příspěvek
ski1961 píše
@Nick Cave
těch článků, že se odkládá ta platnost o půl roku na 1.7.2021 je na netu mraky, zrovna před 4 dny byl na idnes o tom článek.ale je to premiový a tam se jasně píše, že se to odkládá o půl roku.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... omika_mato

Tak je to treba zde k precteni mimo premium
https://www.novinky.cz/finance/clanek/p ... y-40333530
:)
sice to zni super, ale je otazka jestli to pujde nejak zase obejit, neco jako ze zasilku posila kamarad a Gift ci uz to neprojde :( Zkusenost z posledni doby je ze prosla zasilka i za 1700kc z Australie bez blbosti, ale priste nemusi :(

Sice se tvrdi jak to Cina posle nekde z EU, ale to je aplikovatelne jen na nektere zbozi, ktere ma treba Ali. Treba jsou urcite repelenty (ne v CR repelent), ktere beru a ty proste tak nekoupim a tam se procleni nebo i dph bojim, uz proto ze ta polozka je pomerne draha tak jako tak a ted jeste zaplatit blbosti kolem :( A u nas navic to zbozi proste nekoupim (specialni vyrobek co jsem nikdo nebere), nelze koupit takze je to jako v pasti :(

pozn. a ted nemyslim jen Aliexpress, predpokladam ze i nekdo bere jinde eshopy, vyrobce, z USA, Australie


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 8. 2020 09:36 Odeslat příspěvek
@ripper6

tak pokud to bude v praxi tak, jak se píše v tom článku, že si to budu moci proclít online sám, tak bych to tak hrozně zase neviděl..holt si těch pár korun DPH doplatím, stejně objednávám jen drobnosti za pár dolarů, hlavně, že se vyhnu tomu výpalnému 200,- poště za zastupování, pokud jsem to tedy dobře pochopil.
Problém vidím spíše někde jinde. Jak dlouho asi bude trvat, než celnice vůbec to zboží zaeviduje a já se to dozvím..to se může v tomto případě řádně protáhnout, když budou muset evidovat každou zásilku. Fakt si to nemumím představit. Už dneska je běžné, že si něco objednám, dle trace linku vidím, že zásilka je třaba už za 10 dnů v republice a pak to leží někde měsíc a více na celnici, než ta zásilka vůbec projde a tímto se to může neskutečně ještě oddálit, ale kdoví, jak to nakonec všechno bude v praxi vypadat, zatím je ještě skoro rok čas.


Offline - Poslední varování Profil 
18. 8. 2020 11:32 Odeslat příspěvek
Ono se tu psalo, že to budou proclívat už ty zahraniční obchody které budou muset být někde registrované v EU pokud do EU budou chtít prodávat. To bych viděl jako ne příliš dobře proveditelné a v praxi reálné. Nyní se uvádí, že si to bude moct proclívat online každý sám a to mi už přijde jako spíše reálné a lépe proveditelné. Přineslo by to ale celníkům nějaké náklady navíc oproti nynějšku a proto si myslím, že by to asi jen tak zdarma nenechali. Česká pošta a kurýrní služby které to nyní za poplatek vyřizují se možná budou bránit, protože vyřazeni jich z tohoto celního procesu budou přicházet o peníze které z toho nyní mají. Jak to všechno ale bude tak na to si budeme ještě nějakou dobu muset počkat až se ohledně toho začne něco konkrétního zavádět.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 8. 2020 12:05 Odeslat příspěvek
Tak dneska dorazila konečně jedna zásilka přes poštu. Byla sledovatelná..odesílatel odeslal skoro okamžitě, zásilka šla přes Kyrgystán a v republice byla už od 13.7. a objednával jsem 1.7. a pak se to uspalo a zásilka ležela na celnici skoro 5 týdnů, než byla odbavena. Takže jen malá ukázka, že za ty dlouhé časy nemusí vždy číňan a jeho zvolená doprava. Je vidět, že se snaží to posílat přes různé státy,aby to bylo co nejrychlejší, ale zakopaný pes většinou leží tady u nás na celní poště a to si pak neumím přestavit, až vstoupí v platnost to nové doručování, jak dlouho to tam asi bude ležet, když budou muset všechno evidovat, tohle byla věc za dolar..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 8. 2020 12:47 Odeslat příspěvek
jo moje zasilka tu taky byla za tusim 10 dni v cesku a od te doby (20.6.2020) lezi u nejakych pitomcu tady...je to fakt zlo tohle


Offline - Poslední varování Profil 
19. 8. 2020 12:52 Odeslat příspěvek
Mne včera dorazila zásilka z Číny s objednávkou z 15.7.2020. Pokud je doručení do 2 měsíců tak bych z toho žádnou tragédií nedělal i když kdysi to bylo doručované trochu rychleji. Měl jsem už ale i zásilky kterým doručení trvalo více jak 2 měsíce. Buďme rádi, že ty zásilky z Číny vůbec chodí a že celnici pokud není důvod s tím nedělají nějaké zbytečné problémy. Číňané to posílají různými způsoby a přes různé státy asi podle toho kde jim to vychází levněji a nemyslím si, že by při tom brali nějak ohled na rychlost doručení. S tím, že se to nějakou dobu zdrží na celnici je třeba vždy počítat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 8. 2020 17:55 Odeslat příspěvek
Tak tohle mě opravdu už nadzvedlo, to je neskutečná arogance..dle toho článku by chtěli platit DPH i z toho výpalného pošty ve výši 200,- takže cena zboží + výpalné pošty a z té celkové ceny teprve DPH..to už je trochu moc.
https://www.svetandroida.cz/zasilky-z-ciny-2021-prehled/


Offline - Diskutér Profil 
24. 8. 2020 18:12 Odeslat příspěvek
Četl si to celé? Velcí prodejci a portály jako Aliexpress se zaregistrují v EU jako plátci DPH, případně tu budou mít i sklady. DPH vyberou přímo při platbě objednávky, není důvod aby se měnila cena pošty, takže se cena zboží zvedne jen o DPH a už to nebude procházet celnicí, takže by doprava mohla zrychlit. U menších prodejců holt budou muset projít doměřením DPH i zásilky pod 22 € a ten poplatek 200 Kč je nesmyslně prodraží.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 8. 2020 18:51 Odeslat příspěvek
@xtonda

ano četl jsem to samozřejmě celé..já na to poukazoval spíš z principu, že o tom mnou popisovaném postupu se uvažuje jako o primárním a to mě nadzvedlo, že se do výpočtu DPH bude počítat i výpalné pošty a to je dle mého už fakt silné kafe. jestli to pak bude fungovat jinak je věc druhá.


Offline - Poslední varování Profil 
24. 8. 2020 19:33 Odeslat příspěvek
xtonda píše
Velcí prodejci a portály jako Aliexpress se zaregistrují v EU jako plátci DPH, případně tu budou mít i sklady. DPH vyberou přímo při platbě objednávky,
Tomu nevěřím, že by to takto mohlo bez problémů fungovat. Číňané by se téměř určitě snažili v tom podvádět a země EU by asi neměly možnost s tím něco dělat a přicházely by tak o část DPH kterou by nevybrali a neodvedli do EU.
Pokud jde o ty sklady v EU tak ty už existuji i nyní, ale buď z těchto skladu v Evropě není umožněné zasílat do Česka a pokud ano tak se zvýší cena zboží nebo dopravy nebo oboji tak, že se to prodraží natolik, že se to za tu cenu už nevyplatí kupovat.


Offline - Poslední varování Profil 
22. 9. 2020 01:16 Odeslat příspěvek
Včera mi byla doručena zásilka z AliExpress a to docela rychle už po 13 dnech od objednání. Byl jsem trochu překvapený, že mi ji doručilo DPD, protože od DPD jsem žádnou zásilku nečekal a předtím mi všechny zásilky doručovala pošta. Na některé jiné zásilky z Číny už ale čekám víc jak měsíc.
Objednávky z AliExpress dělám přes Twisto kvůli provizím z toho, ale v poslední době se ty provize nějak divně připisují. U jedné zásilky kterou jsem na AliExpress potvrdil asi před měsícem jako doručenou stále nemám potvrzenou a připsanou provizi a mám u ní uvedené, že čeká na potvrzení (AliExpress) a objednávku z před týdne ve Twisto nemám uvedenou vůbec. Nevím jestli se jedná o nějaký problém na straně AliExpress nebo Twista. U včerejší doručené zásilky jsem u AliExpress potvrdil doručení a ve Twisto už ji také mám připsanou.


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2020 11:40 Odeslat příspěvek
Mně Aliexpress mě doručil zásilku přes "Zásilkovnu.cz", a to tak idiotsky na místo, že jsem si pro ni musel jet z krajského města na výdejnu 12 km do vesnické vietnamské samošky, kterou nebylo možné změnit. :-( Vtipné bylo, že Vietnamec měl zmačkaný sešítek A5, kde jsem se musel podepsat . :-)


Offline - Poslední varování Profil 
15. 10. 2020 12:42 Odeslat příspěvek
Příliš nechápu jak to někteří děláte, že vám zásilky z AliExpress chodí do zásilkovny. Za celou dobu co občas objednávám z AliExpress mi to vše doručuje pošta až domů a pouze jednou se mi stalo, že mi to minulý měsíc přivezlo DPD.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 10. 2020 13:03 Odeslat příspěvek
@vlazy

neděláme to nijak..to nemůžeš při objednání nijak ovlivnit, prostě někteří prodejci využívají zásilkovnu a to, že tobě zatím přes ní nic nepřišlo nic neznamená, dřívě či později třeba přijde, ale ty to nijak dopředu neovlivníš :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 54  Další stránka
Stránka 18 z 54 [ Příspěvků: 801 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies