FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 5. 2021 13:40 Odeslat příspěvek
No po přečtení tohoto to vypadá od 1.7. na slušnej vopruz a byrokracii.

https://www.mesec.cz/clanky/od-cervence ... rohlaseni/
Poslední příspěvek

Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 5. 2021 16:30 Odeslat příspěvek
Já to naopak vítám, můžu obejít Českou poštu, většinou jsem platil České poště za zprostředlování celní deklarace větší poplatek, než mi byla vyměřena daň.

18. 5. 2021 17:55 Odeslat příspěvek
Jenže největší problém je v tom že většina lidí kupovala dolarové položky a ti teď zaplatí víc než kolik stál nákup a ještě se budou muset naučit určovat zboží a počítat si daň sami. A ano, řešení by bylo kdyby aliexpress nacpal do jednoho balíku veškeré zboží tak aby v součtu nepřesáhlo 150 eček a tím by to snad byl jeden balím s různým obsahem a tedy jeden poplatek poště. Otázka je jak by se to různé zboží v té celní aplikaci zadávalo. Já jsem vždy objednával více věcí po pár dolarech, akorát každé přišlo zvlášť v balíku. Další možností je že už to proclí rovnou aliexpress při nákupu a tu daň odvede třeba v Nizozemí a pak už to je v rámci EU v pořádku.

Offline - Diskutér Profil 
19. 5. 2021 00:24 Odeslat příspěvek
Bude v tom od července velký zmatek. Tak jak to v Česku často bývá tak se dá předpokládat, že jim to elektronické celní prohlášení ze začátku asi nebude fungovat. Na takové "opičárny" nám je dobrá EU.

22. 5. 2021 12:14 Odeslat příspěvek
https://www.ceskyali.cz/clanky/prehledn ... -1-7-2021/

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2021 13:27 Odeslat příspěvek
Dobrý den, jsem zde poprvé po přihlášení. Vaše diskuze mě velice zajímá, neboť nakupuji již dlouhé léta na Aliexpressu a jinde v zahraničí.
Přiznávám, že se zatím snažím orientovat na těchto stránkách, a zkouším, co zde vše funguje a jak to funguje
K danému tématu mám jednu otázku, když zboží objednám nyní a zaplatím, tak v případě že přijed po 1.7., budu taky platit DPH , clo atd?

23. 5. 2021 13:42 Odeslat příspěvek
@Kedar21

ano, přesně tak..je jedno, kdy zboží objednáš nebo zaplatíš. Jak jsem četl dnes v jiném článku o téhle problematice, tak všechno co bude ve skladech od půlnoci 1.7.2021 bude podléhat celními řízení.

Offline - Návštěvník Profil 
23. 5. 2021 17:57 Odeslat příspěvek
Zdravím. Mám taky dotaz. Bude se to DPH týkat i toho zboží, které na aliexpressu jde objednat ze skladu někde v evropě? U nějakých položek jde zvolit i ČR...nebo se tady bere původ?
Díky

23. 5. 2021 18:19 Odeslat příspěvek
To DPH by se mělo platit pouze u zboží zaslaného ze zemí mimo EU. Pokud bude zboží zaslané ze skladu někde v EU tak by se DPH platit nemělo. Někde jsem ale četl, že někdo objednal zboží na AliExpress ze skladu v Evropě a stejně mu to přišlo z Číny. Z těch evropských skladů AliExpressu zboží bývá většinou dražší a také se tam platí i za dopravu a to je pak na zváženou jestli se to za ty peníze vůbec oplatí takto kupovat.

23. 5. 2021 18:40 Odeslat příspěvek
Bohužel, stává se celkem běžně, že prodávající má u nabídky třeba odeslání z Polska, samozřejmě zboží dražší a i s dražším poštovným, než u stejného zboží přímo z Číny a realita ? Zboží je stejně odesláno z Číny, osobní zkušenost a největší nespolehlivost u čínana vidím v tom, opět z osobní zkušenosti, že se ještě před koupí prodejce zeptám, zdali zboží opravdu odejde z toho skladu v Evropě,které má u nabídky, on odpoví že určitě ano a výsledek ? za pár dnů jsem zjistil, že zboží bylo stejně odesláno z Číny a neudělá se už s tím pak vůbec nic..jen člověk zaplatí více a ještě si na to dlouho počká a tohle se začíná na Ali objevovat čím dál více, tohle už se stalo mnoha lidem, které znám.

23. 5. 2021 19:21 Odeslat příspěvek
Kedar21 píše
... K danému tématu mám jednu otázku, když zboží objednám nyní a zaplatím, tak v případě že přijde po 1.7., budu taky platit DPH , clo atd?

Rozhodující pro to, jaký postup se použije, zda postup platný do 30. 6. 2021 nebo od 1. 7. 2021 bude datum podání celního prohlášení. Takže i když už bude před 1. 7. 2021 zásilka na území ČR, rozhodující bude okamžik podání celního prohlášení. Bude-li celní prohlášení podáno až 1. 7. 2021 nebo později, již se budou uplatňovat nové předpisy (tj. vždy platba DPH, u částek na 150 EUR i platba cla).
Článek z 19.5.2021: https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/O ... -EUR-.aspx

24. 5. 2021 05:55 Odeslat příspěvek
ski1961 píše
Bohužel, stává se celkem běžně, že prodávající má u nabídky třeba odeslání z Polska, samozřejmě zboží dražší a i s dražším poštovným, než u stejného zboží přímo z Číny a realita ? Zboží je stejně odesláno z Číny...

Na tohle mám jedinou radu, číst hodnocení u toho konkrétního zboží, vybírat prodejce jen který má více hodnocení, ideálně co nejvíc z ČR.

24. 5. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
@myšpilín

děkuji za cennou radu. Já nejsem nováček na Ali a nakupuji mnoho let a stovky nákupu, ale můžu se na tohle tvoje doporučení koukat jak chci,ale stejně to neovlivním. Prodávájící měl stovky kladných hodnocení, dokonce v komentářích bylo vidět, že odesílal z Polska, zeptáš se ho, zdali to bude opravdu z Polska a on odpoví ano, až pak zjistíš, že odeslal z Číny, takže s tím neuděláš vůbec nic.

24. 5. 2021 11:00 Odeslat příspěvek
sice to není alibába, ale je vidět, že když se chce tak to jde:
13.5. objednaný nějaký hadr přes insta, víceméně okamžitě informace o odeslání, až v tu chvíli samozřejmě nepřekvapivě, že to je Šenzen
dnes 24.5. to dorazilo překvapivě PPL na obálce YunExpress Dobrovíz
zajímavé je, že i tak se to většinu doby flákalo po ČR, kde to bylo už 16.5., ale po celou dobu přesné tracking info vč. přijetí a odbavení celníky (bez cla)

24. 5. 2021 11:28 Odeslat příspěvek
Mě už ta pošta neuvěřitelně s*re..zásilka od objednání 10.4. byla už v ČR včetně celnice v Liege 20.4. tedy cca 10 dnl od objednání a od té doby někde do dneška leží na poště a stále nic. Doufám, že si ty zásilky pošta sulcuje někde ve skladech a uvolní ji až po 1.7., aby mě mohli obrat o DPH, jiné vysvětlení pro to nemám..

Příloha
1.jpg
1.jpg
[ 94.47 | Zobrazeno 28 krát ]

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 36  Další stránka
Stránka 28 z 36 [ Příspěvků: 529 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies