FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 10. 2022 08:53 Odeslat příspěvek
Dosel vam nekdy balik z Ali dorucovany polskou firmou Swiatprzesylek? Uz resim nekolikaty nedoruceny balik a sledovani vzdy konci u tehle firmy, kde je po 3 mesicich od posledni zmeny "Returned".
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
13. 11. 2022 02:04 Odeslat příspěvek
Čekám na doručení objednávky z AliExpress z 24.8.2022 a sledování končí na Świat Przesyłek posledním záznamem "2022-09-01 10:31:23 PRZESYŁKA DOTARŁA DO ODDZIAŁU" (ZÁSILKA DORAZILA NA POBOČKU) a tím to sledování končí. Podle toho to vypadá, že zásilka je asi už více jak 2 měsíce někde asi v Polsku u Świat Przesyłek a za tu dobu se nepohnula dál. Napsal jsem jim proto dotaz co je s moji zásilkou a odepsali mi toto:
Citace
Dzień dobry,

W przypadku przesyłek zaczynających się na CZ0000.... są to przesyłki nierejestrowane.
Przesyłki wysyłane są w formie listów ekonomicznych.

Jedyną możliwością jest oczekiwanie na przesyłkę do upłynięcia określonego przez sprzedawcę czasu dostawy, a później ewentualnie złożenie reklamacji u sprzedawcy.

Pomocny może okazać się również kontakt z pocztą krajową.

Z poważaniem | Best Regards
Mxxxxxxxx Dxxxxxxxx
CUSTOMER SERVICE

…………………………………………………………………………………………………………

Dobrý den,

V případě zásilek začínajících CZ0000.... se jedná o neregistrované zásilky.
Zásilky jsou zasílány ve formě ekonomických dopisů.

Jedinou možností je čekání na zásilku do uplynutí dodací lhůty stanovené prodávajícím a poté případně podat reklamaci u prodejce.

Pomoct může také kontaktovat národní poštu.

S pozdravem | Best Regards
Mxxxxxxxx Dxxxxxxxx
CUSTOMER SERVICE
Podle AliExpress zbývá na doručení zásilky ještě 10 dnů a tak pokud za tu dobu zásilka nebude doručená tak budu podávat reklamaci (spor).


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2022 06:31 Odeslat příspěvek
Tyhle zásilky, co chodí z ali přes polsko, mi přijdou většinou s velikým zpožděním víc než půl roku od objednání anebo vůbec nepŕijdou, ali ale platbu refunduje, když dám dispute. Když to pŕijde, tak to objevím ráno v poštovní schránce spolu s letáky, to asi znamená, že mi to nedoručuje ČP, ale asi nějaká firma, co přes noc roznáší letáky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2022 10:56 Odeslat příspěvek
Mě poslední odmítli refundovat s tím, že je to stále doručováno i když uběhly 3 měsíce. U předchozí jsem dostal zpět platbu bez dopravy a u první celou platbu.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2022 11:13 Odeslat příspěvek
tak vždy je tam vidět nejzazší datum "doručení", po tomto datu se to označí automat. jako doručeno
a to je ta chvíle pro Open Dispute. Dříve nemá smysl!


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2022 11:16 Odeslat příspěvek
Přesně.


Offline - Inventář Profil 
13. 11. 2022 12:11 Odeslat příspěvek
Nechápu, co se s těma zásilkama děje. Roky to fungovalo vcelku spolehlivě s mnoha desítkami zásilek, ale z posledních 4 zásilek mi došla 1, 2 refundovali, 1 je zase už víc než měsíc proclená a dodaná doručovací firmě, ale stejně jako u předchozích se nějak finální doručení nekoná. Tam to snad masově kradou, jinak si to neumím vysvětlit.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2022 14:02 Odeslat příspěvek
No tady se obávám problémů. Pokud to jde přes Polsko a u nás to pak doručuje nějaká firma která roznáší letáky tak třeba u mě není šance. Letákové firmy se nedostanou do vchodu ke schránkám. Navíc i kdyby zvonili tak přes den nejsem doma. A pochybuju že nějaký roznašeč letáků bude volat telefonem. Pouze pošťačka má klíč. Tím pádem není šance to doručit.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2022 18:23 Odeslat příspěvek
Mě teď refundovali postupně 3 zásilky z Číny, doručeny měly být někdy v září a nic.


Naposledy upravil myšpulín dne 14. 11. 2022 05:39, celkově upraveno 1


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 11. 2022 01:23 Odeslat příspěvek
Přišla další odpověď z Polska od Świat Przesyłek na některé moje další doplňující dotazy.
Citace
Witam,
mamy dwa rodzaje przesyłek przychodzących do nas na magazyn/do firmy z Chin.
Są to przesyłki CNLP (paczkomatowe-rejestrowane) i PL/CZ (zależnie od kraju docelowego - nierejestrowane).

Przesyłki CNLP są droższe i widzimy ich statusy na praktycznie całej drodze skanowania.
Jednakże w przypadku przesyłek PL/NL są to przesyłki ekonomiczne - są prawie bezpłatne i dlatego ich numery nie są wprowadzane do systemów po odprawie celnej. Dlatego też tego typu przesyłki nazywane są nierejestrowanymi - nie widzimy ich skanów ani statusów.

Nasza firma jest dystrybutorem przesyłek CNLP a także PL/CZ/NL na terenie Polski, Czech i Holandii. Sam proces polega na tym, że podejmujemy przesyłki po ocleniu, przeprocesowujemy je w punkcie, przepakowujemy z tira na tir, i jadą w dalszą drogę. Współpracujemy z lokalnymi firmami pocztowymi.
Wykonujemy u nas skan w momencie przerzucenia przesyłek z tira na tir, ale ze względu na charakter ekonomiczny przesyłki, nie odpowiadamy za przesył informacji systemowych na każdym etapie tranportu.

Proszę spodziewać się doręczenia w zapewnionym przez sprzedającego czasie. W przeciwnym razie, lub gdy termin już upłynął, proszę składać do sprzedającego wniosek o reklamację (taka jest systemowa procedura Aliexpres/Alibaba).

…………………………………………………………………………………………………………

Vítejte,
máme dva typy zásilek přicházejících do našeho skladu/firmy z Číny.
Jsou to zásilky CNLP (balíkokomatové registrované) a PL/CZ (v závislosti na cílové zemi - neregistrované).

Zásilky CNLP jsou dražší a jejich stav vidíme prakticky po celou dobu sledování.
Nicméně v případě zásilek PL/NL jsou to ekonomické zásilky - jsou téměř zdarma, a proto se jejich čísla po celním odbavení nezadávají do systémů. Proto se tyto typy zásilek nazývají neregistrované - nevidíme jejich sledování ani stavy.

Naše firma je distributorem zásilek CNLP a také PL/CZ/NL v Polsku, Česku a Holandsku. Samotný proces spočívá v tom, že přebíráme zásilky po proclení, přepracujeme je na místě, přebalíme je z tiru na tir a jedou dál. Spolupracujeme s místními poštovními firmami.
Provádíme sledování v době překládání zásilek z tiru na tir, ale vzhledem k ekonomické povaze zásilky nejsme zodpovědní za přenos systémových informací v každé fázi přepravy.

Prosíme očekávejte dodání ve lhůtě stanovené prodávajícím. V opačném případě, nebo pokud lhůta již vypršela, podejte reklamaci prodejci (takový je systémový postup Aliexpres/Alibaba).
Z toho vyplývá, že zásilky evidují a sledují po dobu přijití do Świat Przesyłek a dále se už jejích evidenci a sledováním nezabývají a tak se asi nedá zjistit co se dále s těmi zásilkami děje a kdo nebo kde je zdržuje. Z Polska do Česka to není tak daleko a tak je neskutečné, že ve 21 století a v roce 2022 to doručení zásilky až tak dlouho (více jak 2 měsíce) trvá, pokud vůbec to doručí. Z Číny do toho Polska to došlo docela rychle, ale dál už to vázne. Jedná se ale o ekonomické dopisy a tak na to v Evropě kašlou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 11. 2022 19:42 Odeslat příspěvek
a jakou dopravu jste volili při objednávání, kdy to chodí přes tyhle poláky ?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 54  Další stránka
Stránka 48 z 54 [ Příspěvků: 801 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies