FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Nadšenec Profil 
15. 9. 2021 20:35 Odeslat příspěvek
Poslanecká sněmovna schválila 14. 9. 2021 novely zákonů o dani z přidané hodnoty a celního zákona, které jí byly vráceny Senátem ČR v červenci tohoto roku.
V praxi to znamená, že celní orgány budou při dovozu všech zásilek, a to i u zásilek s nízkou hodnotou (do 22 EUR), vyměřovat a vybírat DPH, pokud k jejímu vybrání nedojde již zahraničním e-shopem.

K dokončení legislativního procesu je kromě zveřejnění ve Sbírce zákonů ještě nutný podpis prezidenta. Novely nabudou účinnosti následující den po zveřejnění ve Sbírce zákonů. Předpokládáme, že to nastane 1. 10. 2021.
Od 1. října 2021 bude navíc nezbytné podávat celní prohlášení na veškeré zásilky přicházející ze zemí mimo EU, což je přímo upraveno celními předpisy EU.

Zdroj: http://www.celnicka.cz
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
15. 9. 2021 20:50 Odeslat příspěvek
No právě. Nutný je ještě podpis prezidenta :lol:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 9. 2021 08:27 Odeslat příspěvek
Podepíše to Mynář v.z. ... BTW přesně před měsícem jsem dostal mail, že moje zásilka je v zemi určení, a do dnes po ní není ani vidu...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 9. 2021 08:38 Odeslat příspěvek
Problém je, že země určení je tam, kde je celní pošta, v poslední době převážně Belgie. Obecně tedy oblast EU.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2021 21:01 Odeslat příspěvek
Pro info: uz u 3 zasilek mi pres sledovaci cislo zasilky prisla notifikace, ze mam doplnit udaje pro celni rizeni. 2 z AliExpressu a 1 z eBay.
Pro eBay jsem vcera vyplnil celni prohlaseni pres ecep a dnes mi prisla emailem informace, ze prohlaseni bylo uspesne vyrizeno a zasilka byla propustena k doruceni. Neplatil jsem nic.
Kód rozhodnutí – "20210929 130840"

Ty 2 z Ali jdu vyplnit ted. Snazil jsem se dostat IOSS od obou prodejcu, ale jeden zatim neodpovedel a druhy napsal, ze ho nemuze najit a ze mam kontaktovat Ali podporu :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2021 21:16 Odeslat příspěvek
no vidím, že dostávát IOSS z čínanů z Ali bude asi pěknej problém..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2021 21:40 Odeslat příspěvek
Tak se zda, ze zatim co jsem cekal na odpoved, tak me ti smradi z CP u jedne zasilky predbehli a podali prohlaseni za mne :grr: a ecep portal uz mi nedovoli podat prohlaseni, protoze uz bylo podano.
Citace
Pro uvedenou zásilku již bylo podáno celní prohlášení a tedy není možné k zásilce podat další celní prohlášení. Pokud jste celní prohlášení nepodali sami, je možné, že celní prohlášení podala vaším jménem Česká pošta, s.p., jako řádně zmocněný zástupce. Pro více informací se obraťte na společnost Česká pošta, s.p.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 9. 2021 21:52 Odeslat příspěvek
Stileth:
Tak to jsi k tomu asi musel ČP dát plnou moc. Možná už někdy v minulosti.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2021 22:05 Odeslat příspěvek
to jako jak ? jako že si sama pošta rozhodne, že mě zastoupí bez mého souhlasu a pak mě za to ještě zkasíruje za jejich službu ?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 9. 2021 22:18 Odeslat příspěvek
@vlazy, dopr.. mas pravdu, pred 2 lety mi stopli zasilku a udelil jsem jim plnou moc :(
Safra, ted ji ctu a je na dobu neurcitou nebo do odvolani.. ach jo.. tusi nekdo jak ji muzu zase odvolat?
Diky

edit: ted me jeste napada, je vubec ta plna moc platna kdyz aktualni adresa doruceni je jina nez ty uvedene na plne moci?


Offline - Nadšenec Profil 
29. 9. 2021 23:36 Odeslat příspěvek
Stileth píše
@vlazy, dopr.. mas pravdu, pred 2 lety mi stopli zasilku a udelil jsem jim plnou moc :(
Safra, ted ji ctu a je na dobu neurcitou nebo do odvolani.. ach jo.. tusi nekdo jak ji muzu zase odvolat?...

Obchodní podmínky České pošty pro celní deklarantství:
3.9 Ukončení Smlouvy, právo na odstoupení od Smlouvy.
...
3.9.2 Ukončení Smlouvy. Klient i Podnik mají právo Smlouvu ukončit kdykoliv, i bez uvedení
důvodu, písemnou výpovědí doručenou druhé smluvní straně.
V případě výpovědi Smlouvy ze strany Klienta Smlouva skončí dnem následujícím po doručení
výpovědi. Zahájil-li však Podnik poskytování služby Celní deklarace ve věci zásilky/zásilek
před obdržením výpovědi Klienta, skončí Smlouva nejdříve dnem ukončení posledního Celního
řízení zahájeného před doručením výpovědi Klienta Podniku.
V případě výpovědi ze strany Podniku Smlouva skončí 30. dnem od doručení výpovědi
Klientovi.

Více na https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/483930/OP-celni-deklaranstvi.pdf/6aec5e1e-a675-9a65-1b80-f95ab2f1c883

-- 30. 9. 2021 00:43 --

Stileth píše
Pro info: uz u 3 zasilek mi pres sledovaci cislo zasilky prisla notifikace, ze mam doplnit udaje pro celni rizeni. 2 z AliExpressu a 1 z eBay.
...
Ty 2 z Ali jdu vyplnit ted. Snazil jsem se dostat IOSS od obou prodejcu, ale jeden zatim neodpovedel a druhy napsal, ze ho nemuze najit a ze mam kontaktovat Ali podporu :D

Myslím, že u obou prodejců z Ali se použije stejné IOSS a to od Aliexpressu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2021 00:06 Odeslat příspěvek
@nikko: chapu to dobre, ze nestaci odvolani plne moci, ale musim poslat pisemnou vypoved? to jako fakt?

@ski1961: temer to tak vypada jestli chapu dobre bod 3.4.1 Uzavření Smlouvy konkludentním zplnomocněním


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2021 04:55 Odeslat příspěvek
Mě spíš zaráží že zákon platí až od 1.10 takže by neměla být funkční ani ta aplikace, ani by člověk neměl sám podávat celní deklaraci a už vůbec by se neměly proclívat zásilky do 22 eur.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
ski1961 píše
to jako jak ? jako že si sama pošta rozhodne, že mě zastoupí bez mého souhlasu a pak mě za to ještě zkasíruje za jejich službu ?


Ano, vypadá to tak. Navíc z jejich strany stále nemám potvrzeno odvolání plných mocí a vyslovení zákazu proclívání za mou osobu v rámci eCEP. A to jsem jim to posílal postupně 2xE-mailem na PHA 120, jednou podával písemnou formou na pobočce a jednou zasílal na jejich ePodatelnu (a ani k tomu se odpověď neobtěžovali napsat). Takže snad jedině může ještě někdo zkusit datovou schránku, jestli nebude úspěšnější.

Jediné, co se mi z nich podařilo vyrazit, bylo vrácení poplatku 150 Kč za "nelegálně" proclenou zásilku (byla pod 22 EUR, ale odesílatel cenu deklaroval včetně poštovného a pošta si přirazila poštovné další a bylo), taky asi po výměně 10 E-mailů a jedné písemné reklamaci, jak jsem psal výše, ale to bylo taky přes 3 urgence a měsíc a půl od toho, co mi napsali, že mi poplatek vrátí (a chybně vyměřené DPH samozřejmě ne).

petrmegac píše
Mě spíš zaráží že zákon platí až od 1.10 takže by neměla být funkční ani ta aplikace, ani by člověk neměl sám podávat celní deklaraci a už vůbec by se neměly proclívat zásilky do 22 eur.

Zásilky se takto proclívají už od začátku platnosti nařízení, viz výše v diskuzi, jen teď tam spadnou i zásilky do 22 EUR (předtím to i bez zákona bylo 22-limit bez cla).

Jinak bez záruky, z AliExpress to ze strany zákazníka vyrazit nešlo, ale o prázdninách některé obchody na něm uvedly IOSS číslo, které by mělo být pro celý AliExpress: NL826439810B01, diskutovalo se to výše.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 9. 2021 16:35 Odeslat příspěvek
Ja jsem si dohledal, na jakou emailovou adresu (sklad.praha...) jsem pred cca 7 lety posilal tu plnou moc. Zeptal se na zpusob odvolani a pry staci poslat email, kde bude cele jmeno a datum narozeni. Poslal jsem odvolani v emailu a do 2 minut jsem mel zpatky potvrzeni.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 54  Další stránka
Stránka 36 z 54 [ Příspěvků: 801 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies