FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 6. 2022 08:20 Odeslat příspěvek
Tak to je klika, protože neodmítnutí návrhu prodávajícího v limitu většinou to znamená "auto accept" jeho řešení (pokud to není zpráva, ale protinávrh v dispute) a Ali pak nic nevyplatí, asi záleží i na aktuální reputaci prodávajícího.

vlazy: U mě karty (včetně Creditas) v zimě nefungovaly dokud jsem neprovedl ověření osoby, ale ani pak ještě den dva ne, takže tam spíše byl technický problém. Podle mě to může být i o tom, že karta byla přidána před implementací vyšší úrovně zabezpečení a neprošlo to bez 3D secure ověření. Ale obecně ta chyba znamená odmítnutí bankou. Někdy to dělalo v případě, že v dané měně nešlo kartou platit (já teď platím přímo v CZK).
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 08:27 Odeslat příspěvek
pmoravec: se priznam ze ja vzdy vic pouzival ebay, takze presne tyto spory ani neznam, dobry vedet :)
Vetsinou se ale s nima ani uz nedomlouvam, pokud je to vadny nebo neco, tak rovnou jim umyslne otevru spor.
Me to rikala jedna znama rakoska, ze proste tyhle Cinani, ze sazej na to ze ty lidi z EU, USA jsou stejne blby a tak jim tam napisou treba ze baterka ma 90 000 lumenu a nebo ze jak je to outdoor :D

Muzes se sam podivat co bys z toho usoudil...
https://www.aliexpress.com/item/4001159 ... 1802N5nfuL

Features:
1.This sheet is made of polyester, waterproof and durable.
2.Easy to use for outdoor activities.
3.Camouflage design, nice disguise effect, can shelter sun and rain.
4.Lightweight and can be folded into compact size for easy carrying.
5.Useful tackle for outdoor use, camping, hiking, etc.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 6. 2022 09:12 Odeslat příspěvek
No moc takové věci na AE nekupuji, vypadá i z jejich fotek dost průsvitně. Recenze s fotkami z FR jsou od 1 člověka a je dost málo nákupů a recenzí. Ale prodejce jako takový s 95% podezření nebudí. Takže bych se asi chytil, možná by mi byla podezřelá ještě ta hmotnost.

Jinak OT: Nastříkat to impregnačním sprejem na textil nepomohlo, když je to polyester? Přijde mi to, že zapomněli na povrchovou vodoodpudivou úpravu...


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 11:41 Odeslat příspěvek
ripper6:
Nevím který nebo jaký kurz máš konkrétně na mysli. Já se v těch kurzech příliš nevyznám a příliš nevím která banka má více či méně výhodný kurz a u kterých karet. Vím, že o Hello kreditce se tu ve fóru píše, že má dobré kurzy, ale tu bohužel nemám.

pmoravec:
Na AliExpress jsem v minulosti platil kartami už mnohokrát, ale nikdy mi platba nebyla odmítnuta. Kartou MMB jsem tam nyní chtěl zaplatit poprvé a banka tuto platbu odmítala. Na AliExpress si karty neukládám a údaje z karty vždy zadávám před platbou. To, že to asi neprošlo bez 3D secure mi připadá jako nejpravděpodobnější. MMB asi platby kartou bez 3D secure nepodporuje a zamítá je a platební brána AliExpress zase asi nepodporuje 3D secure. Kartou Creditas to prošlo bez problémů, protože tato banka asi platby bez 3D secure nezamítá. Že by některá banka neumožňovala platit v měně USD mi připadá jako téměř nepravděpodobné.
Zajímalo by mne jak na AliExpress platíš přímo v CZK. Na AliExpress si jde nastavit ceny zboží v různých měnách včetně CZK, ale kdysi jsem někde četl, že je to pouze orientační přepočet a při nákupu se cena vždy zaúčtuje v USD. Pokud ale skutečně nějak na AliExpress platíš v CZK tak nejedná se náhodou o nevýhodnou platbu DCC?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 6. 2022 13:12 Odeslat příspěvek
Ano, nastavím měnu v CZK, platba skrze aplikaci je mi skutečně účtována jejich kurzem v CZK (i když při nastavování měny píšou něco o tom, že jde o orientační zobrazení měn).

Moc jsem to poslední dobou nezkoumal, ale před cca rokem jimi přepočtený kurz vycházel líp než kurzy debetních karet, kterými jsem to platil normálně, plus v případě problému vraceli částku v CZK, takže nedošlo k dvojité konverzi s kurzovou ztrátou v obou směrech. Ale jak se dívám teď, tak už to asi spadlo na hroší kurzy ala DCC. Teď jsou tam kurzy dost rozkolísané, tak se to nedá moc zjistit, aktuálně uvádějí kurz 24.26 CZK/USD, ale při přepočtu cen některého zboží, když přepnu měnu, mi to přepočtem vycházelo na 24.63 CZK/USD, asi si něco přirazil i obchodník za platbu jinou měnou. Nicméně třeba eKarta mBank má 24.6454 (World má kurz lepší), AirBank 24.311, další se mi nepodařilo dohledat.

3D secure včetně ePIN+SMS kupodivu AliExpress umí, ale asi jen u některých karet některých bank a použije to jen při části plateb (většinou u vyšších částek).


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 13:27 Odeslat příspěvek
tip: já platím v USD a CRV kartou (nebo KK HB!)


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 13:28 Odeslat příspěvek
pmoravec: jj ale napric prodejcima je takova to plachta +- stejna :) Ja ji chtel zkusit, pac se me libil print, skladnost a balicek :) Impregnaci jsem pouzil, ale taky me kloudna stala asi 500czk a uz to nehodlam se s tim delat. To radsi zvolim tady v CR normalni jinou plachtu.

Hmotnost tezko rict, mas dnes i tenke ultralicht tkaniny kdy to nepusti a funguje to :)

vlazy: aha, no na to nemusis byt expert :) Hello kk pokud muzes mit je jasna vec, pokud ne tak od mBank Visa Svet a nebo pak Creditas :) Jestli tam cpes kartu MMB - Moneta Money Bank? Tak ta mela snad nejhorsi kurzy, takze tu rovnou dej pryc.

-- 15. 6. 2022 14:30 --

ROlda78: CRV - Curve karta neni zla ale pozor tu nemam rad, jednak ma limit v zakladu a dalsi vec je nutne tam hlidat weekend, takze to pri zapomenuti treba i zde u placeni v Ali Express se muze klidne nascitat :( A nejen to, proste to nevzpomenu, rychle sup je Sobota... platim ebay, Alika, ted to vezmu do zahranici a vyberu v Rakousku... :D


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 13:36 Odeslat příspěvek
máš aktuální info o CRV?
IMHO jsou limity jinde a víkendovka snad také není (mohu se mýlit, hledat se mi to nechce)


Offline - Inventář Profil 
15. 6. 2022 13:54 Odeslat příspěvek
@ROlda78: Ano, na červen až srpen je u Curve zrušen víkendový příplatek a limit na kurzové směny je navýšen na 1000GBP/měsíc


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 14:50 Odeslat příspěvek
pmoravec:
A jak se ti ta platba na AliExpress v CZK zaúčtuje na účtu v bance? Je to přesně ta stejná částka jako na AliExpress při platbě? Před chvíli jsem zkusil si tu věc kterou jsem koupil na AliExpress zobrazit v CZK a vychází to přepočtené kurzem 24,509 CZK za USD a když se dívám na kurz který mám u dnes zaúčtované platby tak ten je 24,205 CZK za USD. Znamená to, že AliExpress to přepočítává horším kurzem než naše banky v Česku. Bude ale asi záležet jako který den a u kterého zboží.
Pokud 3D secure včetně ePIN+SMS AliExpress umí tak co potom mohlo být příčinou, že mi nešlo zaplatit kartou MMB? Že by MMB z nějakých důvodů platby kartou pro AliExpress blokovala?
V těch kurzech při platbě kartou v cizích měnách se příliš nevyznám. Ono se to stejně přepočítává podivným způsobem nejdříve na euro a pak až na CZK a to něco podle kurzu karetní firmy a něco podle kurzu banky a to ještě něco v den platby a něco v den zaúčtování na účtu a každá banka to asi bude mít trochu jinak.

Kreditní kartu žádnou nemám, ale mám k dispozici pouze debetky z FIO, Creditas, MMB, HB, RB a Equa bank. Můžete mi někdo kdo se v tom vyznáte poradit která z těchto karet je v současnosti nejvýhodnější na platby v cizích měnách s ohledem na kurzy?


Offline - Diskutér Profil 
15. 6. 2022 15:39 Odeslat příspěvek
pravděpodobně budu jednookým králem (mezi slepými) Creditas


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 17:22 Odeslat příspěvek
Creditas bude mít asi kurzy dobré i když asi ne ty nejlepší. A co MMB? Před nedávnem mi MMB zaslala zprávu s informaci, že mi na moji kartě nastavili skvělé kurzy a ve které mi mj. píšou, že
Citace
Vážený pane XXXXXX,
na zahraniční dovolenou můžete s klidem vyrazit bez návštěvy směnárny. V cizině si totiž bez problémů vystačíte s platební kartou od MONETA Money Bank s výhodnými kurzy, které můžete využít až do konce srpna. Kartou plaťte stejně jednoduše jako v Česku.
Mělo by to platit i na platby v zahraničních e-shopech a na všechny měny včetně eur a nebo amerických dolarů. Je ale otázkou jestli ty kurzy jsou opravdu až tak skvělé nastavené a jestli jinde nejsou ještě skvělejší. Chtěl jsem to nyní vyzkoušet na AliExpress, ale bohužel MMB mi to tím zamítnutím platby neumožnila.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 6. 2022 19:40 Odeslat příspěvek
ROlda78: to je vse krasa a dekuji za info, ale vazne mam i jine starosti nez hlidat karty jako je Curve zda neco se zmenilo na 2 - 3 mesice a co nabidla vlazymu Moneta, ktery se zde vzdy ve foru posmivali ze to muze pouzivat jedine... :D
A pak souper dokola s tim na AliExpress jestli tu kterou kartu rad schroupe :D

EDIT: btw mas vlazy pravdu, pisou to ve vlaknu Moneta
viewtopic.php?f=316&t=1250066&start=5655
takze tam se doctes proc jsem to nejspis nevedel, jelikoz debetku / kk od Monety prave uz leta nepouzivam a lezi v supliku :)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 6. 2022 11:48 Odeslat příspěvek
vlazy: V CZK se zaúčtuje přesně částka, kterou na AliExpress platím (např. 1.6. 292,49 CZK, platba je opravdu v korunách), ale aktuálně to opravdu nevychází kurzově ideálně, AliExpress si ty kurzy stanovuje cca 2-3x denně prediktivně podle trendu. Včerejší platba co jsem pokusně udělal u Equa v USD ještě není zaúčtovaná, takže jak dopadl kurz tam nevím.

K těm platbám v cizí měně: třeba mBank zobrazuje rovnou i částku blokace v korunách, která se pak i skutečně zaúčtuje, ale některé banky blokaci ukazují bez kurzu nebo středovým kurzem, a pak to zaúčtují skutečným.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 6. 2022 14:42 Odeslat příspěvek
pmoravec:
Ono se asi nedá předpokládat, že by ten kurz při platbě v CZK byl stejný jako z USD na CZK a nebo to vycházelo dokonce i lépe. Číňané to budou mít dobře spočítané tak aby to vycházelo dobře především pro ně. Lépe by to mohlo vyjít pokud by mezi platbou a zaúčtováním v bance došlo k nějakému neočekávanému většímu výkyvu v kurzech, ale na to nejde počítat. Já na AliExpress platím vždy v USD a až doteď by mne ani nenapadlo, že by to mohlo jít zaplatit i v CZK. Je ale vidět, že kurzově to vychází lépe při platbě v USD. Blokace ať platím v jakékoliv měně kromě CZK (nejen na AliExpress) se na účtu zobrazuje vždy v CZK ale je to částka pouze přibližná a při zaúčtování se trochu zrněni podle kurzu kterým se to zaúčtuje.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Další stránka
Stránka 46 z 54 [ Příspěvků: 801 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies