FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Offline - Inventář Profil 
23. 8. 2021 08:35 Odeslat příspěvek
Mně teda nějaké opožděné zboží, které jsem objednával na začátku června, minulý týden dorazilo. Stejně jako dříve bez nějakého papírování a s nějakým divným štítkem asi české pošty.

Myslím, že si s tím Číňani nějak poradí. Určitě chápou, že zaplacení cla a DPH není podstatný problém, ale když by se na to navázalo papírování, zdržení a výpalné České pošty (a stačí negativní odezvy pár uživatelů), tak by to byl prakticky konec objednávek z ČR pro jejich eshopy.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
23. 8. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Pro zajímavost: Česká pošta už kromě Aliexpressu spolupracuje i s portálem Wish
https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-spolupracuje-s-portalem-wish


Offline - Trvalý BAN Profil 
7. 9. 2021 16:02 Odeslat příspěvek
Už někomu přišlo zboží v novém režimu ? Nemontovala se do toho poplatková ČP se svými poplatečky? Prosím popis procesu. Nějak mám obavy objednávat i když v ceně u zboží na Ali je VAT uvedena....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 9. 2021 08:44 Odeslat příspěvek
Přišlo a nikdo po mně nic nechtěl. Jako odesilatel byla na obálce nějaká firma v Dobrovízi.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 17:04 Odeslat příspěvek
redhaven píše
Už někomu přišlo zboží v novém režimu ? Nemontovala se do toho poplatková ČP se svými poplatečky? Prosím popis procesu. Nějak mám obavy objednávat i když v ceně u zboží na Ali je VAT uvedena....

Už několikrát jsem z Aliexpressu nakoupil zboží v "novém" režimu a průběh dodání byl zcela bez problémů.

Šlo o zboží do 22 EUR, DPH už bylo Aliexpressem započteno do koncové ceny objednávky. Na fakturu Aliexpress nenapsal své IOSS number a nebylo to ani potřeba. Celní správa ani Česká pošta mě kvůli proclení nekontaktovali, žádný formulář eCeP jsem nevyplňoval. Všechno mi doručila Česká pošta až domů, nechtěla po mě žádné poplatky (např. DPH, poplatky za zastupování při proclení, poplatky za uskladnění zboží v meziskladu aj.) Zboží bylo doručováno přes Maďarsko nebo Belgii. Na webu České pošty se tracking zásilek nezobrazoval, výjimkou byla doporučená zásilka, u které také vyžadovali podpis při převzetí. U některých zásilek došlo v průběhu přepravy ke změně dodacího čísla. Na zásilkách byl jako odesílatel Sintrans Global , P.O. BOX Praha. Některé (už zabalené) zásilky z různých objednávek byly vloženy dohromady do nové velké obálky a doručeny společně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 9. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
a to, že chodí zásilky pořád po staru a nikdo po Vás nic nechce, tak není to náhodou tím, že to pořád u nás není schválené nebo už to snad senát schválil ? nejsem úplně v obraze..


Offline - Trvalý BAN Profil 
8. 9. 2021 17:59 Odeslat příspěvek
To jsme dva, ale hádám že panastvo senátní zatím neschválilo..


Offline - Administrátor Profil 
8. 9. 2021 18:03 Odeslat příspěvek
Já to taky pořád nechápu, proč řešíte nějaký "nový způsob", když to pořád leží v poslanecké sněmovně - https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=867

Na řadu to přijde možná hned v úterý 14. září. A pokud odhlasují jednu variantu (senátní nebo poslaneckou), tak jim to může vrátit ještě Milouš a to by to pak neplatilo vůbec.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 9. 2021 18:21 Odeslat příspěvek
ski1961 píše
a to, že chodí zásilky pořád po staru a nikdo po Vás nic nechce, tak není to náhodou tím, že to pořád u nás není schválené nebo už to snad senát schválil ? nejsem úplně v obraze..

Myslím, že to nesouvisí přímo s tím, zda je v Česku schválena novela o DPH. Je to díky Aliexpressu, který se rozhodl v případě zásilek do EU zařizovat celní záležitosti sám místo zákazníků. Stejnou službu poskytuje i zákazníkům z jiných zemí EU, kde už novela DPH schválena je. Není v jeho zájmu, aby zákazníci (nepodnikatelé) museli platit dopravcům poměrně vysoké poplatky za zastupování u celního řízení a byli zatěžováni administrativou.


Offline - Administrátor Profil 
8. 9. 2021 18:28 Odeslat příspěvek
Ach jo.

Současný stav - zásilky do 22 EUR jsou osvobozeny od DPH.

Nový stav - všechny zásilky budou podléhat DPH.

Takže pokud teď Ali(cosi) vybírá DPH, tak to jde do jeho kapsy.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 9. 2021 09:13 Odeslat příspěvek
AliExpress teď už automaticky připočítává DPH při placení nákupu pokud máš dodací adresu v EU, už se tomu nevyhneš. Kde ty vybrané peníze končí, to těžko říct, ale někde jsem četl, že to posílají do dané země. A jinak poslední 2 zásilky co jsem objednával cca měsíc nazpět dorazily bez problémů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 9. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
No já jenom nechápu jednu věc. Pokud zákon stále neplatí, tak teoreticky hrozí, že když je balík nad 22EUR, měli by ho zadržet celníci a projít celním řízením. Vše postaru.


Offline - Administrátor Profil 
9. 9. 2021 19:02 Odeslat příspěvek
stepano: jak je mohou posílat do dané země, když v naší zemi není přijatá právní úprava, která by vybírání těch peněz umožňovala?

petrmegac: souhlas.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 9. 2021 19:42 Odeslat příspěvek
petrmegac píše
No já jenom nechápu jednu věc. Pokud zákon stále neplatí, tak teoreticky hrozí, že když je balík nad 22EUR, měli by ho zadržet celníci a projít celním řízením. Vše postaru.

Myslím, že ne. Pro zboží nad 22 EUR (až do 150 eur) platí starý český zákon o DPH, takže DPH se českému státu musí odvést. Současně v Česku platí nový zákon EU o systému IOSS. Zboží proto prochází "novým" typem celního řízení v rámci IOSS. Aliexpress je zaregistrovaný do IOSS a současně místo svých zákazníků sám vyřizuje celní prohlášení s celníky patřičné země EU. To je důvodem, proč český kupující nemusí podávat elektronické celní prohlášení přes eCeP. U zboží nad 150 EUR naopak probíhá klasické "staré" celní řízení.


Offline - Administrátor Profil 
9. 9. 2021 21:43 Odeslat příspěvek
https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/O ... -EUR-.aspx
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 54  Další stránka
Stránka 35 z 54 [ Příspěvků: 801 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies