FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Nákupy Anglie po Brexitu

Offline - Trvalý BAN Profil 
7. 12. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
To ale není dobrý nápad. Takhle to pak končí:
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/muz-z-kromerizska-si-objednal-pres-internet-auto-z-anglie-a-prisel-o-penize-40315403
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 12. 2021 19:22 Odeslat příspěvek
Drsný, ale já věřím, že se tomu dá předejít. Buď jsem střelec nebo jsem měl před lety více štěstí než rozumu, když jsem z autorizovaného servisu z Nizozemska na dálku zaplatil motorku a za 3 dny si pro ni přijel. Když si člověk vybere solidní protistranu, tak věřím, že se takový obchod dá uskutečnit na dálku, případně přes prostředníka, který danou věc i omrkne na místě.
Spíše než o daný proces, jak to udělat, mi jde o to zda je to v situaci okolo brexitu vůbec proveditelné. Aby to celé neztroskotalo na clu nebo dph, a výsledná úspora se poté nevytratila... :)


Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
petrmegac píše
Na risk jsem objednal věci z Myprotein. Bohužel už nejde objednávat z Anglie jak jsem byl zvyklý, neb u nich nejsme cílovou zemí, takže objednáno ze Slovenska. Balík došel ale stejně z Anglie a bez doplatku. Dovezla Zasilkovna.

Hodne zalezi kde to objednas, kde to zbozi fyzicky maj a odkud ho podle me poslou?
Ja mam treba zahadu sluchatek.
Na Amazon com meli sluchatka co vyrobce ukoncil, u nas stali bezne 13 000czk. Tady meli stat cca 7000czk.
Pocital jsem ze tam se napari DPH + CLO pripadne.
Zaplatim tedy kartou pac to beru jako USA a cekam. Chtelo to jeste PAS nebo nejaky doklad pro pripadne zastupovani v celnim rizeni a jeste jeden poplatek mensi ale to bylo celkem par korun.

Prileteli bez kecu za 14 - 17dnu sluchatka.
Odeslano to bylo z Holandska. Prebrala to pritelkyne a nic nechteli, bylo to tusim DHL nebo nejaka takova firma.
Vubec jsem nepochopil jak to mohlo projit a napadlo me ze proste Amazon mel sklad v NL a tam to poslali.
:)
Jeste jsem cumel ze koukam na kk kdyz jsem uz na to skoro zapomel a vidim amazon vraceni penez asi 180czk a pak dohledal jsem ze je to z tech sluchatek asi ten poplatek :D

Bohuzel z ebay com za vec asi cca 1500czk uz tam skocilo asi navic 331czk k cene zbozi vcetne postovneho. Take USA ale tez tam bylo na balicku Holandsko, jen mam ted za to ze to bylo nejak prelepene, tudiz hadam ze tam v NL uz potom hodi nejakou svoji nalepku asi jako celnice nebo urad ci co.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 6. 2022 14:49 Odeslat příspěvek
Takže nákup z anglického Sportsdirectu, vešel jsem se do 150€ čili bez cla, odesláno z Británie, proclení bylo někde ve Francii a žádné DPH jsem nedolácel.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 19 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies