FinExpert.cz

Přihlásit se




Preposilani zasilek z USA, jaka je nej sluzba?

Offline - Poslední varování Profil 
25. 1. 2022 11:58 Odeslat příspěvek
Resim momentalne po dlouhe dobe, preposlani zasilky z USA, tedy kdy prodejce zasila pouze na USA adresu a neni to mozne sehnat / vyresit jinak.
Zname jsou treba shipito.com ale s nima nemam zkusenosti a co ctu jsou hodne drahy nebo se zasilka ztrati.
DHL tam je treba cena od 66 USD za poslani balicku v rozmerech cca 20x20x5cm do 1kg.

Dal tu mame...
shipexus.cz - tu firmu znam jako dovozzusa.cz

a pak jsem nasel jeste dalsi firmy napr myus.com
MyUS sice pusobi levne, ale ctu ze posledni dobou hruza des a navic chce ihned zadani platebni karty.
https://www.trustpilot.com/review/myus2.myus.com

Mate nekdo tedy tip na nejakou sluzbu, ktera je hlavne spolehliva? :)
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
15. 3. 2022 13:11 Odeslat příspěvek
Tak odpovim jsem sam, jelikoz se nikdo neprihlasil aby prispel zkusenosti :)

shipexus - funguje stale porad dobre, nic slozite. Vyplni se pouze nazev zbozi napr Pocket MP3 Player, material plast nebo jine kecy, baterie je dobre neuvadet tj vzdy zaskrtavat ze je to bez. Zrejme by s tim byl problem.
Z USA to je celkem rychle v CR pres FedEx netusim proc maj ten ale pouzivaj ho a posilaj tyto mensi zasilky do 1kg jako economy.
Mala zasilka se rozumi mel jsem to krabicka asi tak 20cm x 15cm x 7cm, vaha 0,5kg, pojisteni na asi 230 USD. Cena 230 USD celkem.

V CR, prijde info o zasilce do emailu. Tam pozor na mensi komplikace, jelikoz dopravce je schopen tj operator napsat ze zasilka je na letisti v CR. Jedu tak na letiste ze to vyresim osobne a tam zjistim ze zasilka teprve je na ceste a tak nemuzou nic delat :D
Osobne poradi: FedEx K Letisti, 57/1049, Praha 6 - vchod G jelikoz tam meli lepsi informace nez po emailu.
Po priletu zasilky neni dobre to vyrizovat osobne (alespon u me to dobre nebylo). Uvadi ze zastupovani stoji prumerne 340czk plus nejaky poplatek.
Ten jsem chtel obejit, jelikoz na drazsi zasilky nad 150Eur napr za 200 USD+ uz je DPH a CLO a nechtel jsem to o poplatek prodrazovat.

Na celnici Avaiticka 12 Praha 6 ale je to katastrofa. Fronta sice neni ale nikdo se nechce bavit.
Samozrejme ze pri zapisu u PC kiosku me pozve hned dal celnik k oknu a informuje me ze aby to proslo a bylo kompletni, musim si hned v chodbe venku prave nechat udelat JSD - doklad o procleni.
Je tam Saturnin pro celni rizeni, ktery by ten JSD mohl hned udelat ale tam reknou ze maj moc prace ze at prijde clovek dalsi den >:-( Vedle ve dverich jsou az arogantni (tak hnusnej pristup jsem dlouho nezazil), tam reknou to je urcite FedEx tak to by stalo tady asi 600czk a proc jsi to neudelate pres ne a vyridte si to s nima.

Ve vysledku kdyz uz to vzdavam a nechci resit, tak poslu souhlas FedExu v zastupovani. Zahadne prijde zasilka a nic. Proste u baraku predani na adrese, ptam se jestli neco mam platit? Nic. Takze postovne z USA prijde na 41 USD a tim to konci, zadne DPH ani CLO se neplati :) Netusim cim to je, mozna vyjimka u mp3 playeru nebo sluchatek :)
Na krabici jsem teda mel jen Amazon, jelikoz jsem to bral z toho a ten posilal jen pouze na USA adresu.

z UK tj Anglickeho Amazonu jsem objednaval taky asi za 1000czk vcetne postovneho a trnul co budu platit, taky bez DPH :) Teda samozrejme do mesice bych cekal ze mi prijde nejaka faktura nebo info o pripadnem poplatku. Pokud nekdo tomu vic rozumi, vyzna se v DPH a CLO tak budu rad za pripadne vysvetleni jak je to s tema zasilkama a proc po me nic nechteli.

pozn. jinak FedEx se mi za chybu o zasilce omluvil, ze bohuzel letadlo jeste balicek nedovezlo a ze me tvrdili ze tam je na letisti :)
Osobni vyzvednuti lze i nakonec FedEx K Letisti, 57/1049, Praha 6 - vchod G i kdyz operator pise neco jineho.

Celkem: musite dostat email ze zasilka prichazi do CR, musi ale prijit dalsi email kde je jasne uveden kod MRN - ten i znaci ze je zasilka skutecne na letisti! Bohuzel toto jsem zjistil taky az osobne v kancelari FedExu. EORI cislo to posilaj odkaz, to jsem jen vygeneroval takze ten ne treba probirat.
Ano moje snazeni bylo asi marny, ale zase jsem zjistil kde to realne je. Duvod i byl ten ze jsem proste chtel si udelat celni rizeni sam, asi jako driv tomu bylo kdyz sla zasilka z USA pres Ceskou postu a koncila na poste 120 Kosire. Tam clovek prisel, vystal asi 30 - 40min frontu, zahral adventuru tj ten papir tam, tam ten papir k tomu oknu, zaplatit poplatek skladne, ted do skladu s papirem ale byl klid a alespon byla ochota :(
Nevim ale jak by to bylo u jinych treba vetsich zasilek ted pres ten FedEx, u jineho zbozi, to by musel jsem nekdo zkusenejsi napsat.

z emailu:
Vaše zásilka je fyzicky umístěna v celním skladu společnosti Fedex- tedy přímo na letišti.
Nicméně osobní vyzvednutí po proclení je bohužel možné pouze na pobočce Fedexu v Chrášťanech.
Potom tedy Vaše osobní proclení zásilky bude na Celním úřadu Praha 6 Ruzyně a pokud by jste si chtěl osobně zásilku vyzvedávat potom jedině v Chrášťanech nebo Vám ji po proclení můžeme také doručovat.
Prosím Vás tedy ještě o Vaše konečné rozhodnutí.


Naposledy upravil ripper6 dne 15. 3. 2022 13:49, celkově upraveno 7


Online - Nadšenec Profil 
15. 3. 2022 13:14 Odeslat příspěvek
A co sis tam kupoval, že to stálo za to martyrium?


Offline - Poslední varování Profil 
15. 3. 2022 13:17 Odeslat příspěvek
Dr.D: iBasso DX90 u nas a ani v EU neni k sehnani.

Nekdy z Amazon com se najdou nektery slusny a raritni veci napr sluchatka co u nas stali 13 000czk tak tam sli koupit ani ne za 6000czk uplne nove original. Jeste jsem pak hledal zda me nekdo nepodvedl. Samozrejme US Amazon ma i EU sklady kdy casto balicek prifrci z Holandska ale neni to bohuzel pravidlo viz ten HD player :(


Online - Nadšenec Profil 
16. 3. 2022 16:04 Odeslat příspěvek
No jo, fanšmekr :-) Ještěže blbě slyším a nerozeznám špatný sluchátka od dobrých (kromě vyložených šuntů), to pak šetří dost peněz :-)


Offline - Poslední varování Profil 
16. 3. 2022 16:13 Odeslat příspěvek
Dr.D: Ja to zase az tak nehrotim a na tu moji music nepoznam uz rozdil nekde i sluchatek za 30k... ale tady jednak ze ta kvalita je znat, pak ze treba to zarizeni jako starsi ma vymenitelnou baterii. Tedy kdyz degraduje, tak koupim novou, prohodim. Dnesni vsechny maj napevno = muzes to pak hodit za psem a nebo vecne kupovat nove + u music fakt nepotrebuju mit veci jako je wi-fi, instalace app a nevim co to dnes vse ma.

Sluchatka a cena toho? Zrovna u music je to nejlepsi investice, protoze to muzes mit dalsich 15 let :) Ty sluchatka hrajou tak nejak stejne, player lepsi taky hraje stejne a nektery vynuceny blbosti kolem jsou jen marketing. Rikam to podobne u repro systemu, ano je to drazsi nez repracky k pc 2000czk vs 30 - 40 000czk ale ty repro a system vydrzi stat doma v rohu klidne 20 let nez clovek rekne ze by to mohl vymenit :D
Horsi je to u pc, notebooku, televizi kde to preci jen driv odejde, je to uz moralne stary az napouzitelny. No a mobil asi nema cenu resit, spotrebka :)

A vecne setrit ve vsem taky nejde, co s tim, co s tema milionama doma? Na uctu abych se to bal mit pomalu viz Sberbank... investovat pomalu neni kam vse je to napaleny :D Takze lepsi za to cestovat (pokud nezaviraj lidi kvuli Covidu) a nebo mit doma i nejakou hru at uz music, playstation nebo PC i kdyz drazsi (nikdy nevime kdy nam tam daj plot pred dum a bude to hlidat vojak jako v Cine = nesmi nikdo ven). Pripadne nevime kdyz bude konec, staci spatnej den Putina a je to v haji, miliony do hrobu nevezmes, tak aspon ten pozitek 8-)


Offline - Poslední varování Profil 
22. 3. 2022 13:34 Odeslat příspěvek
Tak update, dulezite:
asi temer po mesici coz je dnes 22.03.2022 prijde dopis od FedEX.
Po mesici!
Co je zajmave, nez tento obycejny dopis, vhozeny do schranky s logem FedEx prijde, tak obcas behem tydne cca 2x nekdo vecne zvoni a vzdy vecer i kdyz clovek neni doma a ten nekdo druhy neotevira. Zazvoni to poradne udajne dvakrat a nic. Ani dalsi den nemate nic ve schrance. Po cca sedmi dnech dorazi tato obalka vhozena obycejne do schranky.
Je tam pouze faktura tj zaplatit na ucet FedExu a rozepsana castka.

Faktura za cla a dane

Celni poplatky mimo predmet DPH v EU 1320czk,
manipulacni poplatek 391czk (toto bude to zastupovani i kdyz to neni vic rozepsano).
Celkem: 1700czk

Druhy list je pak uz Evropska Unie a je tam vase adresa, deklarant jako FedEx, cislo uctu FedExu (az tady se doctete ze to firma za Vas uhradila tj tech 1320czk).
V popisu jsou pak nakadove kusy a popis zbozi, presne je napsano v tomto pripade: Pristroje pro zaznam nebo reprodukci zvuku - mp3 1ks, doprava na fakture 41,79 usd, poplatky na fakture 2,43 usd, POZN 70%.

Zvlastni zaznamy predlozene doklady N380 -fa cislo, N740 - awb cislo...
Vypocet poplatku A00, B00, zaklad pro vymereni poplatku 5883 a 6281 sazba je pak jen jedna napsano 21 (to bude mozna to dph) a pak uz vedle castka tech 1320.

Je treba upozornit ze zrejme zahrnuji do cla a dph i dopravu z USA, to mi prijde trochu nefer :(
Takze celkem 286 USD je uvedeno kurz 21,427

Pokud by nekdo tomu vic rozumel, bylo by super kdyby vysvetlil ty kody dle ceho to uctuji. Nefer mi tam prijde ze dle toho se plati i clo a dph i z toho postovneho 41 USD :(
Co se mi nelibi, ze FedEx mohl rovnou napsat i email, zavolat nekdo povereny a vis ze za neco mas zaplatit. Vydaj zbozi, nikde nic a potom jako kdyz te nejaky kuryr nekde hleda nebo nekdo a pristane obycejna obalka.
Takto bych klidne mohl to poprit a mohu rikat ze jsem zadnou obalku nedostal :D

A co vy na to? Mam je nechat trochu podusit at mi to zdeli doporucene? :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies