FinExpert.cz

Přihlásit se




Kam chodíte nakupovat potraviny?

Offline - Návštěvník Profil 
1. 11. 2022 12:52 Odeslat příspěvek
Pročítám si diskuzi v tématu ČS ohledně Moneyback a často se objevuje názor, že Albert je drahý. Spousta lidí tvrdí, že je drahá Billa a Globus.
Tak kam chodíte nakupovat potraviny? Aby to nebyl úplně odpad.
Nemám ani zahradu, farmu, bydlím v centru města, do Polska daleko, Rakousko a DE nedostupné úplně.
Tak kam?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 11. 2022 13:28 Odeslat příspěvek
Chodíme všude :-), dáváme přednost českým potravinám. Nejvíc Albert (je nejblíž) a Lidl (přijde nám, že má kvalitní potraviny), pak Billa. Z těch menších Sklizeno. Jen výjimečně Kaufland, Tesco nebo Penny. Bydlíme v Brně, nakupujeme v podstatě denně (ob den) cestou z práce, obří nákupy neděláme (nemáme auto).

Člověk musí vybírat a případně dělat kompromisy (cena, kvalita, český původ potravin), žádný prodejce nemá všechno podle našich představ.


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 14:20 Odeslat příspěvek
Nejvíc utratíme v Globusu. Nejlepší pečivo, nejlepší maso, čerstvé ryby, dobré ovoce-zelenina, široký výběr všeho včetně alkoholu, drogerie, exotických potravin, atd.
Pak Lidl na drobné nákupy. Chutné pečivo (přestože rozpékané), kvalitní masné a mléčné výrobky, výhodné věci do domácnosti. Průměr ovoce-zelenina.
Zhruba stejná výše Kaufland. Tam zejména zásobovací nákupy v akci, kdy umí opravdu dobré ceny. Pečivo tam slabé, ovoce-zelenina široký výběr.

Tesco tak leda na večeři, pokud jsme tam přímo, hrozně upadá posledních 10 let...
Billa je drahá a sortiment nic moc, ač tu kousek máme velkou Billu.
Albert má špatný sortiment, zásadně u nich není parkování, kromě hypermarketů. Ceny nic moc.
Penny pořádně nic nemá, je sice levné (ale ne víc než Lidl/Kaufland), ale kvalita prostředí tomu odpovídá, takže radši pojedu tam, kde je výběr.
Norma, Hruška, Coop a podobně neznám.


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 14:44 Odeslat příspěvek
Chodím nejčastěji do Lidlu, mám ho navíc po cestě z práce, pak do Kauflandu a Tesca, vše mám do kousek. Penny, Albert, Billa vyjímečně, jen když tam kde jsou jedu z jiného důvodu.
Občas o víkendu při cestě do Prahy zajdeme do Globusu, tam dáme i jídlo nebo třeba sekanou do housky a hlavně tam kupujeme dorty.

V Lidlu kupuju pravidelně chleba - velkou Šumavu z Hořovické pekárny, vody, tekuté prací prostředky, v akcích uzeniny, zmrzliny ...
Kaufland - největší výběr ovoce a zeleniny a spousta věcí v akcích
Tesco - drogerie, oblečení a akce, různé ty kupóny Clubcard srazí cenu čast dost nízko.


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 11. 2022 16:20 Odeslat příspěvek
Já bych řekl, že nejlevnější je Penny Market.


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 17:04 Odeslat příspěvek
od Penny mě odrazují ty šílené fronty, zejm. v malých pobočkách (ala Arbesák)


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 11. 2022 17:10 Odeslat příspěvek
Já zažívám všude stejné fronty tedy.


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 17:37 Odeslat příspěvek
Tak v Kauflandu chodím na skenerové pokladny kde je volno vždy, v Tescu na samoobslužných se čeká jen výjimečně, Lidl v poli u Unhoště taky bývá v pohodě.


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 18:34 Odeslat příspěvek
Poslední dobou velké zklamání z Lidlu. Drahý..


Offline - Diskutér Profil 
1. 11. 2022 18:56 Odeslat příspěvek
My se snažíme nakupovat trvanlivé potraviny v Německu kvůli ceně, částečně i kvalitě (všeobecně ale neplatí, že tam je zboží kvalitnější). V ČR využíváme dovoz domů z Tesca kvůli úspoře času a pohodlí, jinak nejvíce Globus, příležitostně Lidl, Kaufland, Billa i Albert. V Globusu nám vyhovuje maso a pečivo, ale ne ovoce a zelenina. Lidl a Kaufland jsou levné. V Lidlu mají dobré pečivo, v Lidlu a Bille ovoce a zeleninu, v Bille balené maso a "luxusnější" zboží, když je potřeba. Albert mívá slevové akce na vybrané zboží a pak některé svoje specifické produkty, např. mě napadá originální holandská gouda. Rádi také nakupujeme ve farmářských obchodech, kde je zboží ale dražší.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 12. 2022 19:54 Odeslat příspěvek
Moje pořadí dle návštěvnosti Lidl, Penny, Kaufland, Albert. Snažím se vyhýbat Tescu a Bille, obzvláště Tesco dost upadá jak tu již bylo zmíněno, nejen cenově ale třeba ty jejich privátní značky v porovnání s ostatními je děs. U Lidlu a Penny jsou fajn ceny a často výhodné akce na produkty které nakupuji, ale chybí mi samoobslužné pokladny. Kdybych měl Kaufland o něco blíž, tak asi nejvíc chodím tam - mají slušné ceny, kvalitu i prostředí a samopokladny


Offline - Poslední varování Profil 
2. 12. 2022 21:13 Odeslat příspěvek
kosik cz, rohlik cz :) Proto ze na kosiku je vyber hned po ruce, dovoz i tezsich polozek. Nemusi to clovek tahat, nemusi se stat ve frontach a zaroven to treba doma prevezme pritelkyne kdyz je clovek pryc :) Plus prijemny bonus... sleva na kupon 200czk. Driv to bylo jeste lepsi, to i jsem dostal zpet 100 v bodech pri dane reklamaci nejake polozky + sleva nejakym tim kodem - kuponem.


Offline - Diskutér Profil 
19. 12. 2022 18:53 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Já bych řekl, že nejlevnější je Penny Market.

Od té doby, co Penny přestavěl prodejny na ty zálivy (navíc s ostrými a hranatými rohy), tak tam skoro nic nekoupím. Projedu obchodem a košík poloprázdný. Takže musím jinam, takže raději vždy jinam...
Unbelieveble tradre´s amaterism... ale třeba to bylo cílem (podvědomí nakupování).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies