FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nakupujete rádi v hypermarketech?

Offline - VIP uživatel Profil 
20. 4. 2005 17:09 Odeslat příspěvek
Ve kterém hypermarketu nakupujete rádi a kde vás naopak něco "vytočilo"?
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2005 09:16 Odeslat příspěvek
Mezi ty lepší řadím Carrefour, Tesco a Globus - i když Carrefour má u mě mínus za ten nepovedený výprodej na začátku roku. Příjemně jsem byl také překvapen v českém Ternu - nevýhodou ale je, že má pouze 4 prodejny po celé ČR.
Naopak už několikrát mě přesvědčila Hypernova, že zrovna tam chodit nemám.

Z ostatních obchodů nemusím Lidl.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 4. 2005 09:37 Odeslat příspěvek
Sice nenakupuji v hypermarketech pravidelně, ale tady v Brně se mi líbí Carrefour Královo Pole. Krom toho je zajímavé nakupovat v Intersparu na Cejlu, ačkoliv jsou tam trochu stísněné prostory.

V Lídlu jsem dosud ještě nebyl, ale měl bych se tam "ze studijních" důvodů také vypravit.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 4. 2005 10:56 Odeslat příspěvek
Čau, jezím nejraději do těch hyprů, kde mají hezkou a fajnovou kavárnu s novinami a časopisy, příjemnou 96% obsluhu a je tam čisto. Toť přes den. Jinak: Pokud jde o nákup potravin, Tesco je pro mě nejlepší volbou. Má otevřeno 24/7 a tak když brouzdám mezi lovečákem, plenkami a saponáty, mám klid, nevráží do mě hloupost převlečená za postavy. V 0300 tam fakt nikdo není. Jen ta pokladní, a ta je neúprosná.


Offline - Návštěvník Profil 
22. 4. 2005 09:29 Odeslat příspěvek
Víte něco o změně v sortimentu TESCO? Tuším, že šla jakási TZ, ve které se psalo o tom, že se z TESCO stane diskont :(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 4. 2005 09:38 Odeslat příspěvek
Tesco určitě připravuje další rozvoj. Jedna moje známá prodavačka se v nějakém interním kurzu školí na manažerku. Vím, že budou zřizovat nové prodejny, jednu např. staví v Uh. Hradišti. Malé město, ale už tam je Hypernova, Interspar, Kaufland... Penny Market, Julius Mainl, a podobné nepočítám.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 4. 2005 10:22 Odeslat příspěvek
Mimochodem, shrnutí informací z poslední doby:

http://www.finexpert.cz/Kratkezpravy/AR.asp?ARI=3146


-
22. 4. 2005 13:02 Odeslat příspěvek
V hypermarketech nakupuji, ale snažím se co nejméně. Pro mě to jsou pračky na podřadné zboží ( dříve se to nazývalo partiové )


Offline - Návštěvník Profil 
22. 4. 2005 21:47 Odeslat příspěvek
lapacka píše
Tesco určitě připravuje další rozvoj. Jedna moje známá prodavačka se v nějakém interním kurzu školí na manažerku. Vím, že budou zřizovat nové prodejny, jednu např. staví v Uh. Hradišti. Malé město, ale už tam je Hypernova, Interspar, Kaufland... Penny Market, Julius Mainl, a podobné nepočítám.n/quote]


Tesco se opravdu chystá do menších měst - ale s menšími prodejnami (tipuju to na podobné prodejny jako Interspar nebo malé Hypernovy), takže se sortimentem to asi nebude tak dobré, jako ve "velkém" Tescu třeba v Brně. Přitom sortiment je jedním z hlavním důvodů, proč zajet zrovna do Tesca (kromě nonstop provozu, když všechno ostatní je už zavřené).


Offline - Návštěvník Profil 
22. 4. 2005 21:50 Odeslat příspěvek
L!bor píše
Víte něco o změně v sortimentu TESCO? Tuším, že šla jakási TZ, ve které se psalo o tom, že se z TESCO stane diskont :(!/quote]


Ona asi není jiná možnost, jak přetáhnout zákazníky z Kaufladů, které většinou nezajímá nic jiného, než cena. Jen doufám, že se půjde pouze cestou slev na Tesco výrobky a nebude se omezovat sortiment a všechno prodávat z otrhaných krabic :x


Offline - Návštěvník Profil 
23. 4. 2005 10:45 Odeslat příspěvek
Znamená to tedy, že bude vyrůstat něco jako TESCOmini? Stejný sortiment, ale v menším? To v tom případě sbohem supermarkety... A ještě jedna věc: co říkáte na LIDL? Byl jsem tam dvakrát a divil jsem se, co se všechno prodává v Polsku ;) Je to děsnej kšeft. Navíc: motorový olej vedle chladicích boxů? Ponožky vedle uzenin? Děsný ;) ;) ;)


Offline - Návštěvník Profil 
23. 4. 2005 11:17 Odeslat příspěvek
Něco takového, snad to nebude příliš "mini". Mám dojem, že už takové menší Tesco někde v Čechách je nebo bude brzo otevřené. Spíš jsem zvědavý jak bude v praxi vypadat nonstop provoz, když menší města jsou už v deset večer vylidněné :wink:

Lidl? Kapitola sama pro sebe. Byl jsem tam párkrát, spíše ze zvědavosti a něco ověřit. Ze známých výrobků se tam nedá koupit prakticky nic, zbytek jsou většinou napodobeniny potravin z Polska. Pár německých a českých výrobků to nevytrhne. Vadí mi tam hodně dvě věci:
1) je tam hrobové ticho, žádná hudba ani rádio.
2) úplně špatně vyřešené parkoviště - sotva vyjdete ze dveří obchodu, tak vás může srazit auto, žádný chodník ale jen široká silnice.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 4. 2005 11:20 Odeslat příspěvek
A co snaha některých poslanců a malých obchodníků o regulaci otevírací doby (zavřeno v neděli, na svátky i v noci)?
Já myslím, že je to naprostá hloupost a byl by to krok zpátky. Navíc ty uváděné argumenty opravdu vypovídají o znalosti problému :?


-
23. 4. 2005 12:42 Odeslat příspěvek
Pokud srovnám markety podle ubohosti v Novém Jičíně:
1) Lídl - bez hudby, krade se tam, chodí tam "spodina lidstva" (ostrý výraz, ale když se nad tím zamyslíte, tak to tak je)
2) Kaufland - jakž takž na úrovni, ale taky má svoje mouchy
3) Hypernova - nejstarší a asi taky obchod co snad pochytil nejvíc rozumu za celá ta léta. Sice není nejlevnější, ale počítá se s ním.
4) Julius Mainl - pekelně drahý, ale jelikož tam berou stravenky, tak tam sem tam zajdu. Ze 4 pokladem jsem neviděl 2,3 nebo 4 funkční.
5) Coop - jediný market co se u nás neuživil (zboží do 20kč bylo dražší zhruba o 3-4 koruny).

Když chcete skočit do pořádného nákupáku, tak Ostrava je blízko ...


Offline - Návštěvník Profil 
23. 4. 2005 13:23 Odeslat příspěvek
[quote="Tomáš"tA co snaha některých poslanců a malých obchodníků o regulaci otevírací doby (zavřeno v neděli, na svátky i v noci)?
Já myslím, že je to naprostá hloupost a byl by to krok zpátky. Navíc ty uváděné argumenty opravdu vypovídají o znalosti problému :?o/quote] Přesně tak, je to nesmysl. Prý aby se pokladní a zaměstnanci "šetřili". TO by pak nevycházely noviny, nejezdily by vlaky, auta, byl by konec letecké přepravě, ranní čerstvé rohlíky by byly až odpoledne apod. Absolutní hloupost. :roll:
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další stránka
Stránka 1 z 13 [ Příspěvků: 195 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies