FinExpert.cz

Přihlásit se




Doporučte tipy na výhodné nákupy hi-fi v Německu

Offline - Návštěvník Profil 
31. 12. 2010 09:07 Odeslat příspěvek
Má někdo nějaké zaručené tipy na výhodné nákupy hi-fi elektroniky v sousedním Německu? Všeobecně se sice traduje, že tam nákup téměř veškeré elektroniky vyjde levněji než u nás, ale otázkou je i kde...
Uvedu jeden konkrétní příklad, který mě zajímá...Tak například systém Bose CineMate GS Series II je (zřejmě) v USA k sehnání za 799.95 USD, což při kurzu 18,99 činí cca 15.200 Kč. Toto cena by se mi jistě líbila...

Kód
http://www.bose.com/controller?url=/shop_online/home_theater/21channel_systems/cinemate_systems/cinemate_series2/index.jsp


A u nás v internetových obchodech je nejnižší cena za daný systém 23.599 Kč, což se mi zdá docela slušný rozdíl (cca 8.400 Kč). Jasně, já vím, doprava, clo, nevím co ještě, ale že by u toho musel být až takový rozdíl...nebo případná marže prodejců, to možná ano... :hm

Tudíž by mě zajímalo např. v Media Markt, či jiných hi-fi obchodech v Německu (i u hranic), za kolik Euro tam můžou prodávat tento systém Bose CineMate GS Series II (přes přepočtový koeficient USD a Euro by to mohlo vycházet od cca 600 Euro, případně o něco výše...ale doufám že ne tak draze jako u nás...).
Díky za rady.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 12. 2010 12:20 Odeslat příspěvek
Vseobecne se traduje ledacos, ale pravda to uz davno neni. Jsou veci, ktere v Nemecku stoji stejne jako u nas nebo i vice. Je to kus od kusu, vyplati se casto ruzne akcni veci, protoze mi prijde ze Nemci vice zlevnuji, ja takhle koupil vybehovy receiver (tj. lepsi nez aktualni model, ale s mensim poctem HDMI portu) za tretinu puvodni ceny. Ale rici takhle od stolu, ze tohle bude urcite o 20% nize se neda. Nekdy se da podivat na ebay.de jaka je cena obvykla v SRN, ale v tomto konkretnim pripade je tam jenom jedna nabidka za asi 1300EUR, coz rozhodne moc vyhodne neni. :-D


Offline - Návštěvník Profil 
31. 12. 2010 14:42 Odeslat příspěvek
Když jsem se díval na to ebay.de, tak jsem tam našel právě daný systém Bose CineMate GS Serie II Lautsprecher und TV-Halterung za 426 Euro, což zase tak hrozné není...

Kód
http://cgi.ebay.de/Bose-CineMate-GS-Serie-II-Lautsprecher-TV-Halterung-/200557791328?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item2eb22d0860


Jinak na ebay.com ta cena je těch 799 USB...Ale jak jsem psal, otázkou je doprava, clo, o kolik to ještě může naskočit... :hm

Kód
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=Bose+CineMate+GS+Serie+II&_sacat=See-All-Categories


Naposledy upravil Lubro dne 31. 12. 2010 14:46, celkově upraveno 1


Offline - Inventář Profil 
31. 12. 2010 14:46 Odeslat příspěvek
jenže to je dražba, ne buy now. Takže otázka na kolik se to pak vyšplhá.


Offline - Návštěvník Profil 
31. 12. 2010 14:49 Odeslat příspěvek
Jasně,OK, na tom německém ebay je to dražba, určitě se ta cena ještě zvedne...Na tom ebay.com je to za těch 799 USD "Buy It Now"...což je taková, budeme říkat, odpovídající cena daného zařízení...Bohužel zde v ČR ale neplatí...


Offline - Inventář Profil 
31. 12. 2010 15:04 Odeslat příspěvek
no v čr započti navíc 12 měsíců záruky, DPH a další a máš českou cenu.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 1. 2011 19:27 Odeslat příspěvek
Napsal jsem dotaz do Media Marktu v Passau, zda daný systém Bose mají v nabídce a za kolik, ale vůbec mě neodpověděli...Asi nemají zájem nebo nevím co...


Offline - Inventář Profil 
1. 1. 2011 19:49 Odeslat příspěvek
a nebo mají jenom prostě volno, když je ten nový rok...


Offline - Návštěvník Profil 
1. 1. 2011 20:17 Odeslat příspěvek
Ten dotaz do Media Marktu jsem nepsal dnes, to také odhaduji, že mají volno...Ale asi ve čtvrtek, kdy byl (včetně pátku) normální pracovní den.
Díval jsem se i na nějaký ten nákup v USA, ale nejsem v tom zběhlý...Otázkou je, jaké by bylo clo a na kolik by vyšla doprava (lodí,letecky,apod.).
Bohužel nedaní se zboží do 150 Euro - takže to moje by se danit muselo. A pokud bude zásilku vyměřeno clo, bude uplatněno i DPH. No, není to vůbec jednoduché...


Offline - Inventář Profil 
1. 1. 2011 20:23 Odeslat příspěvek
z usa počítej, že daň a clo ti na to napaří každopádně. a cenu dopravy taky řádově v jednotkách tisíc.


Offline - Návštěvník Profil 
2. 1. 2011 09:47 Odeslat příspěvek
Tak jsem usoudil, že ten nákup v USA asi nebude úplně ideální pro daný výrobek (navíc prý některé americké modely v EU nefungují). Zbývá tedy jedině to zkusit v Německu - zná někdo osvědčené obchody s hi-fi elektronikou, např. v Passau, Chamu, za Chebem, v Berlíně,apod.?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 2. 2011 15:12 Odeslat příspěvek
Uz 5 let ziji v nemecku, takze nejake zkusenosti mam. Pro overeni cen v nemecku je nejlepsi www.idealo.de (takove obdoba ceskeho zbozi.cz, ale o nekolik radu lepsi).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 3. 2011 21:57 Odeslat příspěvek
Když jsme ještě nebyli v EU, tak se v Německu nakupovalo moc dobře (- MwSt a navíc o dost nižší ceny než u našich vydřiduchů s II. jakostí). 8-) Já měl oblíbený Mnichov a http://www.hificomponents.de/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies